Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 3 sierpnia 2026 22:42
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

COVID w szpitalu w Myszkowie. Kolejni zakażeni wśród personelu medycznego

Od soboty 3 października Szpital Powiatowy w Myszkowie wstrzymał przyjmowanie pacjentów na oddziałach wewnętrznym i chirurgii ogólnej. We wtorek 6 X sytuacja nie uległa zasadniczej zmianie. Szpital dalej nie realizuje przyjmowania nowych pacjentów na te oddziały. Zakażenie Covid-19 wykryto u jednej z lekarek oddziału wewnętrznego i u pielęgniarki z chirurgii. Informację potwierdził pełniący obowiązki dyrektora SP ZOZ Krzysztof Kułacz. 6 X dyrektor K. Kołacz potwierdził, że zakażenie wykryto u kolejnej pielęgniarki, a kilka osób z personelu medycznego szpitala może być również zakażonych. Nie jest to jeszcze potwierdzone testem. Do szpitala w tych dniach trafiła też starsza kobieta, u której podejrzewa się iż jest zakażona koronawirusem.
Podziel się
Oceń

W Szpitalu Powiatowym w Myszkowie zakażone koronawirusem są 2 pielęgniarki, jedna  z chirurgii ogólnej i lekarka zatrudniona na oddziele wewnętrznym. W obu przypadkach -jak dowiadujemy się nieoficjalnie- źródło zakażenia może być „zewnętrzne”. U jednej z tych osób jest to prawdopodobnie zakażenie od dziecka uczęszczającego do szkoły w Częstochowie, w drugim -zakażenie po wyjeździe wypoczynkowym. Inna wersja mówi, że pierwszym zakażonym w rodzinie tej kobiety był mąż prowadzący zakład pogrzebowy. Taki możliwy przebieg zakażenia przedstawił nam we wtorek 6 X dyrektor Krzysztof Kołacz. 
Skontaktowała się z redakcją jedna z zakażonych pielęgniarek: -Zakażonych pielęgniarek jest więcej. Już w niedzielę 4 X. trzy z nas miały wynik dodatni. Kilka dni wcześniej, ja czułam się trochę  źle, było mi zimno. Był to 24- godzinny dyżur. Pierwsza poprosiłam o wykonanie testu. Zrobiłam też mężowi. To raczej mąż zaraził się ode mnie. Ja z nim przez 24 godziny się nie widziałam, a u mnie i u koleżanek  w tym samym czasie wyszedł wynik dodatni. Nie wiem gdzie się zaraziłyśmy. Raczej nie od pacjentów, gdyż wszyscy przyjmowania na chirurgię są badani i u żadnego z pacjentów nie wyszedł dodatni wynik. Czuję się dobrze, nie mam objawów. Ja, mąż, dziecko jesteśmy w izolacji. 
Wszystkim pracownikom szpitala którzy są zakażeni, życzymy zdrowia, możliwie bezobjawowego przebiegu zakażenia. A nam wszystkim wygaszenia tego ogniska koronawirusa. Bądźmy ostrożni, nośmy maseczki, myjmy ręce. I nie panikujmy. 
W piątek 9 X jak twierdzi jeden z lekarzy, z którymi rozmawialiśmy, mają być wykonywane testy całego personelu medycznego: -Powiedziano mi, że w piątek będziemy wszyscy testowani. Moim zdaniem te zakażenia to efekt szkół. Dzieci przechodzą bezobjawowo, ale już my, rodzice, przenosimy zakażenie dalej. Sądzę, że raczej nie doszło do zakażenia pacjentów, gdyż my lekarze i pielęgniarki nauczyliśmy się już pracować z dużą ostrożnością -mówi anonimowo lekarz ze Szpitala Powiatowego w Myszkowie.
Dyrektor SP ZOZ Krzysztof Kołacz: -W czwartek i piątek będziemy robić testy wszystkim pracownikom szpitala, z kręgu osób które mogły mieć kontakt z zakażonymi. Wszyscy, którzy mieli z nimi kontakt przebywają w izolacji.
Dzisiaj piszemy też jak SP ZOZ Myszków kupował respiratory. Okazuje się, że podobnie jak Ministerstwo Zdrowia, kierowane przez Łukasza  Szumowskiego. Na przedpłatę, od nieznanej firmy. Z 10 respiratorów dotarł jeden. 
 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: 1234567 Treść komentarza: DNO . SZKODA CZASU Data dodania komentarza: 2.08.2026, 22:04 Źródło komentarza: O godzinie „W” zawyją syreny. Mieszkańcy nie powinni się niepokoić Autor komentarza: SDCXZ Treść komentarza: MIASTO 44- FILM PATRONAT OSOBISTY KOMOROWSKIEGO: https://www.youtube.com/watch?v=ydhz8wiZyf0 Data dodania komentarza: 2.08.2026, 13:29 Źródło komentarza: O godzinie „W” zawyją syreny. Mieszkańcy nie powinni się niepokoić Autor komentarza: idny Treść komentarza: Płatna toaleta na basenie, to jak wyjątkowo celny strzał w stopę. Data dodania komentarza: 2.08.2026, 08:51 Źródło komentarza: Publiczna transmisja z basenu w Żarkach. Pytamy naszych czytelników co o tym sądzą? Autor komentarza: Obywatel. Treść komentarza: Mieszkałem na Mijaczowie i fajnie że już nie mieszkam gdyż jebie gównem fajnie jak w stajni a radni Myszkowa zbierają kokosy od papierni bo jak można nazwać lekceważenie i nic nie robienie pozwalając truć ludzi. Biurokraci z Myszkowa zapomnieliście że do kurwy nędzy to mieszkańcy Myszkowa was wybrali więc podwijac rękawy i brać się do roboty. Data dodania komentarza: 31.07.2026, 13:15 Źródło komentarza: MIJACZÓW ŚMIERDZI PRZEZ SUSZARNIĘ Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: A ja się pytam gdzie rozkradli te 46 milionów na poradnik "Bądź gotowy". Miał otrzymać każdy obywatel. Ja i nikt z mojej dużej rodziny nie otrzymał tego szmatławca na którym ktoś zarobił z rodzinki wiadomego pediatry udającego Top Guna Data dodania komentarza: 28.07.2026, 18:16 Źródło komentarza: 21 lipca zawyją syreny alarmowe. Spokojnie, to tylko ćwiczenia Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz syreny to mamy takie chyba by nie stresować piesków i kotków. Kiedyś w Koziegłowach była porządna syrena a teraz unowocześnili i jest taka jakby chorowała na gruźlicę. Jakoś tych ćwiczeń nie udało mi się usłyszeć. Data dodania komentarza: 28.07.2026, 18:09 Źródło komentarza: 21 lipca zawyją syreny alarmowe. Spokojnie, to tylko ćwiczenia
Reklama
Reklama
Reklama