Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 28 czerwca 2026 17:38
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Artykuły

II POŻAR VIG BLISKI WYJAŚNIENIA
II POŻAR VIG BLISKI WYJAŚNIENIA
(Myszków, Częstochowa) Śledztwo, które ma wyjaśnić przyczynę pożaru hali firmy VIG (za Urzędem Skarbowym) w Myszkowie zostało przekazane do I wydziału śledczego Prokuratury Okregowej w Częstochowie. Choć to informacje nieoficjalne, częściowo pochodzące od właścicieli firmy VIG, można z dużym prawdopodobieństwem wskazać, że przyczyną pożaru było wadliwe działanie instalacji przeciwdziałającej zamarzaniu instalacji… hydrantu. Jak udało nam się ustalić, biegły z zakresu pożarnictwa wskazał miejsce przy hydrancie jako źródło pożaru. Ma tę wersję potwierdzać też bardzo dobry zapis monitoringu, na którym ma być widoczne, jak w kilka minut coś się przegrzewa przy hydrancie i po chwili powstaje ogień. 04.09.2019 08:20
Reklama
Reklama
FOLKOWISKO – SPOTKANIE MIŁOŚNIKÓW TRADYCJI I DZIEDZICTWA KULTUROWEGO
FOLKOWISKO – SPOTKANIE MIŁOŚNIKÓW TRADYCJI I DZIEDZICTWA KULTUROWEGO
(Koziegłowy) W tym roku Miejsko-Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach realizował duży projekt pn. ,,Folkowisko”. Zadanie to dofinansowane zostało ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu ,,EtnoPolska2019”. Folkowisko miało na celu popularyzację żywych i zanikających zjawisk kultury ludowej. W ramach działań, skierowanych do mieszkańców gminy Koziegłowy, przeprowadzono liczne warsztaty tematyczne oraz wyjazdy do muzeów. Zwieńczeniem projektu była impreza plenerowa pod tym samym tytułem. 03.09.2019 08:20
Reklama
Reklama
KROPLA SZCZĘŚCIA NA FESTIWALU Z KOPYTA
KROPLA SZCZĘŚCIA NA FESTIWALU Z KOPYTA
(Gniazdów, gm. Koziegłowy) W weekend, 17-18 sierpnia br., Fundacja „Kropla Szczęścia” obecna była na Festiwalu Z Kopyta w Gniazdowie, gdzie zbierała pieniądze na pomoc swoim podopiecznym. W pierwszym dniu festiwalu Fundacja zbierała datki dla 10-letniego Kuby, dla którego udało się pozyskać 1.021,77 zł. W drugim dniu festiwalu kwestowano dla Mariusza i w sumie udało się zebrać 2.037,39 zł. 02.09.2019 08:20
Reklama
DRUGI POŻAR VIG
DRUGI POŻAR VIG
(Myszków) Do sobotniego popołudnia trwała akcja gaśnicza na terenie Zakładu Przerobu Odpadów Przemysłowych VIG w Myszkowie przy ul. Pułaskiego. Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do myszkowskiej Straży Pożarnej krótko przed godziną 6.00 rano w czwartek, 15 sierpnia. Pierwsi strażacy dotarli na miejsce już po czterech minutach. Z ogniem, który trawił powierzchnię ponad 4 tysięcy metrów kwadratowych, walczyło w kulminacyjnym momencie 35 zastępów straży. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Myszkowie, która póki co nie chce ujawnić możliwej przyczyny pożaru. Na początku sierpnia minęło dokładnie osiem lat od pierwszego pożaru hali firmy VIG, która wówczas mieściła się na Światowicie. 30.08.2019 08:20
Reklama
Reklama
JAK OGLĄDALIŚMY DEFILADĘ Z TRYBUNY HONOROWEJ
JAK OGLĄDALIŚMY DEFILADĘ Z TRYBUNY HONOROWEJ
Pod hasłem „Wierni Polsce” 15 sierpnia w Katowicach odbyła się defilada wojsk polskich i sojuszniczych z okazji Święta Wojska Polskiego, które przypada w rocznicę Bitwy Warszawskiej. W tym roku oficjalne uroczystości odbyły się w Katowicach, dla podkreślenia wagi Powstań Śląskich, w ich setną rocznicę. Gazetę Myszkowską spotkało to wyróżnienie, że na ręce moje -jako naczelnego GM Prezydent RP Andrzej Duda wysłał zaproszenie do udziału w uroczystości. Oraz na bankiet w ogrodach Pałacyku Myśliwskiego w Promnicach. A już na defiladzie słychać było rozmowy, czy „jedziesz do Promnic”, czy zaproszenie było tylko na defiladę. O defiladzie za chwilę, ale w Promnicach poznaliśmy ciemną stronę bycia Prezydentem Rzeczypospolitej. Po krótkim przemówieniu, gdy wszyscy goście, dyplomaci, wojskowi zajęli się rozmową, jedzeniem, prezydent z małżonką przez około… 1,5 godziny! pozowali do zdjęcia. Może jako jedyny z gości skorzystałem z krótkiej okazji, gdy Prezydent RP odszedł na chwilę, stanąłem więc do zdjęcia z I damą, z którą mamy wspólną znajomą z czasów studiów. Chwila miłej pogawędki, wrócił pan Prezydent, i wyszło… że stanął do zdjęcia z nami. 29.08.2019 08:20
ZA NAMI KOLEJNA FOLKLORIADA
ZA NAMI KOLEJNA FOLKLORIADA
(Żarki Letnisko) Na początku sierpnia Żarki Letnisko tradycyjnie już zalśniły kulturą regionalną dzięki „XIII Folkloriadzie Jurajskiej – Starodawne i bliskie czasy”. To wyjątkowe przedsięwzięcie artystyczne, którego główną atrakcją są zespoły śpiewacze, obrzędowe, kapele podwórkowe i rękodzieło, ukazuje pełen koloryt naszej tradycji i kultury. Organizatorem wydarzenia jest Gminny Ośrodek Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju, a rolę współorganizatorów w tym roku przyjęli: Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie oraz OSP Żarki Letnisko. „XIII Folkloriadę Jurajską – Starodawne i bliskie czasy” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska 2019”. 28.08.2019 08:20
Reklama
ŚMIECI W CENTRUM UWAGI. OPŁATA OSTRO W GÓRĘ?!
ŚMIECI W CENTRUM UWAGI. OPŁATA OSTRO W GÓRĘ?!
(Myszków) We wtorek, 20 sierpnia odbyła się kolejna sesja Rady Miasta w Myszkowie, a jej głównym tematem, po raz kolejny, była wysokość opłaty śmieciowej. Przypomnijmy, że 24 czerwca podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, radni 8 głosami „za” oraz „13” głosami „wstrzymującymi się” zadecydowali, że nowa stawka śmieciowa będzie wynosiła 17,80 zł miesięcznie od osoby, w przypadku opadów segregowanych oraz 29 zł miesięcznie, jeśli selektywna zbiórka odpadów nie będzie prowadzona. Już wtedy podwyżka byłą dość znacząca, bo dotychczas za odbiór odpadów mieszkańcy Myszkowa płacili za odpady segregowane, stanowiące zdecydowaną większość zgłoszonych deklaracji, 11,30 złotych. Tym razem do przegłosowania przez radnych była nowa uchwała, która zakładała, że od 1 stycznia 2020 r. stawka za odpady segregowane wynosiłaby 26,60 zł oraz 53,20 zł za odpady niesegregowane. W trakcie dyskusji nie zabrakło szukania winnego zaistniałej sytuacji, oskarżania miasta o zaniedbania i braku stosownych działań, również jeśli chodzi o dofinansowanie do miejskiej spółki SANIKO, a w konsekwencji radni 14 głosami „przeciw” oraz 5 głosami „wstrzymującymi się” uchwałę odrzucili. To jednak nie koniec sytuacji śmieciowej w Myszkowie – wręcz przeciwnie. 28.08.2019 08:20
Reklama
Reklama
Reklama
INTEGRACYJNE ŚWIĘTO SĄSIADÓW
INTEGRACYJNE ŚWIĘTO SĄSIADÓW
(Wysoka Lelowska, gm. Żarki) 17 sierpnia w Wysokiej Lelowskiej obyło się Święto Sąsiadów. Na integracyjną zabawę zaprosili nowi mieszkańcy wyremontowanych mieszkań po szkole podstawowej w Wysokiej Lelowskiej oraz Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. Cała inwestycja wyniosła 1 179 893,46 zł, z czego ponad 90% to unijne dofinansowanie, które udało się pozyskać. 27.08.2019 08:20
REWITALIZACYJNA GRA O TRON
REWITALIZACYJNA GRA O TRON
(Myszków) W czwartek, 8 sierpnia w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie odbył się ostatni, trzeci już etap konsultacji społecznych dotyczący rewitalizacji centrum Myszkowa. Konsultacje przeprowadzone zostały z pomocą Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP Częstochowa, które reprezentowali Joanna Chrapońska i Hubert Wąsek wraz z zespołem Fundacji „Napraw Sobie Miasto” w składzie: Agnieszka Ościło, Ola Hantkiewicz - Lejman, Kamil Szewczyk, Wojciech Lesiak, Aleksander Krajewski. Tym razem spotkanie zorganizowane zostało w formule warsztatów, w których udział wzięli przedstawiciele różnych środowisk, grup społecznych i wiekowych naszego miasta. Takie interdyscyplinarne podejście pozwoliło uwzględnić głos wszystkich tych, którzy będą w przyszłości z tego centrum korzystać, a nie tylko jednej, najgłośniej krzyczącej, uważającej się za uprzywilejowaną, grupy przedsiębiorców. W całej dyskusji chyba najważniejszą była próba znalezienia odpowiedzi na pytanie czy chcemy centrum Myszkowa dla ludzi czy dla samochodów? Bo jeśli dla ludzi, zróbmy wszystko, by stworzyć funkcjonalną i harmonijną przestrzeń publiczną, a jeśli dla samochodów - budujmy parkingi. 26.08.2019 08:20
Reklama
NOC ROZMAITOŚCI W ŻARKACH
NOC ROZMAITOŚCI W ŻARKACH
(Żarki) 14 sierpnia 2019 r. w otoczeniu Zabytkowego Zespołu Stodół w Żarkach odbyło się niezwykle interesujące wydarzenie - Noc Rozmaitości w Żarkach. Całość odbywała się w ramach projektu „Noc Rozmaitości w Żarkach. Organizacja imprezy promującej RLGD „Jurajska Ryba”, który współfinansowany został ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego. 26.08.2019 08:20
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama