Zamiast w maju, matury wreszcie się odbyły!

  • 04.08.2020, 16:22
  • JW
Zamiast w maju, matury wreszcie się odbyły!
W Liceum Ogólnokształcących im. mjr. H. Sucharskiego w Myszkowie do egzaminu maturalnego z języka polskiego przystąpiło 165 tegorocznych abiturientów i 3 osoby, które poprawiają wyniki matury z ubiegłego roku. W poniedziałek 8 czerwca tegoroczni maturzyści pisali egzamin z j. polskiego, dzień później matematykę.

Egzamin odbywał się w hali sportowej , w której mogą zmieścić się wszyscy maturzyści z zachowanie rygorów wynikających z przepisów w czasie pandemii koronawirusa.
Drzwi liceum zostały otwarte o godz. 8.10. Wpuszczano według wcześniej przygotowanej listy imiennej, każdy z wchodzących musiał mieć założoną maseczkę i dezynfekować  ręce.
Czekolada na zakończenie matury z języka polskiego
Maturzyści na zakończenie egzaminu z języka polskiego dostawali czekoladę. Czekolady były od rady rodziców. Do sali egzaminacyjnej nie wolno było wnosić kanapek, napojów. Większość  wybrała  napisanie rozprawki na temat : „Jaki wpływ na przesłanie utworu ma wprowadzenie elementów fantastyki ? Odwołaj się do fragmentów „Wesela” Wyspiańskiego o wybranych dzieł kultury”. Do wyboru była jeszcze analiza wiersza Anna Kamieńskiej.
Drugi dzień matury, to egzamin z matematyki. W Liceum Ogólnokształcących im. mjr. H. Sucharskiego w Myszkowie do egzaminu maturalnego przystąpiło 165 tegorocznych abiturientów i 3 osoby, które poprawiają wyniki matury z ubiegłego roku. Wielu maturzystów nie kryje, że matematyka nie jest ich ulubionym przedmiotem. Zdają na poziomie podstawowym. Liczą na 30 proc. wymagane do zaliczenia  egzaminu.  (J)

JW

Zdjęcia (13)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe