ZMIENIONY ROZKŁAD JAZDY POCIĄGÓW OBOWIĄZYWAĆ BĘDZIE DO ODWOŁANIA

  • 02.04.2020, 15:31
  • Edyta Superson
ZMIENIONY ROZKŁAD JAZDY POCIĄGÓW OBOWIĄZYWAĆ BĘDZIE DO ODWOŁANIA
Koleje Śląskie wprowadziły zmiany w obowiązującym rozkładzie jazdy. Przyczyną zmian jest zagrożenie epidemiczne. W związku z zamknięciem szkół i uczelni wyższych oraz niektórych miejsc pracy pociągami podróżuje obecnie znacznie mniej pasażerów. Niektóre pociągi jeżdżą prawie puste.

Od 19 marca nieco zmniejszono rozkład regionalnego przewoźnika. Początkowo rozkład jazdy zmniejszono o 13%, a niektóre pociągi kursowały w skróconej relacji. Zmiany wprowadzono w godzinach pozaszczytowych, by utrzymać najważniejsze kursy. Niektóre kursy przyspieszone zmieniono na osobowe, by obsłużyć większą liczbę stacji i przystanków.
Czwartkowe zmiany były pierwszą fazą zmian na kolei. Druga – która weszła w życie od poniedziałku 23 marca – jest nieco większa. Zmieniony rozkład obowiązuje do odwołania. Niektóre kursy są całkowicie odwołane, część obowiązuje w skróconych relacjach. Zmianie uległy również godziny kursowania niektórych pociągów.
- Co istotne, zmiany wprowadzone są w tzw. godzinach pozaszczytowych oraz w przypadku krótszych relacji. Oznacza to, że nadal bez problemu będzie można korzystać z najważniejszych kursów, które zapewniają np. dojazd i powrót z pracy. W związku z zagrożeniem epidemicznym od dłuższego czasu staramy się robić wszystko, co w naszej mocy, żeby zapewnić naszym podróżnym maksimum bezpieczeństwa – są to zarówno działania w obrębie np. wzmożonego czyszczenia naszych pociągów, jak i z zakresu obsługi podróżnych. Przez dłuższy czas monitorowaliśmy zainteresowanie poszczególnymi kursami, tak aby ewentualne ograniczenia nie dotknęły w znacznym stopniu naszych podróżnych. Aby jeszcze bardziej złagodzić ten proces, wprowadzaliśmy zmiany stopniowo, w dwóch etapach – informują Koleje Śląskie.
Odwołane są kursy na przykład na linii Gliwice-Katowice, Zawiercie-Zwardoń, Lubliniec-Częstochowa, Żywiec-Katowice, Katowice-Cieszyn, Racibórz-Katowice, Wodzisław Śląski-Rybnik, Gliwice-Zawiercie. Wybierając się w podróż pociągiem warto sprawdzić, czy zmiany nie dotknęły połączeń, z których dotychczas korzystaliśmy. 
 

Edyta Superson

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe