MIEJSKI OŚRODEK KULTURY MA NOWEGO DYREKTORA

  • 14.08.2021, 17:36
  • Edyta Superson
MIEJSKI OŚRODEK KULTURY MA NOWEGO DYREKTORA
(Zawiercie) Rozstrzygnięto konkurs na stanowisko dyrektora MOK Centrum im. A. Mickiewicza w Zawierciu. Placówka kierować będzie Karolina Kindler-Skowronek, która w ostatnim czasie była kuratorem w Galerii Stara Łaźnia im. Leszka Dutki.

Konkurs na stanowisko dyrektora MOK ogłoszony został 19 lipca. Kandydaci mieli 10 dni na nadesłanie zgłoszenia. Wśród wymagań wskazano m.in. wykształcenie wyższe (preferowane kierunki artystyczne, ekonomiczne, menadżerskie), co najmniej 3-letni staż pracy, doświadczenie w pracy z instytucjami kultury oraz przedstawienie autorskiej koncepcji funkcjonowania i rozwoju MOK w perspektywie najbliższych 5 lat.
W piątek, 30 lipca opublikowano informację z oceny zgodności ofert z określonymi wymaganiami. Zgłosiło się 7 kandydatów, spośród których 5 spełniło wymagania formalne, które wskazane były w ogłoszeniu o naborze (ich nazwiska nie są publikowane w Biuletynie Informacji Publicznej). Wyniki naboru opublikowano w poniedziałek, 2 sierpnia. Konkurs wygrała Karolina Kindler-Skowronek. Nowa dyrektor miała rozpocząć pracę już następnego dnia – we wtorek, 3 sierpnia.
Poprzednim dyrektorem MOK-u był Andrzej Danecki, który odszedł na emeryturę. Jak informuje Urząd Miejski, Karolina Kindler-Skowronek ukończyła studia na Wydziale Ceramiki i Szkła ASP we Wrocławiu (kierunek wzornictwo – projektowanie szkła) oraz edytorstwo – redakcję tekstu na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Jej prace prezentowane były na wystawach w kraju i za granicą, uczestniczyła lub współorganizowała imprezy artystyczne (np. plenery, wystawy, spotkania artystyczne), była kuratorem wystaw. W zawierciańskim MOK-u pracowała jako instruktor zajęć plastycznych, a w Zespole Szkół Ekonomicznych w Zawierciu uczy projektowania graficznego i reklamy.
- Od 1 września 2020 roku była kuratorem w Galerii Stara Łaźnia im. Leszka Dutki. Do jej obowiązków należało kierowanie i zarządzanie placówką pod kątem artystycznym - przygotowanie planu wystaw oraz wydarzeń, nadzorowanie ekspozycji, pozyskiwanie autorów, promowanie miasta oraz zbiorów, opieka nad zbiorami szkła kryształowego oraz pozyskiwanie nowych eksponatów. Zajmuje się też promowaniem dziedzictwa materialnego i niematerialnego miasta, a w szczególności długiej historii szklarstwa w naszym mieście oraz regionie. Wspólnie z Fundacją Fly with Art z Krakowa napisała projekt „KRYSZTAŁY ZAGŁĘBIA - projektanci hut Zagłębia” - informuje Urząd Miejski w Zawierciu. (es) Foto: UM Zawiercie

Edyta Superson

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe