Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 28 czerwca 2026 16:12
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Artykuły

PROKURATURA O BITWIE W STAREJ HUCIE: MAMY CORAZ WIĘCEJ WĄTPLIWOŚCI
PROKURATURA O BITWIE W STAREJ HUCIE: MAMY CORAZ WIĘCEJ WĄTPLIWOŚCI
(Stara Huta, Myszków) Do 6 osób wzrosła liczba osób, którym Prokuratura Rejonowa w Myszkowie stawia zarzuty udziału w bójce podczas pikniku w OSP Stara Huta. Wszyscy podejrzani, to rzekomi napastnicy, którzy mieli pobić strażaków ze Starej Huty. Ale jednocześnie myszkowska prokuratura potwierdza, że na wersji strażaków, pojawia się coraz więcej rys. Prokuratura ustala na przykład prawdziwość wersji pierwszego z zatrzymanych, który twierdzi, że choć sprowokowany uderzył jednego z młodych strażaków „z liścia”, to w odwecie został pobity w rowie przy remizie przez trzech dorosłych strażaków. Jeden z nich miał nosić ksywkę „Karaś”. Prokuratura Rejonowa w Myszkowie potwierdza też, że w materiale dowodowym śledztwa nie ma wyników badań strażaków na obecność alkoholu. A świadkowie, jak i uczestnicy bójki, z którymi rozmawiała Gazeta Myszkowska wielokrotnie mówili, że strażacy byli pijani. Mieli też być w nocy, po trzeciej bójce badani alkomatem. Co się stało z wynikami badań? Nie ma ich prokuratura, strażacy dmuchali w alkomaty. Dlaczego wyniki nie trafiły do akt sprawy? 30.09.2019 08:20
Reklama
Reklama
POWIAT USTALIŁ DODATKI: WYCHOWAWSTWO 320 ZŁ
POWIAT USTALIŁ DODATKI: WYCHOWAWSTWO 320 ZŁ
(powiat myszkowski) W starostwie powiatowym w Myszkowie odbyło się spotkanie z przedstawicielami związków zawodowych ze szkół średnich działających na terenie Powiatu Myszkowskiego. Spotkanie poprowadziła Sekretarz Powiatu Krystyna Jasińska, a rozmowy dotyczyły przede wszystkim regulaminów określających wysokość dodatków funkcyjnych i nagród. 28.09.2019 08:20
Reklama
Reklama
MIĘDZY MYSZKOWEM A ZAWIERCIEM BĘDZIE WPROWADZONY RUCH WAHADŁOWY
MIĘDZY MYSZKOWEM A ZAWIERCIEM BĘDZIE WPROWADZONY RUCH WAHADŁOWY
(Myszków, Zawiercie) W dzisiejszym wydaniu Gazety Myszkowskiej i Kuriera Zawierciańskiego opublikowaliśmy artykuł, w którym uprzedzamy o zbliżającym się remoncie drogi wojewódzkiej pomiędzy Myszkowem i Zawierciem. W publikacji zawarliśmy informację, którą przekazał nam wykonawca prac drogowych - że od najbliższego poniedziałku aż do 20 grudnia odcinek między Mrzygłodem a rondem przy Villa Verde zostanie całkowicie zamknięty. Dzisiaj otrzymaliśmy nową informację związaną z inwestycją, która na pewno ucieszy wielu kierowców - droga nie zostanie jednak całkowicie zamknięta, wprowadzony zostanie ruch wahadłowy. 27.09.2019 12:06
Reklama
Panie Wojtku, czy Panu nie WSTYD?
Panie Wojtku, czy Panu nie WSTYD?
Jadę dziś rano samochodem, właśnie odwiozłem córkę do szkoły. W głowie mam wczorajsze wydarzenia w Sejmie, podczas których posłowie PiS doprowadzili do powtórzenia głosowania nad odwołaniem wiceprezes NIK. Już nie głosowano odwołania kolejnych dwóch wiceprezesów, bo wiadomo było, że PIS te głosowania przegra. Przy pierwszym wynik był 4:4, zgodnie z prawem, z regulaminem Sejmu uchwały nie podjęto. Więc PiS zrobił przerwę, dowieziono nowych posłów, i zaczęło się „konklawe” jak to sprytnie ujął poseł Kropiwnicki z opozycji. Skandal sejmowy jakich byliśmy świadkiem co chwilę, od kiedy rządzi PiS. 27.09.2019 09:37
Reklama
Reklama
NIESPORTOWE ZACHOWANIE DZIKÓW
NIESPORTOWE ZACHOWANIE DZIKÓW
(Poraj) Klub „Polonia” Poraj przekonał się ostatnio jak wiele prawdy kryje się w słowach Jana Brzechwy, który w swoim wierszu dla dzieci pisze „dzik jest dziki, dzik jest zły”. Zwierzęta, najprawdopodobniej przeciskając się pod ogrodzeniem, dostały się na teren boiska wyrządzając znaczne szkody, przez co murawa bardziej przypominała ziemię po orce niż miejsce sportowych rozgrywek. Zniszczenia były na tyle poważne, że boisko nie nadawało się do gry. 27.09.2019 08:20
PREZES VIGU ODPOWIADA NA ZARZUTY NASZEGO CZYTELNIKA
PREZES VIGU ODPOWIADA NA ZARZUTY NASZEGO CZYTELNIKA
(Myszków) 15 sierpnia 2019r. w Zakładzie Przerobu Odpadów Przemysłowych w Myszkowie przy ulicy Pułaskiego 68 G doszło do pożaru, w wyniku którego spaleniu uległ cały zakład, w tym dwie hale produkcyjno-magazynowe oraz linie technologiczne do przetwarzania odpadów niebezpiecznych i odpadów innych niż niebezpieczne oraz produkcji paliwa alternatywnego. Z ogniem, który trawił powierzchnię ponad 4 tysięcy metrów kwadratowych, w kulminacyjnym momencie walczyło aż 35 zastępów straży. Zdzisław Seweryn, Prezes Zarządu PPUH „VIG” Sp. z o.o., właściciel zniszczonego zakładu, wziął udział 22 sierpnia br w posiedzeniu Rady Powiatu w Myszkowie oraz 29 sierpnia w sesji Rady Miasta w Myszkowie, gdzie odniósł się do zaistniałej sytuacji, szczegółowo omówił specyfikę funkcjonowania swojej firmy i branży zagospodarowania odpadów oraz ustosunkował się do licznych plotek, które pojawiły się tuż po zdarzeniu. Jak podkreślał Zdzisław Seweryn, chociaż to ciągle nieoficjalna informacja, przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zwarcie instalacji elektrycznej na doprowadzeniu kabli grzejnych hydrantu. Pożar wciąż wzbudza emocje, o czym świadczy chociażby list, który trafił do naszej redakcji. 26.09.2019 08:20
Reklama
PIKNIK JAK BITWA PLEMIENNA
PIKNIK JAK BITWA PLEMIENNA
(Stara Huta) Piknik z okazji „Dnia Dziecka” 31 sierpnia w Starej Hucie skończył się aresztem dla 4 mężczyzn, piąty nieletni codziennie musi stawiać się na policji, w ramach dozoru. Wszyscy mają zarzuty udziału w bójce. Dwóch aresztowanych mężczyzn to mieszkańcy Pińczyc, po jednym z Myszkowa i Mysłowa. Nieletni 17-latek z Będusza również ma zarzut udziału w bójce, ale Prokuratura Rejonowa w Myszkowie uznała, że w jego przypadku wystarczy dozór policji. Ma zgłaszać się na komendzie codziennie, od poniedziałku do piątku. Wg oficjalnej wersji myszkowskiej policji mężczyźni podczas pikniku rodzinnego napadli i pobili uczestników pikniku, a następnie „oddalili się w nieznanym kierunku”. I jak zwykle policja pisze w takich sprawach, że „sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są dalsze zatrzymania”. W komunikacie policji w przedziale 2 dni zmieniła się też liczba poszkodowanych, którzy mieli zostać pobici. Najpierw wymieniano 4, później aż 9 pobitych. Sprawa rzeczywiście wydaje się bardzo rozwojowa, zwłaszcza że wersja ustalona przez policję i prokuraturę coraz bardziej rozmija się z wyjaśnieniami świadków i uczestników bójki, do których dotarła Gazeta Myszkowska. 25.09.2019 08:20
Reklama
Reklama
Reklama
MOJĄ DEWIZĄ ZAWSZE BYŁ DIALOG
MOJĄ DEWIZĄ ZAWSZE BYŁ DIALOG
(Myszków) Po raz pierwszy do Sejmu kandyduje Rafał Kępski, od 2010 roku związany z samorządem. 24.09.2019 16:01
WYSADZILI W POWIETRZE BANKOMAT
WYSADZILI W POWIETRZE BANKOMAT
(Poraj) Do zuchwałej kradzieży doszło 10 września, około godziny 3 w Poraju, kiedy to nieznani sprawcy wysadzili, znajdujący się w budynku Urzędu Gminy Poraj, bankomat ING Banku Śląskiego. Nie wiadomo ile pieniędzy padło łupem sprytnych złodziei, jednak z całą pewnością można powiedzieć, że sprawcy do napadu byli bardzo dobrze przygotowani. W godzinach porannych, z uwagi na wyłączenie ruchu kołowego na czas prowadzonych na miejscu czynności, nastąpiły także znaczne trudności w dojeździe do budynku Urzędu. 24.09.2019 08:20
Reklama
ZA NAMI GMINNO-PARAFIALNE DOŻYNKI W NIEGOWIE
ZA NAMI GMINNO-PARAFIALNE DOŻYNKI W NIEGOWIE
(Niegowa) W tym roku uroczystości Dożynek Gminno-Parafialnych w Niegowie odbyły się w niedzielę, 8 września. Imprezę zorganizował Urząd Gminy Niegowa oraz Gminny Ośrodek Kultury w Niegowie. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. celebrowaną przez ks. proboszcza Jerzego Ręczaka w kościele Parafialnym p.w. św. Mikołaja w Niegowie. Następnie, przy udziale Orkiestry Bliżyce, wszyscy zaproszeni przeszli w uroczystym korowodzie do Amfiteatru w Niegowie, gdzie odbyło się oficjalne rozpoczęcie i powitanie gości. Starostowie tegorocznych Dożynek, Agnieszka Galas z Zagórza oraz Dominik Gordel z Bliżyc tradycyjnie przekazali Włodarzom Gminy, wypieczony z tegorocznych ziaren, bochen chleba, którym częstowano wszystkich gości. 24.09.2019 08:20
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama