Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 12:54
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

RADNI POGRATULOWALI MISTRZOM

(gm. Poraj) Na początku listopadowej sesji Rady Gminy w Poraju, gratulacje od wójt Katarzyny Kaźmierczak otrzymało dwoje młodych mistrzów – Amanda Kosętka oraz Karol Sioła. Amanda zdobyła Mistrzostwo Polski w Tańcach Latynoamerykańskich, natomiast Karol Sioła przywiózł złoty medal z Mistrzostw Świata w ju-jitsu.
Podziel się
Oceń

(gm. Poraj) Na początku listopadowej sesji Rady Gminy w Poraju, gratulacje od wójt Katarzyny Kaźmierczak otrzymało dwoje młodych mistrzów – Amanda Kosętka oraz Karol Sioła. Amanda zdobyła Mistrzostwo Polski w Tańcach Latynoamerykańskich, natomiast Karol Sioła przywiózł złoty medal z Mistrzostw Świata w ju-jitsu.


 

W czwartkowy ranek, 28 listopada gości przywitała wójt Katarzyna Kaźmierczak: - W listopadzie zdarzyło nam się coś, co w gminie Poraj jeszcze się nie zdarzyło. Najpierw wspaniałe, wytańczone Mistrzostwo Polski dla Amandy Kosętki w tańcach latynoamerykańskich, a chwilę później niewiarygodna rzecz – złoty medal w Mistrzostwach Świata dla Karola Sioły w olimpijskiej dyscyplinie ju-jitsu.


 

Na posiedzenie Rady Gminy w Poraju przybyli Amanda Kosętka z rodzicami Magdaleną i Jackiem oraz tata złotego medalisty w ju-jitsu Robert Sioła wraz z trenerem Klubu Shogun Żarki Letnisko Krystianem Pakułą. Karol Sioła, który w listopadzie zdobył złoty medal na Mistrzostwach Świata w ju-jitsu w Abu-Dhabi, jest uczniem klasy maturalnej w Liceum Ogólnokształcącym im. mjr. H. Sucharskiego w Myszkowie. Nie mógł uczestniczyć w sesji porajskich radnych, bo przez cały tydzień uczniowie LO pisali próbne matury.


 

Amanda Kosętka – wraz z partnerem tanecznym Wiktorem Sobczykiem – została Mistrzynią Polski w Tańcach Latynoamerykańskich. Amanda wraz z rodzicami – Magdaleną i Jackiem Kosętkami – odebrała gratulacje za swój ogromny sukces od wójt Katarzyny Kaźmierczak oraz radnych. Miał to być również wyraz uznania dla determinacji i pasji, które idą w parze z talentem. - Amandę obserwujemy od najmłodszych lat. Szczególnie mieszkańcy Jastrzębia wiedzą jaki to talent, a teraz jeszcze dodatkowo wytańczony medal – mówiła Katarzyna Kaźmierczak.


 

Następnie gratulacje dla Karola Sioły, Mistrza Świata w ju-jitsu, odebrał trener Klubu Shogun Żarki Letnisko Krystian Pakuła. Tata mistrza Robert Sioła odebrał w imieniu swoim oraz żony Anny list gratulacyjny dla rodziców za imponujące sukcesy syna. Jak podkreślała wójt K. Kaźmierczak, młodzi mistrzowie mają wspaniałych rodziców, którzy poświęcają wszystko – czas i pieniądze. Ciężka praca ich dzieci wymaga również dawki cierpliwości ze strony rodziców, jako że nastolatkowie wciąż się uczą, a efektywne połączenie pasji z nauką nie jest wszakże takie proste.


 

- Udało mi się wczoraj wziąć udział w komisji Rady Powiatu. Wspólnie ustaliliśmy, że taki talent nie tylko w gminie, ale w powiecie, również w szkole, której organem prowadzącym jest powiat, nie może się zmarnować. Myślę, że te wstępne ustalenia przekują się w coś bardzo konkretnego. Miałam zaszczyt brać udział w uroczystym treningu całej sekcji Shoguna. Karol to wspaniały, młody człowiek z tą pasją, którą teraz trudno u młodych ludzi zapalić, uzyskać, więc tym większe gratulacje dla trenera, dla rodziców – mówiła Katarzyna Kaźmierczak, przekazując gratulacje dla Karola Sioły.


 

My również pragniemy dołączyć się do gratulacji dla uzdolnionych mieszkańców gminy Poraj – Amandy Kosętki i Karola Sioły oraz ich Rodziców. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój młodych sportowców i kolejne sukcesy. Mamy również nadzieję, że doczekają oni realnego wsparcia od gminy i powiatu, które pomoże budować ich przyszłość.


 

Edyta Superson


 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama