NOWE-STARE MIEJSCE GMINNEGO RYNECZKU

  • 31.07.2020, 16:01
NOWE-STARE MIEJSCE GMINNEGO RYNECZKU
(Poraj) Tydzień temu mieszkańcy po raz pierwszy robili zakupy na gminnym targowisku w nowej lokalizacji – przy Orliku za Szkołą Podstawową w Poraju. Miejsce to jest jednocześnie nową i starą lokalizacją, bowiem tutaj targ mieścił się do 2012 roku.

W ostatnich latach gminne targowisko mieściło się obok „Biedronki”. Od lipca ryneczek wrócił na swoje „stare” miejsce za Szkołą Podstawową w Poraju. Targ czynny jest w piątki i soboty od 6.00 do 13.00.
Aby zmienić lokalizację rynku i uruchomić go ponownie obok Orlika, konieczne były przygotowania.
Wykonano parking i części miejsc targowych pomiędzy ogrodzeniem Orlika a kortem tenisowym. Miejsce dla sprzedających znalazło się też tam, gdzie wcześniej mieściły się krzesełka. Teren targowiska ogrodzono i wyznaczono miejsca na stoiska. Obok mieszczą się toalety. Teren został wyznaczony i ogrodzony.
Przy Orliku sprzedawcy płacą za miejsce 12 zł za 8 metrów kwadratowych powierzchni. W innych miejscach w gminie opłata wynosi 36 zł, do której ewentualnie doliczana jest opłata nakładana przez właściciela terenu.
- Gmina zaadaptowała to miejsce na potrzeby handlu, który odbywał się tutaj będzie w każdy piątek i sobotę w godz. 6.00-13.00. Reszta udanych kontaktów i wymiany handlowej to już kwestia obu stron, a należy mieć tylko nadzieję, że nowe komfortowe warunki sprzyjać będą korzystnie obrotom handlowym – podsumowuje Urząd Gminy w Poraju. 
(es) Foto: UG Poraj

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gerwazy
Gerwazy Wczoraj, 13:34
A w Myszkowie nie można zrobić "ryneczku dla rolników i innych chętnych" ? Tylko Żarki i Poraj mogą mieć z tego pieniądze ?

Pozostałe