koronawirus: PIERWSZE ZAKAŻENIE Z POWIATU MYSZKOWSKIEGO

  • 25.03.2020, 14:07 (aktualizacja 30.03.2020, 13:32)
  • JotM
koronawirus: PIERWSZE ZAKAŻENIE Z POWIATU MYSZKOWSKIEGO
(Myszków, Zawiercie) 25 marca Śląski Urząd Wojewódzki podał informację, o możliwym pierwszym przypadku zakażenia osoby mieszkającej na terenie Powiatu Myszkowskiego: -W ciężkim stanie do szpitala w Zawierciu zgłosiła się kobieta z powiatu myszkowskiego, która wykazuje wyraźne objawy zakażenia koronawirusem. Sanepid ustala źródło zakażenia- pisze rzeczniczka ŚUW.

Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Myszkowie dr Marek Olenderek potwierdza, że u kobiety wynik testu jest dodatni, jest zakażona koronawirusem: -Nie znam dokładnego wieku tej kobiety, o osoba dojrzała, czy nawet w wieku podeszłym, niestety z wieloma schorzeniami współistniejącymi. Obecnie jesteśmy w trakcie ubierania wywiadu epidemiologicznego. Kwarantanną zostanie objęta najbliższa rodzina kobiety, ustalamy jeszcze krąg osób, z którym mogła mieć kontakt. O szczegółach będziemy mogli poinformować jutro.

Nieoficjalną informacją jest, że zarażona kobieta może być mieszkanką Pińczyc, gm. Koziegłowy, lat około 70. 

Dobra wiadomość jest taka, że wyzdrowiał pacjent, który był pierwszym wykrytym zarażonym na terenie woj. śląskiego. Wczoraj, tj. 24 marca wyszedł do domu. Mężczyzna był pierwszym pacjentem Szpitala Śląskiego w Cieszynie z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2. Dodatkowe badania pobranych próbek nie wykazały już obecności groźnego wirusa w organizmie.

Mężczyzna powrócił na początku marca z Niemiec i kiedy pojawiły się pierwsze objawy choroby, telefonicznie zgłosił się do sanepidu. Przez cały okres ponad dwutygodniowej hospitalizacji mieszkaniec czuł się dobrze. (JotM)

JotM

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe