ZAKAŻENI NAUCZYCIELE W DWÓCH SZKOŁACH

  • 09.10.2020, 14:19 (aktualizacja 09.10.2020, 15:10)
ZAKAŻENI NAUCZYCIELE W DWÓCH SZKOŁACH Szkoła Podstawowa w Żarkach Letnisku. Foto: UG Poraj
(powiat myszkowski) Do 15 października potrwa kwarantanna uczniów ze Szkoły Podstawowej w Żarkach Letnisku (gm. Poraj) oraz Zespołu Szkół w Żarkach. W obu placówkach potwierdzono zakażenie u jednego z nauczycieli. Na zdalne nauczanie przechodzą też uczniowie z innych szkół, gdy ktoś z ich rodziny przebywa na kwarantannie.

Kwarantanna w szkole wprowadzana jest wtedy, gdy potwierdzone zostanie zakażenie koronawirusem u  któregoś z uczniów lub nauczycieli. Stało się tak w Szkole Podstawowej w Żarkach Letnisku (gmina Poraj) oraz Zespole Szkół w Żarkach.

W przypadku Żarek Letniska mówiło się, że może chodzić o księdza, który w tej szkole uczy religii - ks. Stanisława Krupińskiego. Przypuszczenia te potwierdza Parafia Trójcy Przenajświętszej w Myszkowie Nowej Wsi, w której ks. Krupiński jest proboszczem.

Jak poinformowała parafia, do 17 października księża będą na kwarantannie.

- W związku z tym, że księża będą odprawiać msze święte w wyznaczonych intencjach mszalnych na plebanii za pozwoleniem kurii w godnych warunkach. Przychodzących w tym czasie na eucharystię wierni będą mogli trwać na modlitwie eucharystycznej w kaplicy adoracji. W najbliższą niedzielę zostaną odprawione msze w kościele o godzinie 8:00, 11:30 i o 15:00 – czytamy na stronie internetowej Parafii Trójcy Przenajświętszej w Myszkowie.

Dyrektorzy szkół wnioskują o zdalne nauczanie dla pojedynczych uczniów, jeśli ktoś z ich rodziny objęty jest kwarantanną. W ten sposób wnioskowano o zdalne nauczanie dla 4 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Myszkowie i jednego dziecka z tutejszego oddziału przedszkolnego oraz dwójki uczniów ze Szkoły Podstawowej w Przybynowie. (es)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe