Skazany Rafał B. grozi wolontariuszom

  • 22.02.2021, 16:16 (aktualizacja 22.02.2021, 16:18)
  • Jarosław Mazanek
Skazany Rafał B. grozi wolontariuszom Sąd Rejonowy w Myszkowie (zdjęcie z rozprawy) skazał Rafała B. na 2 lata więzienia. Sąd Okręgowy karę podwoił.
Skazany na 4 lata i trzy miesiące więzienia Rafał B. mieszkaniec Nowego Dworu koło Oleśnicy, który wkrótce powinien zacząć odsiadywać wyrok za bestialskie zabicie psa w Zawadce gmina Irządze, kilka dni po wydaniu wyroku przed Sądem Okręgowym w Częstochowie opublikował w internecie nagranie, w którym grozi wolontariuszom Fundacji Oleśnickie Bidy (fundacja była w procesie oskarżycielem posiłkowym), mówi, że „krew się poleje” i pokazuje na nagraniu, że właśnie jedzie samochodem około 200 km/godzinę. Sprawą już zajęli się policjanci z Oleśnicy, którzy badają sprawę pod kątem kierowania gróźb karalnych jak i łamania przepisów ruchu drogowego.

A Fundacja Oleśnickie Bidy zbiera środki na szybkie zamontowanie monitoringu wokół prowadzonego przez siebie schroniska dla zwierząt. Rafał B. z Nowego Dworu na początku śledztwa w 2019 roku był aresztowany na 3 miesiące, ale w procesie, który toczył się najpierw w sądzie w Myszkowie, a później w Częstochowie uczestniczył już z wolnej stopy. Gdy zapadł wyrok prawomocny, skazujący go na 4 lata i 3 miesiące więzienia Rafał B. pokazał inną ciemną stronę swojej osobowości. W demonstracyjny sposób mówi o zemście, można powiedzieć, że w szerokim stopniu pokazuje pogardę zarówno dla wyroku (którego nie uznaje), wobec Sądów. Grozi zemstą i puszcza na ten temat nagranie w internecie. Wyrok za bestialskie zabicie psa w Zawadce nie jest jeszcze wykonywany, trwa procedura wyznaczenia zakładu karnego, gdzie skazany będzie miał się zgłosić. Ale powstaje pytanie czy Rafał B. pod zarzutem gróźb karalnych nie powinnie być ponownie i to natychmiast aresztowany? Wtedy czekając na nowe zarzuty karne poczekałby w areszcie skąd już bezpieczenie -dla siebie i dla nas- zostałby przewieziony do właściwego więzienia w celu odbycia kary. 
 

Jarosław Mazanek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
J
J 01.03.2021, 14:52
Nie ma co ukrywać, tytan intelektu

Pozostałe