EGZAMIN GIMNAZJALNY NIE JEST ZAGROŻONY

  • 09.04.2019, 14:55
  • Edyta
EGZAMIN GIMNAZJALNY NIE JEST ZAGROŻONY
Wczoraj rozpoczął się ogólnopolski strajk nauczycieli. W większości placówek na terenie powiatu nauczyciele nie prowadzą zajęć dydaktycznych, a uczniowie nie przychodzą do szkół. Jutro rozpoczynają się egzaminy gimnazjalne. Jak informują dyrektorzy szkół, oraz przedstawiciele samorządów, wygląda na to, że ich przeprowadzenie w naszym powiecie nie jest zagrożone.

Wczoraj (w poniedziałek, 8 kwietnia) rozpoczął się ogólnopolski strajk nauczycieli. W większości placówek na terenie powiatu nauczyciele nie prowadzą zajęć dydaktycznych, a uczniowie nie przychodzą do szkół. Jutro rozpoczynają się egzaminy gimnazjalne. Jak informują dyrektorzy szkół oraz przedstawiciele samorządów, wygląda na to, że ich przeprowadzenie w naszym powiecie nie jest zagrożone. Większość szkół zapewniała, że egzaminy gimnazjalistów zostaną przeprowadzone i nic im nie zagraża. Martwienie się o egzaminy spadło przede wszystkim na barki dyrektorów – w rozmowach z nami przedstawiali kilka różnych pomysłów na ewentualny kryzys egzaminacyjny. Po pierwsze w komisjach w gimnazjach mogli pojawić się np. niestrajkujący nauczyciele z innych placówek – np. szkół średnich lub tych szkół, które nie przyłączyły się do strajku. Ponadto możliwe jest to, by strajkujący nauczyciele przerwali strajk na czas egzaminów, by móc pracować w komisjach. Na początku strajku, a tym samym na chwilę przed rozpoczęciem egzaminów gimnazjalnych dyrektorzy uspokajali – przeprowadzenie egzaminów nie jest zagrożone. Niektóre ze szkół, w których widmo kryzysu komisyjnego było największe (bo np. liczba osób niestrajkujących w żaden sposób nie mogła zapełnić komisji), ustalały strategię działania z organami prowadzącymi, czyli urzędami – w komisjach mogą również zasiadać osoby, które nie pracują w szkołach, ale mają przygotowanie pedagogiczne (a zdarzają się takie osoby wśród np. urzędników). Więcej o strajku przeczytacie Państwo w najbliższym, piątkowym wydaniu Gazety Myszkowskiej. (AB)

Edyta

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe