Budowa przejścia pod torami w Żarkach Letnisku

  • 12.09.2020, 14:30
Budowa przejścia pod torami w Żarkach Letnisku
Trwa modernizacja odcinka linii kolejowej Częstochowa-Zawiercie. Teraz prace koncentrują się w powiecie myszkowskim. Wymieniane są tory od Myszkowa do Poraja (obecnie tor w kierunku Częstochowy). Budowane są perony w Myszkowie- Nowej Wsi, Żarkach Letnisku, Masłońskim Natalinie i Poraju.

W Mrzygłodzie o Żarkach Letnisku powstają przejścia podziemne pod  torami.  W Żarkach Letnisku tunel budowany jest na końcu peronów. Wejście, wyjście będzie przy ul. PCK z jednej strony i do łącznika ze skrzyżowaniem ulic Spokojnej i Szkolnej koło kościoła.
Koszt całej inwestycji, polegającej  na modernizacji  odcinka kolejowego Częstochowa-Zawiercie to 370 mln zł. Zakończenie pod koniec tego roku. Podróżni skorzystają z podwyższonych peronów na przystankach, co bardzo ułatwi wsiadanie i wysiadanie. Standard dotychczas widzialny na większych dworcach kolejowych.
Perony będą antypoślizgowe, oświetlone i monitorowane, wyposażone w nowe wiaty i dostosowane do potrzeb osób, które mają problemy z poruszaniem się. Pociągi pojadą szybciej - prędkość wzrośnie ze 120 do 160 km na godzinę, co skróci czas przejazdu z Częstochowy do Zawiercia o około 10 minut (obecnie trwa godzinę).

Firma Polskie Linie Kolejowe w Poraju buduje nową nastawnię. Nowoczesne urządzenia zwiększą poziom bezpieczeństwa ruchu kolejowego. (JW)

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe