BOŻE CIAŁO SIĘ UDAŁO?

  • 25.06.2020, 08:00 (aktualizacja 25.06.2020, 08:34)
  • Jarosław Mazanek
BOŻE CIAŁO SIĘ UDAŁO?
Pogoda dopisała, było słonecznie, niezbyt upalnie. Idealnie na procesję.

Ale te w naszym powiecie nie wyszły jednak poza place kościelne. Ideą święta Bożego Ciała jest dla katolików wyjście  z sakramentem „w miasto”, lub na wieś. Rodzaj demonstracji wiary. W tym roku choć hierarchowie Kościoła nie zabronili procesji ulicami miast i wsi, większość parafii ograniczyła się do procesji wokół kościoła.
W większości miejsc, które udało nam się odwiedzić 11 czerwca pod kościołami mimo pięknej pogody było -jak przyznawali sami parafianie- dużo mniej ludzi. Chyba jednak epidemia koronawirusa coś zmieniła. Czy wierni wrócą do kościołów?
Choć w największych miastach Polski, w Warszawie, Krakowie procesje Bożego Ciała przeszły tradycyjnie ulicami miast od ołtarza do ołtarza, u nas wyglądało to inaczej. Czyli jednak epidemia zmieniła jedno z ważnych świąt katolików. Na terenie powiatu podpatrywaliśmy, jak to faktycznie wyglądało.

Jarosław Mazanek

Zdjęcia (28)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe