NAWET NIE CZEKAŁA DO POGRZEBU

  • 16.01.2019, 21:36
  • Jaroslaw Mazanek
NAWET NIE CZEKAŁA DO POGRZEBU
Zdzisława Polak publikuje oszczerstwa pod adresem zamordowanego Prezydenta Gdańska: Zdzisława Polak jest radną powiatową z PiS, mieszkanką Żarek Letniska. Została wybrana Wiceprzewodniczącą Rady Powiatu Myszkowskiego. Po zamordowaniu Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza na swoim profilu na FB opublikowana link do wywiadu z Grzegorzem Braunem, reżyserem znanym z nacjonalistyczno-katolicko-rasistowskich poglądów. Przewodnicząca Rady Powiatu Myszkowskiego Zdzisława Polak udostępniła link do wywiadu bez żadnego komentarza, więc należy przyjąć, że rozpowszechnia wypowiedzi Brauna z którymi się identyfikuje. Nie wiemy, czy Zdzisława Polak wysłuchała wywiadu, my tak, z coraz większym obrzydzeniem. Braun w wywiadzie nawet nie sugeruje, tylko stwierdza, że zamordowany Adamowicz był przestępcą, że jego zabójstwo mogło np. być „uciszeniem niewygodnego świadka przestępstwa”, w „niedoszłym procesie Donalda Tuska”.

Zdzisława Polak jest radną powiatową z PiS, mieszkanką Żarek Letniska. Została wybrana Wiceprzewodniczącą Rady Powiatu Myszkowskiego. Po zamordowaniu Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza na swoim profilu na FB opublikowana link do wywiadu z Grzegorzem Braunem, reżyserem znanym z nacjonalistyczno-katolicko-rasistowskich poglądów. Przewodnicząca Rady Powiatu Myszkowskiego Zdzisława Polak udostępniła link do wywiadu bez żadnego komentarza, więc należy przyjąć, że rozpowszechnia wypowiedzi Brauna z którymi się identyfikuje. Nie wiemy, czy Zdzisława Polak wysłuchała wywiadu, my tak, z coraz większym obrzydzeniem. Braun w wywiadzie nawet nie sugeruje, tylko stwierdza, że zamordowany Adamowicz był przestępcą, że jego zabójstwo mogło np. być „uciszeniem niewygodnego świadka przestępstwa”, w „niedoszłym procesie Donalda Tuska”.

Braun nie mówi tego wprost, ale narracja wypowiedzi wskazuje, że Donald Tusk to też -w jego opinii- przestępca. O krok jesteśmy już od tezy Brauna, że jeżeli (choć dla Brauna to raczej fakt) Adamowicz (też przestępca) został zamordowany na zlecenie, brakuje tylko „kropki nad I”, czyje to było zlecenie. Słuchacz nie ma tego podane wprost, ale może się domyśleć, że skoro „niedoszły proces Tuska” to kto zlecił zabójstwo? Ten wywiad linkuje Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Myszkowskiego Zdzisława Nowak z PiS nawet nie czekając do pogrzebu Pawła Adamowicza…

Kto zechce grzebać w szambie, wchodzić w umysł Grzegorza Brauna bez trudu na youtobe.com wpisując: „Grzegorz Braun: żałuję, że Adamowicz nie stanie przed sądem ludzkim” dotrze do tego wywiadu. Zacytujemy niektóre opinie i stwierdzenia rozmówcy:

O mordzie dokonanym na Pawle Adamowiczu: „Nie próbuję wyrokować, ale żałuję, że już nigdy nie stanie przed sądem ludzkim, czy jako oskarżony, to jako „świadek koronny””. -to czytelna opinia Brauna, że Adamowicz był przestępcą, bo tylko tacy stają przed sądem jako osoby oskarżone, albo zeznają jako skruszony świadek koronny korzystający z tego specjalnego statusu. Wypowiedź straszna. Nie tylko dlatego, że Paweł Adamowicz nie żyje, ale dlatego, że Braun zmarłego już osądził i skazał.

„Kodeks karny bez kary śmierci dla morderców nie ma sensu”- kolejny cytat. To najłagodniejszy z poglądów Brauna. O tym, czy kara śmierci może być stosowana dyskutować zawsze można. Ale cały cywilizowany świat z niej zrezygnował.

O Pawle Adamowiczu: „Ledwie 1,5 roku temu sygnował zdradziecki akt deklarację prezydentów dużych miast Rzeczypospolitej, deklaracja wypowiedzenia lojalności władzom warszawskim, to była deklaracja woli tychże prezydentów, tam oni, Dutkiewicz, Majchrowski, oni deklarowali, że chcieliby „nachodzców-uchodźców” sprowadzać do Polski w kooperacji z ONZ. To nazywam aktem zdrady narodowej. Na tę okoliczność i nieboszczyk i jego współsygnatariusze powinni być słuchani przez prokuraturę.” -w takim razie jako autor tego artykułu też oddaję się do dyspozycji prokuratury, gdyż wielokrotnie publikowałem swoje poglądy, że Polska powinna przyjąć uchodźców, zwłaszcza z Syrii, Jemenu, rodziny; dzieci ofiary broni chemicznej. Polski Rząd nie chciał ich przyjąć, co spowodowało akcję Prezydentów Miast, w tym zamordowanego Adamowicza. Braun nazywa ich „zdrajcami”. Warto odnieść się też do tego fragmentu wypowiedzi Brauna, że deklaracja Prezydentów Miast, była „wypowiedzeniem lojalności władzom warszawskim”. Trudno o większe kłamstwo i bzdurę! Samorząd nie jest w niczym podległy „władzom warszawskim”, okres feudalizmu skończył się w średniowieczu.

 

W trakcie rozmowy pada pytanie prowadzącego o odpowiedzialność WOŚP za to nieszczęście (zamordowanie Adamowicza).

„Scenariusz publicznej egzekucji jest bardzo prawdopodobny. Mamy sprawcę, mamy narzędzie zbrodni. Tymczasem Adamowicz był uwikłany tak głęboko i rozlegle w układ gdański, i inne układy, myślę, że międzynarodowe. Zaliczanie go do partii niemieckiej w Polsce nie jest żadną obelgą. Mamy w Polsce partię ruską, partię żydowsko- amerykańską, prusko-ruską.

Prokuratura powinna ten wątek publicznej egzekucji badać, albo dlatego, że się w porę z kimś nie podzielił jakimś tam innym Amber Gold-em, albo też np. jako jego rola jako potencjalnego świadka koronnego w procesie wciąż niedoszłym Donalda Tuska byłaby zbyt istotna. (…) Temu panu (mordercy) życzę dobrego zdrowia, żeby mógł zeznawać…. To są wątki do rozważenia przez poważnych prokuratorów” - mówi Braun. Braun rzuca tu serię oskarżeń, nawet nie przypuszczeń za które mam nadzieję przez rodzinę Adamowicza, Tuska zostaną mu wytoczone serie procesów o zniesławienie i naruszenie dóbr osobistych. Bo przekaz Brauna, z którym nie można się zgodzić ani w 1% jest oczywisty: Adamowicz-przestępca sam sobie winien, bo był elementem lub wplątał się w układ przestępczy większych graczy (Tusk) za co został „uciszony” w świetle kamer. Od siebie już dodam, gdyż taka teza ze strony Brauna nie pada, że pewnie uciszony „dla przykładu”. Wypowiedzi i opinie Brauna, ponieważ nie są poparte żadnymi dowodami, należy traktować jako obelżywe insynuacje.

Chciałbym jednak zaznaczyć, że mimo tragicznej śmierci Pawła Adamowicza nie odbierałbym nikomu prawa do dyskutowania o jego działalności, krytykowania, czy roztrząsania jego couczciwości. W okresie kampanii wyborczej P. Adamowicz był atakowany, formułowano też wobec niego pewne zarzuty o zatajenie majątku w oświadczeniach majątkowych. Czym innym jednak byłaby rzeczowa dyskusja oparta o fakty, choć i taka dyskusja jeżeli powinna się toczyć, to może chociaż po pogrzebie zapowiedzianym na sobotę, a nie dzisiaj -pani Zdzisławo Polak, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Myszkowskiego?

 

Na koniec prowadzący rozmowę zaatakował też WOŚP, insynuując jej odpowiedzialność za zamordowanie Pawła Adamowicza. Grzegorz Braun wykorzystał okazję i odpowiedział: „Pytał pan o WOŚP- to są takie złogi postpeerelowskie w Polsce.”

„Morderstwo mogło być zaprojektowane przez „przeciwników narodu”. Jeżeli to jest operacja wpływu, mogło to być uderzenie w splot słoneczny społeczeństwa postpeerelowskiego. Dla wielu naszych krajanów ten akt jest nie tylko zbrodniczy, ale i bluźnierczy.”

Rozmowę Grzegorz Braun zakończył pozdrowieniem... „Z Panem Bogiem”.

Piszemy o tym, gdyż są to poglądy, które rozpowszechnia Zdzisława Polak z PiS-u, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Myszkowskiego. Zawsze była znana z głupich wypowiedzi jako radna gminna w Poraju. Teraz osiągnęła szczyt głupoty, nie czekając nawet aż ciało zamordowanego Pawła Adamowicza ostygnie. Z litości nazywam zachowanie Zdzisławy Polak „głupotą”, a nie cynizmem i wyrachowaniem. Tak wysoko jej inteligencji nie oceniam.

Jarosław Mazanek

Jaroslaw Mazanek

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe