koronawirus: OGNISKO ZAKAŻENIA W PIŃCZYCACH

  • 29.03.2020, 12:38 (aktualizacja 02.04.2020, 10:10)
  • Jaroslaw Mazanek
koronawirus: OGNISKO ZAKAŻENIA W PIŃCZYCACH
(Pińczyce) Potwierdziła się informacja podawana wcześniej nieoficjalnie 25.03, że pierwszy potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem na terenie Powiatu Myszkowskiego to kobieta w starszym wieku, mieszkanka Pińczyc. Starsza kobieta jest matką miejscowej organistki w parafii Pińczyce. Jak się dowiadujemy, w chwili, gdy informacja o osobie zakażonej z Pińczyc wyszła na jaw, burmistrz MiG Koziegłowy Jacek Ślęczka wszystkich pracowników gminy i jednostek podległych zamieszkałych w Pińczycach, zobowiązał do pracy zdalnej z z domu.

Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Myszkowie dr Marek Olenderek potwierdza, że u kobiety wynik testu jest dodatni, jest zakażona koronawirusem: -Nie znam dokładnego wieku tej kobiety, o osoba dojrzała, czy nawet w wieku podeszłym, niestety z wieloma schorzeniami współistniejącymi. Obecnie jesteśmy w trakcie ubierania wywiadu epidemiologicznego. Kwarantanną zostanie objęta najbliższa rodzina kobiety, ustalamy jeszcze krąg osób, z którym mogła mieć kontakt. O szczegółach będziemy mogli poinformować jutro.

Teraz wiemy, że zakażona koronawirusem kobieta, to mieszkanka Pińczyc. Ale to nie jedyny przypadek zakażenia z terenu powiatu myszkowskiego. Wg. komunikatu z 28.03.2020 PSSE Myszków liczba hospitalizowanych mieszkańców powiatu to 3 osoby, w tym 2 z potwierdzonym zakażeniem. Kolejne 2 osoby z potwierdzonym zakażeniem, (wynik pozytywny) przebywają w izolacji domowej. To znaczy, że nie mają objawów choroby, albo są to objawy łagodne. 

Ilość osób objętych kwarantanną  to obecnie 20 osób, choć dzień wcześniej 27.03 było to 21 osób. Nieznacznie wzrosła liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 28.03 to  213 osób, dzień wcześniej 184.

Pińczyce w lekkiej panice

Oprócz zakażonej kobiety z Pińczyc, nowe osoby objęte kwarantanną to prawdopodobnie członkowie jej rodziny. W Pińczycach informacja o ognisku zakażenia "u nas" wywołała spore zamieszanie:

-Ja z żoną nie wychodzę z domu w ogóle. Mamy zapasy, nie ruszam się wcale. Nawet Gazetę Myszkowską kupiłem przez internet, przez eprasa.pl Bardzo dobry pomysł na te czasy. -mówi emeryt z Pińczyc.

Inny z mieszkańców Pińczyc informował nas, że zięć zakażonej kobiety z Pińczyc był widziany w sklepie" -Przyszedł "jak gdyby nigdy nic". Podobno wezwano policję. Ludziom nerwy puszczają. Jeden z miejscowych strażaków 27.03.2020 nieźle narozrabiał tego dnia. Od rana jeździł wypity, ludzie to zgłosili, policja go zatrzymała. Podobno był w stanie wskazującym. Od rana go szukali. Ludzie wariują z tym koronawirusem. 

Osoby, które są zakażone, lub miałby kontakt z zakażonymi i są objęte kwarantanną mają bezwzględny zakaz opuszczania miejsca kwarantanny. Grozi za to surowa kara. Z drugiej strony, pamiętajmy, aby takich osób nie piętnować, traktować ze współczuciem. Bo dzisiaj oni, jutro my. Osoby zakażone objęte kwarantanną potrzebują naszej pomocy. Jeżeli mamy do nich telefon, zadzwońmy, może trzeba im zakupy podstawić pod furtkę. Czy po prostu wesprzeć chwilą rozmowy. Czas epidemii sprawdza nasze najgorsze ale też i najlepsze cechy charakteru. 

Jaroslaw Mazanek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Hern
Hern 01.04.2020, 15:11
Skuteczny lek Arechin (Chlorochina) jest reglamentowany i dawany tylko nielicznym chorym i to już w stadium agonalnym, gdy jest za późno na wyleczenie! Zamiast 2 mld na telewizję to trzeba było wybudować lub rozbudować natychmiast fabrykę leków! Arechin ma być dostępny natychmiast dla wszystkich Polaków! Także zezwólcie jak to już robią Chińscy leakrze na podawanie dożylnie askorbinianu sodu, w ilości większej do 20gramów, najlepiej 50 gramów askobinianu sodu w jednej kroplówce! Także szkoda że nie poszliśmy w ślady mądrych Czechów i nie wprowadziliśmy obowiązku noszenia masek! Jeśli nic się nie zmieni, to inaczej politycy zostaną osądzeni przez historię, jako legalni ludobójcy!
Zenek
Zenek 02.04.2020, 23:53
Znawca tematu : produkcja leku. Przecież produkcji leków nie da się zorganizować w kilka dni. To nie jest maseczka, którą każdy może uszyć w domu jak tylko ma maszynę do szycia i odrobinę zdolności manualnych! Fabryka produkująca leki powstaje kilka lat. Nawet w Chinach.
Reinhardt
Reinhardt 31.03.2020, 22:40
W takiej wsi jak Pińczyce i w okolicznych miejscowościach każdy wie kim jest "organistka". Każdy zna tą panią z imienia i nazwiska oraz jej rodzinę. Dodatkowo pisze sZaNoWnY
pan o policji przed sklepem. Ma pan na to jakiś dowód? Widział to pan? Nie wydaję mi się, jest to kolejna rzecz którą wrzuca pan do gazety na podstawie zwykłych wielkich plotek.
Pomyślał pan o tym jak prawdopodobnie okropnie czują się osoby, które pan jawnie opisał? To tyle ode mnie, życzę kolorowych koszmarów.
Wioletta
Wioletta 31.03.2020, 22:06
WSTYD! Na pewno dużo organistek jest w tak małej miejscowości...
Mirosław
Mirosław 31.03.2020, 22:02
Zdecydowanie wystarczyłoby napisać "starsza kobieta" dodanie wątku, że jest matką miejscowej organistki jest moim zdaniem dużą przesadą, każdy doskonale wie o kogo chodzi.
Jolanta Macibuj
Jolanta Macibuj 31.03.2020, 21:47

Komentarz zablokowany

Komentarz jest obraźliwy

zbik
zbik 30.03.2020, 20:07
z jednej strony RODO ale z drugiej przynajmniej osoby kótre miały styczność z tą osobą powinny poddać się samoizolacji na min tydzień. a nie robienie wielkiego halo- bo każdy jeden denis, janusz mógł mieć kontakt i już jest nosicielem
Olek
Olek 30.03.2020, 21:50
Co miałeś na myśli pisząc "a nie robienie wielkiego halo- bo każdy jeden. denis," ? Resztę tekstu napisałeś rozumnie. Próbuj dalej.
Olek
Olek 30.03.2020, 12:32
Komentarz na temat konieczności przestrzegania Ustawy o Ochronie Danych Osobowych celny.Ten wesoły strażak to co ma wspólnego z tematem artykułu?
Mk
Mk 29.03.2020, 21:40
Czy autor artykułu wie co to jest ochrona danych osobowych? Przecież mówienie że "starsza kobieta jest matką organistki" jest jak wymienienie tej osoby z imienia i nazwiska. Ile organistek jest w takiej miejscowości jak Pinczyce. Trochę poszanowania prywatności ludzi, pojutrze może się okazać że to "Jarek" z myszkowskiej jest zarażony. Czy w tedy też dodacie Państwo artykuł że jeden z redaktorów zamieszkały w danej miejscowości jest zarażony koronawirurem? Ciekawe jak Pana dzieci (jeśli Pan posiada) czuły by się będąc wytykane. Do rodzinny z Pińczyc oraz innych rodzin siedźcie na tyłku i nie zarażajcie innych, a po wszystkim idźcie do sądu lub żlożcie chociaż skargę do odpowiednich instytucji tego typu dane nie powinny znaleźć się w artykule.
Mieszkaniec Pińczyc
Mieszkaniec Pińczyc 04.04.2020, 16:41
W obliczu takiego zagrożenia tym bardziej powinno się wiedzieć kto jest chory, na kwarantannie.
Wszystkie ograniczenia typu Rodo czy ochrona danych osobowych powinny być zawieszone. Ważniejsze jest zdrowie i życie ludzkie.
Ciekawe jakbyś się teraz czuł będąc mieszkańcem Pińczyc. Niestety ilość zachorowań wzrośnie, obym się mylił, przez brak informacji.
Łukasz
Łukasz 31.03.2020, 22:04
Dokładnie! Brak poszanowania...
Zainteresowany
Zainteresowany 29.03.2020, 20:46
A ten strażak to Marcin? Największa pi..da w straży ??
Aleksander
Aleksander 29.03.2020, 19:01
Widać że artykuł pisał jakiś chop że wsi lub ktoś po podstawówce gdyż " . Jedne z miejscowych strażaków"
Bogdan
Bogdan 29.03.2020, 18:23
Dobre, szukać chłopa może w szoku, gdzie jest policja? co stoita jak ciule
Rysiek
Rysiek 29.03.2020, 18:14
***ci ludzie, w pinczycach jest mnóstwo zarażonych
Andrzej
Andrzej 05.04.2020, 10:35
Proszę szukać pierwszego zakażonego
Ministrant
Ministrant 29.03.2020, 17:15
A kto umarł, ten nie żyje !
Patus
Patus 29.03.2020, 15:45
Konfidentów nie brakuje
Andżej przystanek
Andżej przystanek 29.03.2020, 15:38
Jeżeli spożywamy alkohol to nie pijemy
Ksiądz
Ksiądz 29.03.2020, 15:38
Ten strażak na plebani kręcił bączki. Szło mu dobrze ale kostkę trochę pobrudził.

Pozostałe