POTRĄCENIE PIESZEJ PRZED MYSZKOWSKĄ KOMENDĄ

  • 12.12.2019, 08:20
  • Tomasz
POTRĄCENIE PIESZEJ PRZED MYSZKOWSKĄ KOMENDĄ
(Myszków) Kierowca Volkswagena Golfa potrącił na przejściu dla pieszych 74-letnią kobietę. Do zdarzenia doszło na ul. Kościuszki przed Komendą Powiatową Policji. Na pomoc od razu pobiegł policjant, który w tym czasie był na policyjnym parkingu.

(Myszków) Kierowca Volkswagena Golfa potrącił na przejściu dla pieszych 74-letnią kobietę. Do zdarzenia doszło na ul. Kościuszki przed Komendą Powiatową Policji. Na pomoc od razu pobiegł policjant, który w tym czasie był na policyjnym parkingu.


 

W czwartek, 26 listopada o 16.00 64-letni mężczyzna jadący Volkswagenem Golfem potrącił na pasach 74-letnią myszkowiankę. Kobieta przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych na wysokości budynku Komendy na ul. Kościuszki. Była już w połowie pasów, kobietę przepuszczał kierowca jadący od strony Urzędu Miasta, który zatrzymał się przed pasami. Wtedy potrącił ją osobowy Golf nadjeżdżający od strony świateł na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Sikorskiego.


 

Świadkiem zdarzenia był policjant. Sierż. sztab. Marcin Piskorski był wtedy na policyjnym parkingu, gdzie wykonywał czynności procesowe związane z uszkodzeniem pojazdu.


 

- Gdy mundurowy zauważył potrącenie kobiety, przerwał oględziny i od razu przystąpił do udzielenia pierwszej pomocy potrąconej kobiecie. Policjant kontynuował pomoc przedmedyczną do czasu przyjazdu załogi pogotowia – relacjonuje myszkowska Policja.


 

Ranna kobieta została zabrana do szpitala. Okoliczności i szczegóły wypadku wyjaśnią policjanci. Nagranie z wypadku zostało opublikowane na stronie internetowej myszkowskiej komendy.


 

SZCZEGÓLNA OSTROŻNOŚĆ MOŻE URATOWAĆ ŻYCIE


 

Jak przypominają funkcjonariusze, na drodze wszyscy – zarówno kierujący, jak i piesi – powinni stosować zasadę ograniczonego zaufania. Kierowcom nie wolno omijać pojazdu, który zatrzymał się przed pasami, by przepuścić pieszych. Z kolei piesi nie mogą wchodzić na jezdnię przed jadący pojazd, wchodzić na jezdnię zza pojazdu lub innej przeszkody, która ogranicza widoczność. Niedozwolone jest również przebieganie przez jezdnię.


 

- Ważne, aby każdy po zmroku przemieszczając się ulicami miasta, posiadał elementy odblaskowe! Przypominamy: od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat. Co prawda przepisy ruchu drogowego nie nakładają obowiązku używania kamizelek i elementów odblaskowych w obszarze zabudowanym, jednakże w dużym stopniu poprawiają one widoczność. Pieszych zachęcamy zatem do noszenia elementów odblaskowych o każdej porze dnia, także w terenie zabudowanym, ponieważ w dużym stopniu poprawiają one widoczność i pozwalają uniknąć tragedii. Dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie – informują funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie. (es) Foto: KPP Myszków

Tomasz

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe