JAK OMINĄĆ KORKI W CENTRUM ZAWIERCIA?

  • 21.06.2020, 11:17 (aktualizacja 21.06.2020, 11:25)
JAK OMINĄĆ KORKI W CENTRUM ZAWIERCIA?

Podziel się:

Oceń:

(Zawiercia) Od poniedziałku na wiadukcie na DK 78 w Zawierciu wprowadzono ruch wahadłowy i sygnalizację świetlną. W tym miejscu tworzą się spore korki, a kierowcy powinni uzbroić się w cierpliwość. Utrudnienia drogowe mogą potrwać ok. dwóch miesięcy. Policja przedstawiła alternatywne trasy. Wybierając je, można ominąć centrum miasta.

Droga krajowa nr 78 łączy Śląsk z Kielcami. Prowadzi z Chałupek (powiat raciborski) do Chmielnika (powiat kielecki). O tym, że jest to droga o dużym natężeniu ruchu nie trzeba chyba nikomu mówić, a tym bardziej mieszkańcom i kierowcom poruszającym się po Zawierciu, Porębie i Szczekocinach.
Obecnie remontowany jest wiadukt na DK 78 w centrum Zawiercia. W poniedziałek, 18 maja wprowadzono w tym miejscu ruch wahadłowy i sygnalizację świetlną. Jezdnia jest zwężona do jednego pasa ruchu. A to powoduje spore utrudnienia i korki. Jak informuje zawierciańska policja, utrudnienia mogą potrwać ok. 2 miesięcy.
Śląska Policja przedstawiła alternatywne trasy, które pozwolą kierowcom uniknąć stania w korku w centrum miasta.
Kierunek: ZAWIERCIE-KIELCE:
- objazd przez BLANOWICE, SKARŻYCE - wyjazd na drogę krajową 78 (skrzyżowanie ul. Okiennik, Fredry, Jurajska);
- objazd przez BLANOWICE, SKARŻYCE, PIASECZNO, LGOTĘ MUROWANĄ - wyjazd na drogę krajową w LGOCIE MUROWANEJ
Kierunek: KIELCE-ZAWIERCIE:
- objazd przez SKARŻYCE, BLANOWICE - zjazd z drogi krajowej 78 (w ul. Okiennik) - wyjazd na skrzyżowaniu ul. Aptecznej, Obrońców Poczty Gdańskiej, Wojska Polskiego w Zawierciu;
- objazd przez LGOTĘ MUROWANĄ, PIASECZNO, SKARŻYCE, BLANOWICE - zjazd z drogi krajowej DK78 w Lgocie Murowanej - wyjazd na skrzyżowaniu ul. Aptecznej, Obrońców Poczty Gdańskiej, Wojska Polskiego w Zawierciu.  (es) Foto: Śląska Policja

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe