CMC POLAND WSPIERA SZPITAL POWIATOWY W ZAWIERCIU

  • 29.06.2020, 17:05 (aktualizacja 29.06.2020, 17:10)
  • red
CMC POLAND WSPIERA SZPITAL POWIATOWY W ZAWIERCIU
(Zawiercie) CMC Poland wsparło Szpital Powiatowy w Zawierciu w zakupie specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego do badań w kierunku koronawirusa kwotą 85 tysięcy zł, dzięki czemu placówka doposażyła Medyczne Laboratorium Diagnostyczne w wysokiej klasy automatyczny ekstraktor i komorę laminarną.

my aparat do wykonywania testów metodą PCR zakupiony ze środków gminy Zawiercie. Jest to jedyna w pełni sprawdzona metoda wykrywania obecności koronawirusa u pacjentów. Dodatkowy ekstraktor pozyskany dzięki wsparciu CMC Poland umożliwił nam dwukrotne zwiększenie liczby badań - w ciągu doby nasze laboratorium może wykonać ich teraz niemal sto – mówi dyrektor szpitala Piotr Zachariasiewicz.

Co ważne, zakupiony ekstraktor pozwala na wyizolowanie RNA wirusa w sposób w pełni zautomatyzowany, co w znacznym stopniu poprawia bezpieczeństwo pracownika wykonującego badania, do minimum ograniczając kontakt diagnosty laboratoryjnego z pobranym od pacjenta materiałem.
Drugim urządzeniem, które trafiło do laboratorium jest komora laminarna wyposażona w lampę UV. Zapewnia ochronę przed skażeniem badanego materiału tworząc aseptyczne warunki pracy wewnątrz komory.
- Od wielu lat wspieramy społeczność lokalną, w której pracujemy i żyjemy. Tym bardziej poczuliśmy potrzebę wsparcia lokalnej służby zdrowia i mieszkańców w tym trudnym dla nas wszystkich czasie i postanowiliśmy przekazać szpitalowi środki na zakup potrzebnego sprzętu – mówi prezes zarządu CMC Poland Jerzy Kozicz.
Dzięki posiadaniu własnego aparatu do testów wraz z ekstraktorem i wpisaniu Laboratorium Szpitala Powiatowego w Zawierciu na ministerialną listę laboratoriów COVID, placówka dysponuje znacznie większymi możliwościami diagnostycznymi. Znacznie skrócił się również czas oczekiwania na wyniki. Obecnie każdy pacjent przyjmowany do Szpitala ma wykonywane badanie na obecność koronawirusa. Testowany jest także personel.
W sumie do tej pory laboratorium wykonało już ponad 850 badań w kierunku koronawirusa.
(red)

red

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe