Rusza proces księdza oskarżonego o pedofilię

  • 02.02.2021, 20:08 (aktualizacja 18.09.2022, 14:05)
  • Jarosław Mazanek
Rusza proces księdza oskarżonego o pedofilię

Podziel się:

Oceń:

(Myszków, Koniecpol) W środę 3 lutego 2021 o godz. 10:40 przed Sądem Rejonowym w Myszkowie ma się rozpocząć proces karny księdza Michała P. Prokuratura Rejonowa w Myszkowie zarzuca mu w akcie oskarżenia doprowadzenie małoletniej poniżej 15 roku życia do obcowania płciowego oraz tzw. „inne czynności seksualne”.

-Stawiamy oskarżonemu Michałowi P. dwa zarzuty z art. 200 par. 1 Kodeksu Karnego czyli doprowadzenia małoletniej do obcowania płciowego w okresie wrzesień- październik 2013 roku i oraz inne czynności seksualne z jej udziałem w okresie XI-XII 2013 roku -mówi Prokurator Rejonowy w Myszkowie Dariusz Bereza.

Dziewczynka, z której ksiądz, wtedy wikary pracujący w parafii pw. Michała Archanioła w Koniecpolu miał uczynić sobie z niej „nałożnicę” regularnie wykorzystywaną seksualnie, miała mieć wtedy niewiele ponad 13 lat.

Zwierzchnicy kościelni ks. Michała P. wiedzieli o podejrzeniach wobec księdza już w 2016 roku, ale dopiero w roku 2019 Kuria Kielecka zdecydowała się na zawiadomienie prokuratury. Natychmiast wszczęto śledztwo. Zeznania wtedy już dorosłej młodej kobiety uznano za w pełni wiarygodne. Prokuratura Rej. w Myszkowie próbowała nawet doprowadzić do aresztowania Michała P., ale wniosek prokuratury sąd odrzucił. Michał P. objęty był dozorem.

 

Kościół Katolicki: tylko 3 lata zakazu pracy z dziećmi

Osobną kwestią jest status Michała P. jako księdza. Początkowo został on wydalony ze stanu duchownego, ale odwołał się od tej decyzji. Ostatecznie władze kościelne wydały wobec księdza Michała P. jedynie zakaz pracy z dziećmi na 3 lata.

Obrońcą oskarżonego w procesie o czyny pedofilskie, za które uważane jest uprawianie seksu z dziewczyną poniżej 15 roku życia, jest znany adwokat Jan Widacki kancelaria Widacki, Widacka, Podsiedlik Adwokaci i Radcowie Prawni Sp.p. z Krakowa. W procesie orzeka sędzia Marek Zachariasz. Proces, ze względu na charakter sprawy, choć zaczyna się 3.02.2021 o 10:40 w Sądzie Rejonowym w Myszkowie, zostanie z pewnością wyłączony z jawności.

O tym, co pisaliśmy od lipca 2019 na temat tej sprawy w Gazecie Myszkowskiej można przeczytać w archiwum na portalu gazetamyszkowska.pl wpisując np. słowo „Koniecpol”.

aktualizacja z dnia 17-09-2022: https://www.gazetamyszkowska.pl/wiadomosci/8419,sad-lagodny-dla-ksiezy-pedofili

Jarosław Mazanek

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Obiektywny
Obiektywny 11.02.2021, 10:34
Jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze....Ciekawa historia
Ksiądz niesłusznie skazany za seksualne wykorzystanie ministranta. Uniewinniony po 8 latach!
https://www.stefczyk.info/2020/02/10/skazany-za-molestowanie-ksiadz-zostal-uniewinniony-po-latach-okazalo-sie-ze-ministrant-klamal/
Monika
Monika 10.02.2021, 21:01
Każdy wie że dziewucha chorobliwie się zakochała w tym przystojnym księdzu. Non stop latała za nim po szkole z koleżankami nawet wiem o tym z pierwszej ręki bo ktoś z mojej rodziny pracuje w tamtej szkole. Ten ksiądz jest za szlachetny aby takie coś zrobił. Jeśli w Polsce jest sprawiedliwość to kara powinna dosięgnąć dziewczynę za te pomówienie i za próbę wyłudzenia wiemy czego bo ludzie u nas mówią, że były też jakieś takie rzeczy. Dzisiaj nie ma prawdziwych mediów tylko kłamstwa na kościół i księży. Wiem jednak i mam nadzieje, że prawda sama się obroni..!Oby sprawiedliwość wygrała..!
Monika
Monika 05.02.2021, 10:45
Jak już piszecie to piszcie prawdę za te kłamstwa sporo zapłacicie może wtedy nauczycie się pisać prawdę! Ksiądz jest niewinny bo dobrze znam tą sprawę i mieszkam niedaleko Koniecpola. Każdy wie z jakich powodów został niesłusznie oskarżony i pomówiony!

Od redakcji: nie zgadzamy się z zarzutem, że piszemy nieprawdę. Artykuł przytacza wcześniej publikowane informacje z toczącego się śledztwa przekazywane przez Prokuraturę, która jest w procesie oskarżycielem publicznym. Natomiast chętnie porozmawiamy o tym co pan lub pani pisze, że "ksiądz jest niewinny" oraz, że -jak pan/pani stwierdza "został niesłusznie oskarżony". Na czym opiera pan/pani takie stwierdzenia? 

Pozostałe