Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 16:27
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

referendum

BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA

Leszek Sobota od 21 lat jest dyrektorem Szkoły Podstawowej w Pilicy. Szkoła to jak sam mówi to jego drugi dom i sens życia. Do zakończenia kariery zawodowej i przejścia na emeryturę dyrektorowi zostało kilka lat i organ prowadzący jakim jest Burmistrz Pilicy miał możliwość przedłużyć mu kadencję dyrektora bez konkursu. Zwykle tak się robi, gdy szkołą zarządza osoba powszechnie szanowana, z dorobkiem i nagrodami. Równo rok temu burmistrz Artur Janosik do Kuratorium Oświaty wysłał wniosek o przyznanie dyrektorowi Leszkowi Sobocie najwyższego wyróżnienia czyli tytułu Honorowego Tytułu Oświaty. Ale burmistrz zdecydował inaczej, ogłosił konkurs, który niespodziewanie wygrała Martyna Brożek, radna w gminie Ogrodzieniec, niedoszła burmistrz tej gminy. Zawodowo przedszkolanka w Ogrodzieńcu, lat 36.

27.05.2026 11:38    4    2
Reklama
Reklama
Będzie referendum nad odwołaniem prezydenta Konarskiego?
Będzie referendum nad odwołaniem prezydenta Konarskiego?

(Zawiercie) Wójta, burmistrza czy prezydenta miasta można odwołać ze stanowiska przed upływem kadencji w drodze referendum. Powody mogą być ważne lub błahe, ale istotnie jest czy referendum będzie miało taką frekwencję, że jego wynik będzie wiążący. W Zawierciu coraz częściej słyszymy z różnych stron, że po 2 latach mieszkańcy już mają dość rządów Łukasza Konarskiego i najchętniej by go się pozbyli. Słowo „referendum” w tym kontekście pada coraz częściej. Bo po co robić różne akcje protestacyjne, np. w sprawie Bocianówki, Schroniska dla Zwierząt czy zwożenia do Zawiercia odpadów w ilości 5x takiej, jak produkuje samo Zawiercie, akcje których skuteczność będzie wątpliwa? Czy nie lepiej po prostu zagrozić Prezydentowi Miasta odwołaniem i sprawdzić czy większość mieszkańców ma podobne zdanie? W 2018 roku Łukasz Konarski nie wygrał wysoko, zdobył 53% głosów, przy bardzo brudnej kampanii oszczerstw stosowanej wobec głównego przeciwnika, którym był Witold Grim. Teraz Konarski sam zbiera owoce tamtej kampanii hejtu.

22.10.2020 15:28
Reklama
Reklama