Młody ojciec stracił rękę w wyniku wypadku: TRWA ZBIÓRKA NA PROTEZĘ DLA PRZEMKA

  • 07.09.2020, 09:21
Młody ojciec stracił rękę w wyniku wypadku: TRWA ZBIÓRKA NA PROTEZĘ DLA PRZEMKA
(Kleszczowa, gm. Pilica) Pochodzący z Kleszczowej Przemysław Lis prawie miesiąc temu uległ poważnemu wypadkowi - prasa rolująca słomę wciągnęła jego rękę. Niestety, pomimo natychmiastowej pomocy i skomplikowanych operacji lekarzom nie udało się uratować lewej ręki mężczyzny. Teraz rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na protezę.

Zbiórka prowadzona jest na portalu pomagam.pl (id: ha9bmtkw) przez kolegę Przemka. Jak możemy się dowiedzieć z opisu zbiórki, 30-letni Przemek pochodzi z Kleszczowej (gmina Pilica). Mąż, ojciec dwójki dzieci (2,5-letniej Zuzi i 5-letniego Mikołaja), strażak ochotnik, zawodnik klubu sportowego LTS Ospel Wierbka.

- Przemek 10 sierpnia 2020 roku uległ ciężkiemu wypadkowi. Prasa rolująca słomę wciągnęła Jego rękę powodując liczne obrażenia. Po wezwaniu ze stanowiska kierowania wyjechaliśmy na akcję, nie spodziewaliśmy się, że zgłoszenie dotyczy naszego kolegi - druha OSP Kleszczowa. (…) Przemek to nasz przyjaciel. Wierzymy, że wróci do pełnej sprawności. Nigdy nie odmówił pomocy drugiemu człowiekowi, dziś my nie możemy zostawić go w potrzebie – czytamy na stronie pomagam.pl.

Jak poinformował za pośrednictwem portalu organizator zbiórki, lekarzom nie udało się uratować lewej ręki Przemka. Musiała zostać amputowana. Celem prowadzonej zbiórki jest zakup protezy, która pomoże powrócić młodemu ojcu do normalnego życia. Kwota wskazana w zbiórce to 250 tysięcy złotych. Dotychczas (stan na piątek, 4 września) zebrano niecałe 84 tys. złotych.

Link do zbiórki: https://pomagam.pl/ha9bmtkw

Jak możemy dowiedzieć się ze strony internetowej klubu LTS Ospel Wierbka (ospelwierbka.futbolowo.pl), podczas sierpniowych spotkań drużyny prowadzona była zbiórka funduszy na rehabilitację i protezę dla Przemka. Oprócz wielu osób, które wpłaciły pieniądze na rzecz Przemka, w pomoc zaangażowały się również np. Restauracja Pod Kolumnami w Pilicy oraz GMLKS Piliczanka Pilica.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe