POMASZEROWALI DO MIŁOŚCI

  • 13.09.2020, 14:35
POMASZEROWALI DO MIŁOŚCI
(gm. Koziegłowy) W połowie lipca odbył się Rajd do Miłości. Uczestnicy wydarzenia przeszli sprzed Miejsko-Gminnego Ośrodka Promocji Kultury w Koziegłowach do Miłości. Wytyczona trasa liczyła 7 kilometrów. Na miejscu uczestnicy marszu posilili się i wyruszyli w drogę powrotną.

Stowarzyszenie Kijomaniacy realizowało projekt „Od Aktywności do Miłości”, którego ostatnim elementem był Rajd do Miłości. Odbył się on 18 lipca. W marszu wzięło udział około 30 osób, wśród których znaleźli się członkowie Stowarzyszenia Kijomaniacy. Spotkali się przed Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Promocji Kultury w Koziegłowach, gdzie przywitała ich prezes Stowarzyszenia Małgorzata Bojanek. Następnie fizjoterapeuta Grzegorz Błaszczyk opowiedział o pozytywnym wpływie nordic walkingu na całe ciało.
Wymarsz poprzedziła krótka rozgrzewka. Po niej uczestnicy rajdu przeszli 7-kilometrową trasę do Miłości z Koziegłów przez ranczo Rosochacz. Na końcu trasy w Stanicy Jurajskiej był czas na odpoczynek i posiłek – żurek, kiełbaski i coś słodkiego. Wszyscy otrzymali bidony. Przeprowadzono też konkurs, w którym do wygrania były trzy pary kijków do nordic walking oraz zestawy kosmetyków ufundowane przez Jolantę Gizę-Dubik. Po przerwie na odpoczynek uczestnicy rajdu wyruszyli z powrotem do Koziegłów. 
– Dziękujemy Wam Kochani za przybycie. Dziękujemy MGOPK w Koziegłowach za udostępnienie sceny, sołtysowi wsi Miłość Panu Arturowi Gołacie za pomoc w przygotowaniu terenu, radnemu Panu Andrzejowi Szóstakowi i Burmistrzowi Gminy i Miasta Koziegłowy Panu Jackowi Ślęczce za wsparcie oraz ZUK w Koziegłowach za montaż tablicy. Składamy serdeczne podziękowania Wolontariuszom, którzy wsparli nasze działania: Ewie Supernak, Ewie Wójcik, Justynie Tuorze, Beacie Ganczewskiej, Zbigniewowi Ujejskiemu i Grzegorzowi Błaszczykowi oraz rodzinie Żanety Maszczyk, za ognisko. Cieszymy się, że mieliśmy możliwość przeprowadzenia projektu w ramach FIO Śląskie Lokalnie – mówiła Małgorzata Bojanek.
Projekt „Od Aktywności do Miłości” został dofinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020. (es) Foto: UGiM Koziegłowy

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe