Aktualna sytuacja epidemiczna w powiatach:

  • 30.03.2020, 14:47
  • JotM
JEDNA OSOBA ZAKAŻONA KORONAWIRUSEM (Myszków, Zawiercie) Początkowo sanepidy w Zawierciu i Myszkowie nie informowały ile osób na terenie powiatów jest objętych kwarantanną domową, a ile nadzorem epidemiologicznym. Odsyłano na strony rządowe, gdzie tych informacji nie było. To się na szczęście zmieniło. Obecnie myszkowski i zawierciański Sanepid publikują bieżące informacje o liczbie osób zakażonych, objętych kwarantanną i nadzorem. W powiecie myszkowskim i zawierciańskim wzrost liczby osób hospitalizowanych nie jest tak duży, jak osób objętych kwarantanną i nadzorem epidemiologicznym, z kolei w województwie znacząco wzrosła liczba osób objętych kwarantanną, przy czym mniej osób znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym. Wg stanu na środę, 25 marca godz. 10.00 w naszym województwie hospitalizowanych jest 113 osób w związku z podejrzeniem koronawirusa. Z powiatu myszkowskiego hospitalizowane są trzy osoby, jedna z nich jest zakażona koronawirusem.

POWIAT ZAWIERCIAŃSKI
W powiecie zawierciańskim wg stanu na dzień 25 marca godz. 14.00 było 26 osób było objętych kwarantanną, hospitalizowana była 1 osoba z powodu podejrzenia koronawirusa, z kolei pod nadzorem epidemiologicznym znajdowało się 120 osób. Tydzień wcześniej, tj. we wtorek 17 marca Sanepid informował o 11 osobach objętych kwarantanną, 2 hospitalizowanych i 32 objętych nadzorem.


POWIAT MYSZKOWSKI
Z kolei w powiecie myszkowskim zgodnie z informacją z 25 marca z godziny 14.00 w kwarantannie przebywało 8 osób, 3 były hospitalizowane w przypadku jednej z nich potwierdzono koronawirusa, a 103 osoby pozostawały pod nadzorem epidemiologicznym. Tydzień wcześniej (17.03) kwarantanną objętych było o połowę mniej osób (4), nikt nie był hospitalizowany w związku z podejrzeniem korona wirusa, a nadzorem epidemiologicznym objętych było 50 osób.
WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE
W całym województwie śląskich wg stanu na 25 marca na godz. 10.00 hospitalizowanych było 113 osób, 9832 osoby były objęte kwarantanną, a 7990 osób pozostawało pod nadzorem epidemiologicznym. Liczby te wzrosły w ciągu tygodnia – w środę 18 marca hospitalizowano 54 osoby, kwarantanną objętych było 1703 osoby, a pod nadzorem epidemiologicznym pozostawały 5534 osoby.
GDZIE MOGĘ ZNALEŹĆ TE INFORMACJE?
Zarówno myszkowski, jak i zawierciański sanepid prowadzą swoje oficjalne strony www oraz strony na portalu Facebook. W Myszkowie informacje są publikowane w obu tych miejscach (z wyjątkiem komunikatów z weekendu, soboty i niedzieli 21 i 22 marca), z kolei PSSE w Zawierciu publikuje głównie na Facebooku. Na oficjalnej stronie znajduje się bieżący komunikat, ale bez informacji z wcześniejszych dni.
Wydaje nam się, że głównym kanałem komunikacji powinna pozostawać oficjalna witryna instytucji, a nie facebookowy fanpage. Owszem, informacja z Facebooka może trafić do większej liczby odbiorców, ale może jednak warto w tym samym stopniu uaktualniać zarówno oficjalną stronę, jak i stronę w mediach społecznościowych. Wszak nie każdy internauta jest zarazem facebookowiczem. (es)

JotM

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe