Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 28 czerwca 2026 13:27
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Artykuły

Akt oskarżenia za seks księdza z nieletnią już w 2020
Akt oskarżenia za seks księdza z nieletnią już w 2020
(Myszków, Koniecpol) Jak informuje Prokuratura Rejonowa w Myszkowie akt oskarżenia przeciwko Michałowi P., księdzu z parafii w Koniecpolu, któremu postawiono zarzuty uprawiania seksu z dziewczynką poniżej 15 lat nie trafi w tym roku do Sądu, jak zapowiadali śledczy. Jak informuje nas Prokurator Rejonowy Dariusz Bereza, prokuratura przychyliła się do dwóch wniosków obrońcy księdza, mec. Jana Widackiego, co opóźni skierowanie aktu oskarżenia. 28.12.2019 08:20
Reklama
Reklama
PIERWSZE EFEKTY PRAC NA WIEDENCE
PIERWSZE EFEKTY PRAC NA WIEDENCE
Wciąż trwają prace na linii kolejowej między Zawierciem i Częstochową. Obecnie roboty wkraczają na nowy etap. Układany jest nowy tor, do czego wykorzystywana jest specjalna maszyna PUN. Mechanizacja pozwoli na skrócenie czasu pracy z trzech miesięcy do ośmiu dni. Na niektórych przystankach są już nowe perony, inne jeszcze czekają na planowany remont. W Mrzygłodzie powstaje przejście podziemne. Na niektórych odcinkach pociągi jeżdżą już po nowych torach. Zakończenie wszystkich prac planowane jest na III kwartał przyszłego roku. 27.12.2019 08:20
Reklama
Reklama
MIKOŁAJ ZAWITAŁ DO KOZIEGŁÓW
MIKOŁAJ ZAWITAŁ DO KOZIEGŁÓW
W czwartek 5 grudnia MGOPK w Koziegłowach zaprosił jak co roku na magiczne spotkanie z Mikołajem. O godzinie 17.00 sala widowiskowa była pełna dzieci wyczekujących mikołajkowych atrakcji. 26.12.2019 08:20
Reklama
„Inni, a jednak tacy sami”
„Inni, a jednak tacy sami”
„Inni, a jednak tacy sami” – to przewodnie hasło debaty uczniowskiej przeprowadzonej w Szkole Podstawowej w Żarkach Letnisku. Debata odbyła się 4 grudnia, z udziałem zaproszonych gości, wśród nich wójt Katarzyną Kaźmierczak. Też mieliśmy okazję uczestniczyć w debacie. 25.12.2019 08:20    1
Reklama
Reklama
W GMINIE NIEGOWA TRADYCJA NAJPIĘKNIEJSZA
W GMINIE NIEGOWA TRADYCJA NAJPIĘKNIEJSZA
(Niegowa) VI już Gminny Przegląd Stołów Bożonarodzeniowych w Niegowie w niedzielę 15 grudnia przyciągnął 14 kół KGW. Swoje stoiska wystawiły Szkoła i Przedszkole w Niegowie, a nawet młodzież miejscowej Parafii św. Michała. Jakością wykonania, oryginalnością wyróżniały się świąteczne stroiki Ani Bartosik. Nikomu nie przeszkadzał prowadzony w GOK-u remont, co powodowało, że sceneria z wymienianą właśnie w budynku instalacją elektryczną tworzyła szczególny klimat. Aby skosztować choć odrobinę potraw na każdym ze stołów należałoby mieć bardzo pusty żołądek na początku imprezy! 24.12.2019 08:20
ŚWIĘTY MIKOŁAJ SPOTKAŁ SIĘ Z DZIEĆMI W JURAJSKIM KOZIOŁKU
ŚWIĘTY MIKOŁAJ SPOTKAŁ SIĘ Z DZIEĆMI W JURAJSKIM KOZIOŁKU
(Jastrząb, gm. Poraj) Duża kolorowa choinka, moc prezentów, uśmiechnięty Święty Mikołaj, ogień trzaskający w kominku i roześmiane dzieci – tak upłynęły Mikołajki w Jurajskim Koziołku. W piątkowe popołudnie w zagrodzie edukacyjnej w Jastrzębiu gościły dzieci z Ośrodka Pomocy Dzieci i Rodzinie w Górze Włodowskiej. Czekały na nie upominki i wiele atrakcji. Dzieciom uśmiechy nie schodziły z twarzy, co jest chyba najlepszym dowodem na to, że były to naprawdę udane Mikołajki! 23.12.2019 08:20
Reklama
ŻADNYCH ZMIAN JEDYNIE DŁUGI
ŻADNYCH ZMIAN JEDYNIE DŁUGI
(Myszków) Ledwie tydzień temu prezentowaliśmy w Gazecie Myszkowskiej założenia programu naprawczego dla Szpitala Powiatowego. W skrócie, dyrektor Dariusz Kaczmarek proponował wejście w kosztowny (ok. 2 mln zł) program wszczepiania endoprotez lub połączenie oddziałów chirurgii urazowej z ogólną. Już na spotkaniu z radnymi powiatowymi 21 listopada większość radnych sceptycznie oceniła pomysły dyrektora. Na kolejnym spotkaniu 9 grudnia najważniejsze punkty programu zostały wyrzucone do kosza. Dowiedzieliśmy się za to, że długi szpitala rosną w tempie 300.000 zł miesięcznie. A ile już wynoszą? Choć dyrektor Dariusz Kaczmarek potwierdził, że znana jest kwota deficytu SP ZOZ na koniec X 2019, nie chciał jej ujawnić. Efekty pracy Kaczmarka to z pewnością konflikt z lekarzami ortopedii, którzy jego wcześniejszymi opiniami o ich pracy poczuli się obrażeni (list lekarzy drukujemy w tym numerze). 21.12.2019 08:20
Reklama
Reklama
Reklama
LEKARZE KRYTYKUJĄ DYREKTORA KACZMARKA
LEKARZE KRYTYKUJĄ DYREKTORA KACZMARKA
Tydzień temu w GM relacjonowaliśmy spotkanie radnych Rady Powiatu Myszkowskiego z dyrektorem SP ZOZ Dariuszem Kaczmarkiem. Spotkanie dotyczyło projektu programu naprawczego dla Szpitala Powiatowego, który od czasu gdy starostą jest Piotr Kołodziejczyk, a dyrektorem (czwartym, czy piątym od roku) Dariusz Kaczmarek, zadłuża się w astronomicznym tempie. Na spotkaniu 21 listopada dyrektor Kaczmarek krytykował pracę lekarzy oddziału chirurgii urazowej, nie wspominając nic o jakości pracy innych oddziałów. Urazówka była też wielokrotnie wymieniana jako przykład oddziału generującego straty, wykonującego wg dyrektora niezbyt ambitne zabiegi. Lekarze z oddziału, gdy dotarły do nich słowa dyrektora Kaczmarka, poczuli się obrażani, poprosili naszą redakcję o nagranie ze spotkania. I w odpowiedzi na słowa dyrektora przygotowali do radnych list. Poniżej prezentujemy jego treść w całości. Jak nam przekazano, lekarze z oddziału po słowach dyrektora zastanawiają się też nad krokami prawnymi, albo po prostu nad rezygnacją z pracy w szpitalu, w którym są obrażani przez dyrektora. (JotM) 20.12.2019 08:20
Bezgotówkowo w Śląskiem: już blisko 20 tys. przedsiębiorców w województwie śląskim skorzystało z darmowego terminala w ramach Programu Polska Bezgotówkowa!
Bezgotówkowo w Śląskiem: już blisko 20 tys. przedsiębiorców w województwie śląskim skorzystało z darmowego terminala w ramach Programu Polska Bezgotówkowa!
W województwie śląskim blisko 20 tys. przedsiębiorców zdecydowało się na instalację terminala płatniczego z Programu Polska Bezgotówkowa. W ramach Programu właściciele firm mogą otrzymać terminal na 12 miesięcy za darmo. Zarówno klienci, jak i przedsiębiorcy doceniają tę zmianę i coraz częściej sięgają po płatności bezgotówkowe. Możliwość płacenia kartą jest dostępna w sklepach, punktach usługowych, ale także coraz częściej na straganach, w schroniskach, szkołach, przedszkolach i urzędach państwowych. 20.12.2019 08:20
Reklama
ŚMIECI WYSYPUJĄCE SIĘ NA ZIEMIĘ TO CHWILOWY KŁOPOT
ŚMIECI WYSYPUJĄCE SIĘ NA ZIEMIĘ TO CHWILOWY KŁOPOT
(Myszków) Pod koniec listopada kontenery na śmieci przy wejściu na cmentarz parafialny przy ul. Sikorskiego w Myszkowie mogły nieco zatrwożyć. Poinformowała nas o tym jednak z mieszkanek. Jak mówiła w rozmowie telefonicznej z nasza redakcją, poinformowała o tym Straż Miejską, ale nic nie zrobiono. Okazuje się, że wyglądało to nieco inaczej – strażnicy porozmawiali z administratorem cmentarza. Parafia powiadomiła firmę, z którą jest podpisana umowa na wywóz śmieci, o konieczności opróżnienia kontenerów. 19.12.2019 08:20
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama