RADNI POGRATULOWALI MISTRZOM

  • 09.12.2019, 16:34
  • Tomasz
RADNI POGRATULOWALI MISTRZOM
(gm. Poraj) Na początku listopadowej sesji Rady Gminy w Poraju, gratulacje od wójt Katarzyny Kaźmierczak otrzymało dwoje młodych mistrzów – Amanda Kosętka oraz Karol Sioła. Amanda zdobyła Mistrzostwo Polski w Tańcach Latynoamerykańskich, natomiast Karol Sioła przywiózł złoty medal z Mistrzostw Świata w ju-jitsu.

(gm. Poraj) Na początku listopadowej sesji Rady Gminy w Poraju, gratulacje od wójt Katarzyny Kaźmierczak otrzymało dwoje młodych mistrzów – Amanda Kosętka oraz Karol Sioła. Amanda zdobyła Mistrzostwo Polski w Tańcach Latynoamerykańskich, natomiast Karol Sioła przywiózł złoty medal z Mistrzostw Świata w ju-jitsu.


 

W czwartkowy ranek, 28 listopada gości przywitała wójt Katarzyna Kaźmierczak: - W listopadzie zdarzyło nam się coś, co w gminie Poraj jeszcze się nie zdarzyło. Najpierw wspaniałe, wytańczone Mistrzostwo Polski dla Amandy Kosętki w tańcach latynoamerykańskich, a chwilę później niewiarygodna rzecz – złoty medal w Mistrzostwach Świata dla Karola Sioły w olimpijskiej dyscyplinie ju-jitsu.


 

Na posiedzenie Rady Gminy w Poraju przybyli Amanda Kosętka z rodzicami Magdaleną i Jackiem oraz tata złotego medalisty w ju-jitsu Robert Sioła wraz z trenerem Klubu Shogun Żarki Letnisko Krystianem Pakułą. Karol Sioła, który w listopadzie zdobył złoty medal na Mistrzostwach Świata w ju-jitsu w Abu-Dhabi, jest uczniem klasy maturalnej w Liceum Ogólnokształcącym im. mjr. H. Sucharskiego w Myszkowie. Nie mógł uczestniczyć w sesji porajskich radnych, bo przez cały tydzień uczniowie LO pisali próbne matury.


 

Amanda Kosętka – wraz z partnerem tanecznym Wiktorem Sobczykiem – została Mistrzynią Polski w Tańcach Latynoamerykańskich. Amanda wraz z rodzicami – Magdaleną i Jackiem Kosętkami – odebrała gratulacje za swój ogromny sukces od wójt Katarzyny Kaźmierczak oraz radnych. Miał to być również wyraz uznania dla determinacji i pasji, które idą w parze z talentem. - Amandę obserwujemy od najmłodszych lat. Szczególnie mieszkańcy Jastrzębia wiedzą jaki to talent, a teraz jeszcze dodatkowo wytańczony medal – mówiła Katarzyna Kaźmierczak.


 

Następnie gratulacje dla Karola Sioły, Mistrza Świata w ju-jitsu, odebrał trener Klubu Shogun Żarki Letnisko Krystian Pakuła. Tata mistrza Robert Sioła odebrał w imieniu swoim oraz żony Anny list gratulacyjny dla rodziców za imponujące sukcesy syna. Jak podkreślała wójt K. Kaźmierczak, młodzi mistrzowie mają wspaniałych rodziców, którzy poświęcają wszystko – czas i pieniądze. Ciężka praca ich dzieci wymaga również dawki cierpliwości ze strony rodziców, jako że nastolatkowie wciąż się uczą, a efektywne połączenie pasji z nauką nie jest wszakże takie proste.


 

- Udało mi się wczoraj wziąć udział w komisji Rady Powiatu. Wspólnie ustaliliśmy, że taki talent nie tylko w gminie, ale w powiecie, również w szkole, której organem prowadzącym jest powiat, nie może się zmarnować. Myślę, że te wstępne ustalenia przekują się w coś bardzo konkretnego. Miałam zaszczyt brać udział w uroczystym treningu całej sekcji Shoguna. Karol to wspaniały, młody człowiek z tą pasją, którą teraz trudno u młodych ludzi zapalić, uzyskać, więc tym większe gratulacje dla trenera, dla rodziców – mówiła Katarzyna Kaźmierczak, przekazując gratulacje dla Karola Sioły.


 

My również pragniemy dołączyć się do gratulacji dla uzdolnionych mieszkańców gminy Poraj – Amandy Kosętki i Karola Sioły oraz ich Rodziców. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój młodych sportowców i kolejne sukcesy. Mamy również nadzieję, że doczekają oni realnego wsparcia od gminy i powiatu, które pomoże budować ich przyszłość.


 

Edyta Superson


 

Tomasz

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe