Budowa przejścia pod torami w Żarkach Letnisku

  • 12.09.2020, 14:30
Budowa przejścia pod torami w Żarkach Letnisku

Podziel się:

Oceń:

Trwa modernizacja odcinka linii kolejowej Częstochowa-Zawiercie. Teraz prace koncentrują się w powiecie myszkowskim. Wymieniane są tory od Myszkowa do Poraja (obecnie tor w kierunku Częstochowy). Budowane są perony w Myszkowie- Nowej Wsi, Żarkach Letnisku, Masłońskim Natalinie i Poraju.

W Mrzygłodzie o Żarkach Letnisku powstają przejścia podziemne pod  torami.  W Żarkach Letnisku tunel budowany jest na końcu peronów. Wejście, wyjście będzie przy ul. PCK z jednej strony i do łącznika ze skrzyżowaniem ulic Spokojnej i Szkolnej koło kościoła.
Koszt całej inwestycji, polegającej  na modernizacji  odcinka kolejowego Częstochowa-Zawiercie to 370 mln zł. Zakończenie pod koniec tego roku. Podróżni skorzystają z podwyższonych peronów na przystankach, co bardzo ułatwi wsiadanie i wysiadanie. Standard dotychczas widzialny na większych dworcach kolejowych.
Perony będą antypoślizgowe, oświetlone i monitorowane, wyposażone w nowe wiaty i dostosowane do potrzeb osób, które mają problemy z poruszaniem się. Pociągi pojadą szybciej - prędkość wzrośnie ze 120 do 160 km na godzinę, co skróci czas przejazdu z Częstochowy do Zawiercia o około 10 minut (obecnie trwa godzinę).

Firma Polskie Linie Kolejowe w Poraju buduje nową nastawnię. Nowoczesne urządzenia zwiększą poziom bezpieczeństwa ruchu kolejowego. (JW)

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe