Co niedzielę policjanci z Myszkowa interweniują w Pustelni w Czatachowie

  • 11.11.2020, 11:39 (aktualizacja 11.11.2020, 11:46)
  • Jarosław Mazanek
loadingŁaduję odtwarzacz...
Od 3 tygodni, co niedzielę policjanci z KPP Myszków interweniują w Pustelni w Czatachowie. Ostatnia z tych interwencji z 8 listopada posiada nawet relację Obrońców Czatachowy na youtube.

W piątkowej Gazecie Myszkowskiej relacjonujemy wydarzenia z Czatachowy z ostatnich tygodni. Prawdopodobnie również w niedzielę 15 listopada policja bęzie miała co tam robić...

Jarosław Mazanek

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Rob
Rob 24.11.2020, 22:52
Zomowcy za komuny Mszy nie zaklucali.
idny
idny 16.11.2020, 19:10
Niestety, z filmu przebija dramatyczna wręcz bezradność Policji. Wstyd! Procedury złamane jak kręgosłup moralny przeciętnego posła PiS. Słabość, brak skuteczności podczas wykonywania czynności i na dodatek narzucenie sobie narracji i sposobu postępowania przez nawiedzonego cwaniaka z Tarchomina i jego rozpiszczane koleżanki.
To jest Policja? Wstyd!
Jan
Jan 16.11.2020, 10:36
Gosciu znany z yotuba czyli typowy zadymiarz kto wie czynie oplacony
siouks
siouks 14.11.2020, 19:52
najlepsze było z ust policjanta: "ksiądz powiedział że idziemy, to idziemy, gęsiego ... To nowy wysoki stopień w policji - ksiądz ??? Co to za kraj, w którym policja zamiast wlepić mandaty za brak maseczek (skoro to był powód interwencji) przyjeżdża, zakłóca mszę, będąc "na smyczy" księdza proboszcza, który z kolei jest pod władzą biskupa Depo, który jak widać ma władzę nad myszkowską policją.... to jest respektowanie prawa ?? Zarówno kierujący akcją funkcjonariusz, jak i szef tamtejszej policji (chyba nadinspektor) za coś takiego powinni iść do zwolnienia dyscyplinarnego (brak podawania swoich danych na początku gdy ludzie żądali pokazuje, że to byłą "lewa" akcja i czuli wstyd) i powinna wejść prokuratura żeby sprawdzić kto jeszcze słucha poleceń biskupów (a może innych osób też???) To odmiana korupcji i tyle.
siouks
siouks 13.11.2020, 19:12
Nie jestem za pustelnikiem który chce "porywać" tłumy i który mówi, że pandemii nie ma. ALE - policja na usługach księdza, wysłanego przez biskupa ???!!! Bodaj szef policji z aspirantami, którzy nie chcą podać swoich danych ???!!! Odsyłanie przez dyżurnego (też "tylko" aspiranta) do wyższego szarżą policjanta, który jest na tej akcji ???!!! Ksiądz mówi że idziemy to idą - to prywatny folwark biskupa ???!!! Akcja jaką przedstawiono na filmie jest delikatnie mówiąc bulwersująca - najazd podczas mszy - dla mnie (mało praktykującego) jest skandaliczna (szczególnie że patronował jej .. ksiądz proboszcz). Nie popieram nienoszenia maseczek, ale takie akcje to rodem z PRL-u - to jest nękanie. Policjant kierujący akcją powinien stracić swoje stanowisko i opuścić szeregi policji za to choćby że działa na zlecenie (Biskupa i księdza) - nie mówiąc o odmowie podawania danych przez funkcjonariuszy i podstaw prawnych do legitymowania. Cóż jak w filmie "U Pana Boga za piecem" że komendant słucha poleceń księdza. Tylko tam to było śmieszne a tu - szokuje.
Jak pamiętam biskup pozwolił na działalność - skoro nie daje sobie rady z podwładnymi może niech pomyśli o wstąpieniu na pustelnię...
Boootka
Boootka 13.11.2020, 18:51
Hehe adam j.troche jakby papugujesz pierwszy komentarz. Tak btw to ta czatachowa juz dawno sekta. To jeszcze kosciol?
myga
myga 13.11.2020, 15:32
Bo to jest sekta. A co tam się dzieje, to zapytajcie ludzi z Czatachowy, ale większość z nich boi się cokolwiek powiedzieć, bo część okolicznych w jakiś sposób z tego korzysta. Dodatkowo ci wielce wierzący nie zdają sobie sprawę, że za wspieranie schizmatyka mogą zostać wykluczeni z kościoła, ale to już są argumenty poza horyzontami przeciętnego Trzebniowiana.
Adam j.
Adam j. 13.11.2020, 14:14
Kuria sama sobie szkodzi. Czy juz nie maja za duzo dowodow ze opieszalosc im szkodzi? Abp depo juz 3 lata bez zadnej decyzji. Nawet po tym co istatnio robia. Nie wspominajac o lamaniu przepisow i gorszeniu wiernych. Komu sluzy brak decyzji?
Wierny
Wierny 13.11.2020, 13:29
Nie rozumiem jednego. Dlaczego biskup Depo ciagle nie wydal decyzji? Malo sie kosciolowi obrywa za opieszalosc juz? Przeciez oni przeciaganiem decyzji sami dzialaja na swoja niekorzysc. Nie mowiac o wizerunku kosciola, wizerunku abpa Depo, lamaniu przepisow i w ogole dobru manipulowanych tam wiernych.

Pozostałe