Czarne Diamenty bez wsparcia budżetu miasta

  • 23.04.2020, 13:14
  • Jarosław Mazanek
Czarne Diamenty bez wsparcia budżetu miasta
(Myszków) Na 12-14 czerwca LKS „Myszków” planował organizację największej bokserskiej imprezy w regionie, organizowanej od 44 lat, w Myszkowie z przerwami od kilkunastu. Ale klub nie dostał od Miasta Myszkowa dotacji na organizację „Czarnych Diamentów” Krzysztof Szot, który od 25 lutego jest Prezesem LKS Boks Myszków nie załamuje rąk i liczy, że jak w rok temu, gdy Urząd Miasta Myszkowa też odmówił udzielenia dotacji na imprezę bokserską, „Czarne Diamenty” odbędą się przy wsparciu innych samorządów, w tym Powiatu Myszkowskiego. Termin wcześniej zaplanowany na połowę czerwca najprawdopodobniej, jak większość imprez sportowych zostanie przełożony.

-Mimo braku dotacji z miasta, już drugi rok z rzędu, robimy wszystko, żeby impreza jednak się odbyła. Sytuacja z epidemią koronawirusa przygotowań nie ułatwia, Czarne Diamenty najprawdopodobniej będą przełożone na jesień -mówi Krzysztof Szot, Prezes LKS Boks Myszków. 
Nowe władze klubu działają od 25 lutego 2020 kiedy Walne Zebranie Wyborcze wybrało nowy zarząd klubu. Oprócz Krzysztofa Szota tworzą go: Irmina Flak -wiceprezes, Ewelina Szot- sekretarz.
Działalność klubu bokserskiego stale wspiera firma CMI oraz sponsorzy indywidualni. Tegoroczne Czarne Diamenty miałby w założeniu kosztować 34.900 zł. Do Urzędu Miasta Myszkowa klub wnioskował o dotację w kwocie 24 tysięcy, licząc na przyznanie choć części tej kwoty. Niestety, dotacja wyniosła 0 zł, podobnie jak w roku ubiegłym. 
-Ubiegłoroczne Czarne Diamenty wsparła firma CMI, oraz 6 sponsorów indywidualnych. Mieliśmy też dotację ze Starostwa Powiatowego w Myszkowie. Aby domknąć budżet, przy braku dotacji z UM Myszków musieliśmy zaciągnąć kredyt  w wysokości 8 tys. zł. Kredyt już jest spłacony.  W tym roku stajemy przed podobnym problemem, że finansowo impreza nam się „nie domyka”- mówi Krzysztof Szot. 
W roku 2019 na Czarne Diamenty przyjechali zawodnicy z Niemiec, Czech, Słowacji, Turcji, Ukrainy. Łącznie 120 zawodników. Myszkowski klub zajmuje obecnie 12 miejsce na 200 klubów bokserskich, miejsce najwyższe w historii. 
Sukcesy zawodników LKS Boks Myszków: 
Natalia Rok. Seniorka. Członkini kadry olimpijskiej. Wygrała Turniej im. Feliksa Sztama. 23 marca wygrała  walkę z Sandrą Drabik z Poręby, z którą rywalizuje o kwalifikację olimpijską. Obecnie Mistrzyni Polski.
Oliwier Szot. 16 lat. Uznany za najlepszego kadeta w Polsce, bez podziału na kategorie wagowe. Oliwier wygrywał turnieje w Niemczech, Ukrainie, Chorwacji, Słowacji jako kadet. Warto dodać, że jego ojciec, czyli Krzysztof Szot, prezes LKS Boks Myszków jest trenerem kadry narodowej kadetów. 
Nikolas Pawlik, lat 15; kadet z Zawiercia. Osiągnięcia: Mistrz Polski Młodzików. Zwycięzca turnieju w Nitrze na Słowacji, II miejsce w turnieju w Niemczech.
W roku 2020 władze klubu LKS Boks Myszków uzupełnia Komisja Rewizyjna w składzie: 
Paweł Sujka- przewodniczący
Jarosław Kuśmierz- sekretarza
Michał Nieroda- członek komisji
W roku 2020 LKS Boks Myszków korzysta ze wsparcia miasta Myszkowa na bieżące funkcjonowanie, treningi w kwocie 20 tys. zł. Problemem jest jednak niewystarczające finansowanie głównej imprezy sportowej, jaka od wielu lat odbywała się w Myszkowie, czyli właśnie Czarnych Diamentów. 
Krzysztof Szot: -W roku 2019 dwa razy w tygodniu nasi sportowcy mieli lekcje angielskiego. Żeby uczestnicząc w turniejach zagranicznych mogli się porozumieć, dogadać. Miasto Myszków dawało nam na lekcje dotację 3000 zł. Klub dokładał 3000 zł. W  roku 2020 realizujemy lekcje już tylko własnym kosztem, bez pomocy miasta. Z tej okazji bardzo dziękuję naszej lektorce, Dominice Bernackiej, lektorce j. angielskiego i francuskiego.
Klub nie załamuje rąk, i szuka sponsorów zarówno na organizację Czarnych Diamentów  oraz na bieżącą  działalność. (JotM)

Jarosław Mazanek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
byly mieszkaniec myszkowa
byly mieszkaniec myszkowa 18.05.2020, 21:23
krzysiek nie poddawaj sie a na ten pseudo urzad miasta miej po prostu wy*** *** dziadów
WIERNI KIBICE
WIERNI KIBICE 27.04.2020, 09:34
I TAK TRZYMAĆ KRZYSIU ?

Pozostałe