GINEKOLOGIA MA POWRÓCIĆ W MARCU

  • 22.02.2021, 16:06
  • red
GINEKOLOGIA MA POWRÓCIĆ W MARCU
(Zawiercie) Trwa remont Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu. Jak informuje Starostwo Powiatowe, prace mają potrwać do końca lutego, a otwarcie oddziału nastąpi na początku marca. Remont miał ruszyć w kwietniu ubiegłego roku, ale prace rozpoczęły się z kilkumiesięcznym opóźnieniem z powodu pandemii. - Po zakończeniu planowanych prac Oddział Położniczo-Ginekologiczny będzie mógł zaoferować przyszłym mamom znacznie bardziej komfortowe warunki oraz szerszy wachlarz możliwości przy wyborze formy porodu – zapewnia Starostwo Powiatowe w Zawierciu i dodaje, że nie planuje się zamknięcia oddziału.

Starostwo zaprzecza, jakoby Oddział Ginekologiczno-Położniczy w zawierciańskim szpitalu miał zostać zlikwidowany. We wrześniu ubiegłego roku rozpoczął się remont, który potrwać ma do końca lutego. Ponowne otwarcie oddziału planowane jest na początek marca.
- Pierwotny harmonogram, zakładający rozpoczęcie remontu w kwietniu 2020 r., uległ zmianie ze względu na sytuację epidemiczną. W marcu 2020 r. Oddział Położniczo-Ginekologiczny został wyznaczony do opieki nad ciężarnymi z COVID-19, co spowodowało brak zgody na czasowe wyłączenie jego działalności na okres potrzebny do wykonania prac budowlanych. Ostatecznie remont oddziału rozpoczął się we wrześniu 2020r., a decyzją Wojewody Śląskiego czasowo zawieszono udzielanie świadczeń zdrowotnych do końca lutego 2021 r. – przekazuje Starostwo Powiatowe w Zawierciu w komunikacie opublikowanym na swojej stronie internetowej.
Remont oddziału kosztować ma ponad 3 miliony złotych, a prace obejmują między innymi przebudowę Intensywnej Terapii Noworodków, powiększenie sali cięć cesarskich, nowe wyposażenie takie jak fotel ginekologiczno-zabiegowy, koło porodowe, pompy infuzyjne, stanowisko do resuscytacji noworodka, aparaty EKG, wagi, ciśnieniomierze, glukometry, nowe łóżka dla pacjentek. - Nowością będzie także system monitorowania pacjentek na sali porodowej oraz Mobilny System Monitoringu Noworodków w formie inteligentnej skarpetki, która po założeniu na stopę dziecka mierzy jego parametry życiowe – wylicza powiat.
Starostwo podkreśla, że nie ma planów zamknięcia oddziału. 
(es) Grafika: Starostwo Powiatowe w Zawierciu

red

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe