Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 22 stycznia 2026 04:14
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Zakażeni COVID w szpitalu w Myszkowie. 2 oddziały wstrzymały przyjęcia

Od soboty 3 października Szpital Powiatowy w Myszkowie wstrzymał przyjmowanie pacjentów na oddziałach wewnętrznym i chirurgii ogólnej. Zakażenie Covid-19 wykryto u jednej z lekarek i u pielęgniarki z chirurgii. Informację potwierdził pełniący obowiązki dyrektora SP ZOZ Krzysztof Kułacz. Jutro mamy od dyrektora uzyskać więcej informacji o sytuacji w myszkowskim szpitalu powiatowym.
Podziel się
Oceń

Zakażona koronawirusem ma być jedna pielęgniarka z chirurgii ogólnej i lekarska zatrudniona na oddziele wewnętrznym. W obu przypadkach -jak dowiadujemy się nieoficjalnie- źródło zakażenia może być "zewnętrzne". U jednej z tych osób jest to prawdopodobnie zakażenie od dziecka uczęszczającego do szkoły w Częstochowie, w drugim -zakażenie po wyjeździe wypoczynkowym. W piątek 9 X jak twierdzi jeden z lekarzy, z którymi rozmawialiśmy, mają być wykonywanie testy całego personelu medycznego: -Powiedziano mi, że w piątek będziemy wszyscy testowani. Moim zdaniem te zakażenia to efekt szkół. Dzieci przechodzą bezobjawowo, ale już my, rodzice, przenosimy zakażenie dalej. Sądzę, że raczej nie doszło do zakażenia pacjentów, gdyż my lekarze i pielęgniarki nauczyliśmy się już pracować z dużą ostrożnością -mówi anonimowo lekarz ze Szpitala Powiatowego w Myszkowie.

O sytuacji epidemicznej w myszkowskim szpitalu będziemy informować na bieżąco.


Napisz komentarz

Komentarze

Pacjent... 05.10.2020 17:23
?

Xx 06.10.2020 12:32
Komentarz zablokowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KarolinaTreść komentarza: Jak ktoś sam SIEBIE nazywa „prorokiem” to wszystko jasne…Data dodania komentarza: 20.01.2026, 11:31Źródło komentarza: Sekta czy nowy Kościół z Czatachowy? Ruszył proces o eksmisję księdza Daniela Galusa, który nazwał się ProrokiemAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Po przeczytaniu artykułu przypomniała mi się książka „Imię Róży” Umberto Eco. Postawa Wilhelma (racjonalizm i rozum) kontra fanatyzm i zabobony.Data dodania komentarza: 18.01.2026, 18:56Źródło komentarza: Sekta czy nowy Kościół z Czatachowy? Ruszył proces o eksmisję księdza Daniela Galusa, który nazwał się ProrokiemAutor komentarza: TomekTreść komentarza: Pasuje do tego chlewu na Wiejskiej idealnie! Przynajmniej jednej gnidy w powiecie będzie mniej.Data dodania komentarza: 18.01.2026, 16:37Źródło komentarza: Starosta z PiS zarabia więcej niż to wynika z uchwał. Nawet 20 tysięcy więcejAutor komentarza: ZetkiTreść komentarza: Nie dziwię się, że moi znajomi i tak jak ja nie chcemy ślubu kościelnego. Cześć z nas wierzy w Boga ale z kościołem nie chce mieć nic wspólnego. Nie chcemy słuchać w kościele na kogo mamy głosować. Cześć „Zetek” po prostu jest ateistami czy się komuś to podoba czy nie.Jeszcze inni żyją szczęśliwie w wolnych związkach ale 60 latki tego nie zrozumieją! Jeżeli kościół chce przyciągnąć młodsze pokoleniu musi się zreformowaćData dodania komentarza: 16.01.2026, 17:52Źródło komentarza: MYSZKÓW. W 2025 ROKU ZAWARTO WIĘCEJ MAŁŻEŃSTW CYWILNYCH NIŻ KONKORDATOWYCH (KOŚCIELNYCH)Autor komentarza: MłodyTreść komentarza: Dlatego potrzebna jest kopalnia powstaną nowe miejsca pracy, będą modzi górnicy z Katowic przyjeżdżać i część z nich osiedlać. Zetki nie wyjadą albo nie będzie nic i miasto się zwinie i tyleData dodania komentarza: 16.01.2026, 17:32Źródło komentarza: MYSZKÓW. W 2025 ROKU ZAWARTO WIĘCEJ MAŁŻEŃSTW CYWILNYCH NIŻ KONKORDATOWYCH (KOŚCIELNYCH)Autor komentarza: WyborcaTreść komentarza: Bardzo dobrze redakcja trzeba im patrzeć na ręce 👍Data dodania komentarza: 16.01.2026, 17:26Źródło komentarza: Starosta z PiS zarabia więcej niż to wynika z uchwał. Nawet 20 tysięcy więcej
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama