Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
wtorek, 23 czerwca 2026 09:40
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Artykuły

Sprawa Moniki z Jaworznika: MARIUSZ P. PRZYZNAJE SIĘ DO POZBAWIENIA ŻYCIA. TWIERDZI, ŻE SIĘ BRONIŁ
Sprawa Moniki z Jaworznika: MARIUSZ P. PRZYZNAJE SIĘ DO POZBAWIENIA ŻYCIA. TWIERDZI, ŻE SIĘ BRONIŁ
(Częstochowa) W Sądzie Rejonowym w Częstochowie trwa właśnie posiedzenie aresztowe dotyczące Mariusza P., który przyznał się do pozbawienia życia Moniki Wilgorskiej-Stanewicz, swojej byłej partnerki, z którą mieszkał w Jaworzniku. Kobieta była poszukiwana od lipca, gdy zaginęła w dziwnych okolicznościach. Od początku śledczy podejrzewali, że kobieta nie żyje. W nocy z 24/25 listopada działo zaginionej zostało odkryte w dole, zakopane na głębokości 5 metrów, na graniczy gmin Zawiercie i Poręba w terenie leśnym, podmokłym. 26.11.2021 11:37    2    3
Reklama
Reklama
5 METRÓW POD ZIEMIĄ! ZNALEZIONO CIAŁO MONIKI Z JAWORZNIKA
5 METRÓW POD ZIEMIĄ! ZNALEZIONO CIAŁO MONIKI Z JAWORZNIKA
Policjanci z Wydziału Kryminalnego katowickiej komendy wojewódzkiej rozwiązali skomplikowaną sprawę zaginięcia 42-latki z Jaworznika. W lipcu kobieta wyjechała z domu samochodem i od tego czasu nie nawiązała kontaktu z bliskimi. Kilka dni później w stawie odnaleziono jej auto. Śledczy od początku podejrzewali, że finał tej sprawy może być tragiczny. Prokuratura Rejonowa w Myszkowie, która początkowo prowadziła to śledztwo, przyjęła badała sprawę pod zarzutem nieumyślnego spowodowania śmierci. Od początku podejrzenie padło na partnera kobiety, Mariusza P. z Jaworznika. Para mieszkała tam w domu należącym do aresztowanego. Cała Polska śledziła poszukiwania zaginionej Moniki Wilgorskiej-Stanewicz. Mariusz P. od kilku miesięcy przebywa w areszcie, ale pod zarzutem handlu narkotykami. Teraz nadzorująca śledztwo Prokuratura Okręgowa w Częstochowie będzie mogła wobec nieco sformułować zarzut zabójstwa. 25.11.2021 18:56    1    5
Reklama
Reklama
Rusza zbiórka dla Szpitala Tymczasowego w Pyrzowicach!
Rusza zbiórka dla Szpitala Tymczasowego w Pyrzowicach!
Czwarta fala pandemii koronawirusa pokazuje swoją okrutną twarz. Szpitale covidowe zapełniają się, a pacjenci i personel szpitali tymczasowych potrzebują wsparcia. Od jednego z naszych przyjaciół, który z powodu COVID-19 był hospitalizowany w Szpitalu Tymczasowym w Pyrzowicach, wiemy, że brakuje tam środków higieny i podstawowych udogodnień potrzebnych pacjentom w czasie leczenia szpitalnego. Postanowiliśmy pomóc – mówi Agnieszka Wołczenko, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pacjentów ze Schorzeniami Serca i Naczyń EcoSerce. 25.11.2021 16:11    1
Reklama
Przedświąteczne zakupy w Internecie. Jak chronić się przed oszustwami w sieci?
Przedświąteczne zakupy w Internecie. Jak chronić się przed oszustwami w sieci?
Wielu z nas podczas przedświątecznych zakupów skorzysta z oferty sklepów internetowych. Kupowanie w sieci to wygoda, a także oszczędność czasu i pieniędzy. W zakupowej gorączce pamiętajmy jednak o zachowaniu ostrożności. 24.11.2021 14:56    1
Reklama
Reklama
LETNISKOWĄ MIEJSCOWOŚĆ SPOWIJA TRUJĄCY DYM
LETNISKOWĄ MIEJSCOWOŚĆ SPOWIJA TRUJĄCY DYM
(Żarki Letnisko, gm. Poraj) O tym, jak piękną i urokliwa miejscowością są Żarki Letnisko, chyba nikomu nie trzeba mówić. Wystarczy choć raz się tam wybrać, by od razu spostrzec, że to miejsce, które zdaje się idealne do życia i spędzania wolnego czasu. Las, spokój, piękna okolica. Niestety, wśród mieszkańców Żarek Letniska są osoby, które (nie wiemy, czy w pełni świadomie) trują zarówno siebie, swoich sąsiadów, jak i osoby odwiedzające to miejsce w gminie Poraj. Przeprowadzona w grudniu 2020 kontrola wykazała, że na terenie jednej z posesji spalane są odpady kolejowe. 23.11.2021 19:21
Zadbaj o wątrobę –bezpłatne badanie profilaktyczne Kampania „Śląsk wolny od HCV!”
Zadbaj o wątrobę –bezpłatne badanie profilaktyczne Kampania „Śląsk wolny od HCV!”
Tylko do końca toku na Śląsku można sprawdzić czy nie choruje się na wirusowe zapalenie wątroby typu C. Wirus HCV przez wiele lat nie daje żadnych objawów, prowadząc do marskości i rozwoju raka wątroby. W ramach kampanii „Śląsk wolny od HCV” każdy chętny może bezpłatnie wykonać badanie w kierunku wirusowego zapalenia wątroby typu C w punktach ALAB laboratoria. Patronat nad kampanią objął m.in. Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak.  23.11.2021 13:27    2
Reklama
Innowacje w rolnictwie
Innowacje w rolnictwie
Innowacja w gospodarstwie rolnym to każda wprowadzona zmiana, która coś ulepsza, daje nową jakość lub pozwala stworzyć nowy produkt bądź usługę. Innowacją może być wprowadzenie nowej metody produkcji, otwarcie nowego rynku zbytu, zdobycie nowego źródła surowców, jak również wprowadzenie nowego sposobu organizacji pracy czy nowej metody marketingowej, która pozwoli na zwiększenie przychodów ze sprzedaży. 23.11.2021 13:00
Reklama
Reklama
Reklama
Były burmistrz Myszkowa odpowiada na nasz artykuł
Były burmistrz Myszkowa odpowiada na nasz artykuł
Ze smutkiem przeczytałem artykuł w ostatnim numerze „Gazety Myszkowskiej” (nr 2/21) o perturbacjach personalno- politycznych w naszym myszkowskim szpitalu... 21.11.2021 14:46    1
POMNIK MATKI POLKI SYBIRACZKI
POMNIK MATKI POLKI SYBIRACZKI
(Kielce, Żarki) W sobotę, 23 października na Kadzielni w Kielcach odsłonięto pomnik Matki Polki Sybiraczki. Najpierw odprawiona została msza święta w Kościele Garnizonowym, a po nabożeństwie dokonano poświęcenia i odsłonięcia monumentu, który upamiętnia kobiety zesłane w głąb Związku Radzieckiego. W uroczystości uczestniczyła delegacja z Żarek. 21.11.2021 14:43
Reklama
Brawo DROGPOL!
Brawo DROGPOL!
Pasy malują w niedzielę, jak jest mały ruch. Da się! 21.11.2021 14:34    1    1
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel