Janina Bębenek obchodziła 100 urodziny

  • 27.07.2021, 17:07 (aktualizacja 27.07.2021, 17:20)
  • Jarosław Mazanek
Janina Bębenek obchodziła 100 urodziny Janina Bębenek obchodziła 100 urodziny. Jest mieszkanką Domu Seniora Zapiecek
(Myszków) Pani Janina Bębenek 26 czerwca 2021 obchodziła setne urodziny. Od początku czerwca jest pensjonariuszką Domu Seniora Zapiecek, ale jeszcze do niedawna mieszkała samodzielnie w w kamienicy przy ul. Wolności w Myszkowie. Pani Janina niestety przeżyła już całe swoje rodzeństwo, a nawet własne dzieci, więc w uroczystości urodzin uczestniczyły jej wnuczki i prawnuczki: -Babciu, życzymy ci 200 lat, ale też tego, żebyś doczekała pra-prawnuków! -mówiła wnuczka Eliza Motyl, która uroczyste urodziny stuletniej babci świętowała wraz z mężem i córkami. Z najbliższej rodziny urodzinach Janiny Bębenek w Zapiecku wzięła jeszcze udział Dorota Radkowska, wnuczka siostry jubilatki.

Życzenia, prezent od miasta przekazał pani Janinie burmistrz Włodzimierz Żak, który podsumował:  -Jak policzyłem, podczas moich 11 lat pracy dla miasta Myszkowa to dziewiąta mieszkanka Myszkowa której mam przyjemność składać życzenia z okazji setnych urodzin. Z tych dziewięciu jubilatów tylko jeden był mężczyzną, co dowodzi, że kobiety żyją dłużej. 
Burmistrz Myszkowa wręczył też Janinie Bębenek list gratulacyjny od Prezydenta RP Andrzeja Dudy. 
Pani Janina Bębenek swoje życie poświęcała rodzinie, wychowaniu dzieci, wnuków. Jeszcze kilka lat temu opiekowała się swoimi prawnuczkami, gdy zdrowie i siły na to pozwalały. Korzenie jej rodziny sięgają wsi Przyborów. W II Rzeczypospolitej była to Polska, obecnie Białoruś. Jak opowiada wnuczka Eliza Motyl, większość rodziny wymordowano podczas II Wojny Światowej. Janina jako młoda dziewczyna z siostrą Kazią uciekały do rodziny w Myszkowie. Były więzione w Twierdzy Brzeskiej, później ktoś ukrywał młode kobiety w Terespolu i jeszcze w Krakowie. Z mężem Władysławem poznali się w Wałbrzychu, mąż zmarł w wieku 77 lat. 
Dzisiaj Janina Bębenek ciągle cieszy się dobrym zdrowiem, ale doskwiera jej słaby słuch. Dom Seniora Zapiecek, w Myszkowie-Będuszu to miejsce, w którym Janina Wieczorek już przebywała przez jakiś czas w swoim życiu i bardzo dobrze wspomina to miejsce. Dlatego gdy zdrowie nie pozwoliło jej już na mieszkanie samodzielnie, rodzina była pewna, że w Zapiecku babcia będzie czuła się dobrze, otoczona troskliwą opieką. 
Pytamy z ciekawości, jaki jest koszt pobytu seniora w Zapiecku: w przedziale 3800 -4200 zł w zależności czy senior/seniorka mieszka w pokoju samodzielnie, czy z innym seniorem.

Jarosław Mazanek

Zdjęcia (13)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe