MYSZKOWSKI KOMENDANT AWANSOWANY PODCZAS ŚWIĘTA POLICJI

  • 21.08.2020, 14:23
  • Edyta Superson
MYSZKOWSKI KOMENDANT AWANSOWANY PODCZAS ŚWIĘTA POLICJI
(Katowice) W lipcu obchodzone jest Święto Policji, które zostało ustanowione w 1995 roku. W poszczególnych jednostkach uroczystości organizowane są w różnych terminach. W piątek, 17 lipca odbyły się Wojewódzkie Obchody Święta Policji. Uroczystość zorganizowana została w Auli im. Jana Kali w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Podczas uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Myszkowie mł. insp. Marcin Lemański otrzymał akt mianowania na wyższy stopień policyjny.

Święto Policji przypada 24 lipca. Tego dnia w 1919 roku powołano Policję Państwową. Po II wojnie światowej Policję zastąpiło MO, a święto Milicji Obywatelskiej i Służby Bezpieczeństwa obchodzone było 7 października aż do 1989 roku. Policja ponownie została powołania w kwietniu 1990 roku, a pięć lat później dzień 24 lipca ustanowiono Świętem Policji.
Coroczne uroczystości są okazją do wręczenia funkcjonariuszom odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne i wyższe stanowiska służbowe. Podczas Święta Policji wręczane są również odznaczenia i wyróżnienia. To wyjątkowy dzień dla Policji, podczas którego do mundurowych kierowane są słowa uznania za ich codzienną pracę oraz wspominani są ci, którzy na służbie stracili życie.
W tegorocznych Wojewódzkich Obchodach Święta Policji w Katowicach uczestniczyło mniej osób, niż miało to miejsce w latach poprzednich. Jest to spowodowane trwającym stanem epidemii i zagrożeniem koronawirusem. Gospodarzem katowickiej uroczystości był Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. dr Krzysztof Justyński. Razem ze swoimi zastępcami złożył kwiaty przy Grobie Policjanta Polskiego, który znajduje się na dziedzińcu wojewódzkiej komendy. Następnie funkcjonariusze złożyli wiązankę kwiatów przed Tablicą Pamięci w KWP w Katowicach, która jest poświęcona policjantom, którzy zginęli na służbie.
Uroczysta zbiórka rozpoczęła się punktualnie o godzinie 12.00. Dowódca uroczystości złożył meldunek Komendantowi Wojewódzkiemu, po czym wprowadzono Sztandar KWP w Katowicach. Po hymnie państwowym zebrani uczcili minutą ciszy policjantów, którzy zginęli na służbie.
Podczas uroczystości w Katowicach nadinsp. dr Krzysztof Justyński przekazał 29 policjantom medale Za Długoletnią Służbę. 25 funkcjonariuszy otrzymało Odznaki Zasłużony Policjant, a 24 mundurowych otrzymało akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Wśród nich znalazł się Komendant Powiatowy Policji w Myszkowie mł. insp. Marcin Lemański.
- W tym roku w śląskim garnizonie awanse otrzymało w sumie 3558 policjantek i policjantów: 39 mundurowych w korpusie oficerów starszych Policji, 83 policjantów w korpusie oficerów młodszych Policji, 1370 mundurowych w korpusie aspirantów Policji, 1513 policjantów w korpusie podoficerów Policji oraz 553 mundurowych w korpusie szeregowych Policji – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach. Foto: Śląska Policja

Edyta Superson

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe