Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
piątek, 26 czerwca 2026 00:21
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Artykuły

MYSZKÓW. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W MIEJSKIM DOMU KULTURY. LICYTACJA PRZEDMIOTÓW PODAROWYCH NA WOŚP. ZDJĘCIA
MYSZKÓW. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W MIEJSKIM DOMU KULTURY. LICYTACJA PRZEDMIOTÓW PODAROWYCH NA WOŚP. ZDJĘCIA
W Myszkowie tradycyjnie finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w Miejskim Domu Kultury. Tam też, 25 stycznia, licytowano przedmioty podarowane na WOŚP. 25.01.2026 20:30
Reklama
Reklama
BURZLIWA SESJA W SPRAWIE SZKÓŁ. BURMISTRZ ŚLĘCZKA PRZEPRASZA
PIS likwije szkoły. Część 2:
BURZLIWA SESJA W SPRAWIE SZKÓŁ. BURMISTRZ ŚLĘCZKA PRZEPRASZA
Przewodnicząca Rady Gminy i Miasta w Koziegłowach Joanna Kołodziejczyk na koniec sesji nawet użyła "przepraszam" ale zaraz dodała: "Pan jest bezczelny!" kierując słowa do radnego Marka Kawalca. Przepraszał też burmistrz Jacek Ślęczka za nadmierne emocje, jakie objawiły się na sali. Radni i burmistrz mieli tego dnia przyjąć uchwałę intencyjną o zamiarze likwidacji dwóch szkół podstawowych w gminie: Gniazdowie i Siedlcu Dużym. Takie projekty znalazły się w planie sesji Rady Gminy i Miasta Koziegłowy zwołanej na czwartek 22 stycznia godzina 14:00. Mieszkańcy Siedlca Dużego, Gniazdowa tłumnie przyszli na te obrady. Sala obrad nie pomieściła wszystkich. 25.01.2026 12:10    2    1
Reklama
Reklama
ZWYCIĘSTWO ALURONU NA INAUGURACJE LIGI MISTRZÓW
ZWYCIĘSTWO ALURONU NA INAUGURACJE LIGI MISTRZÓW
W środę 10 grudnia siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie rozegrali pierwsze spotkanie w siatkarskiej Lidze Mistrzów. W hicie pierwszej kolejki rozegranym w Sosnowcu Aluron CMC Warta Zawiercie zmierzył się z Asseco Resovią Rzeszów. W starciu polskich ekip lepszy okazał się zespół gospodarzy, którzy wygrali 3:1. 25.01.2026 11:34
Reklama
MYSZKÓW. BIEG PO ZDROWIE NA DOTYKU JURY Z WIELKĄ ORKIESTRĄ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY ZDJĘCIA
MYSZKÓW. BIEG PO ZDROWIE NA DOTYKU JURY Z WIELKĄ ORKIESTRĄ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY ZDJĘCIA
Niedziela, 25 stycznia, to dzień finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Także na Dotyku Jury grano z WOŚP, podczas Biegu po Zdrowie. Było i bieganie i zbiórka pieniędzy do puszek na rzecz WOŚP. W biegu uczestniczył wicewojewoda śląski Adam Zaczkowski. 25.01.2026 11:29
Reklama
Reklama
Honda Super Cub C125 na rok 2026
Honda Super Cub C125 na rok 2026
Legendarna Honda Super Cub, która powstała w 1958 roku i została wyprodukowana w liczbie ponad 100 milionów egzemplarzy – kontynuuje swoją bogatą historię w roku 2026. Jak wcześniej, wszystkie charakterystyczne elementy pozostają na swoim miejscu: czterobiegowa skrzynia współpracująca z automatycznym sprzęgłem odśrodkowym, wygodna konstrukcja nadwozia typu step‑through, oszczędny silnik chłodzony powietrzem oraz duże koła o gładkiej powierzchni połączone z komfortowym, miękkim zawieszeniem. System Smart Key zwiększa wygodę użytkowania, a nowa, ekskluzywna dwukolorowa stylistyka na rok modelowy 2026 nadaje Super Cubowi świeży, nowoczesny charakter. 25.01.2026 06:18
WITÓW PONOWNIE O PLANACH BUDOWY KOMPOSTOWNI. MIESZKAŃCY PROTESTUJĄ
WITÓW PONOWNIE O PLANACH BUDOWY KOMPOSTOWNI. MIESZKAŃCY PROTESTUJĄ
W artykule „CZY CHOMIK EUROPEJSKI ZABLOKUJE BUDOWĘ KOMPOSTOWNI?” GM/ KZ nr 3 z 16 stycznia informowaliśmy o planach firmy w Olsztyna wybudowania w Witowie (gmina Irządze) na granicy z Nakłem (gmina Lelów) kompostowni przerabiającej odpady rolnicze oraz osady z oczyszczalni ścieków. Efektem produkcji ma być nawóz organiczny. Prezes spółki Trans-Ter sp. z o.o. z Olsztyna Mariusz Elmanowski zapewnia, że jako firma miejscowa (jego żona pochodzi z Witowa) chcą wybudować nieszkodliwie, nieuciążliwe przedsiębiorstwo, które da pracę dla kilku mieszkańców i wzmocni gminę gospodarczo. Mieszkańcy Witowa i teraz jak się okazuje również Nakła w gm. Lelów obawiają się smrodu, niech chcą kompostowni. W niedzielę 25 stycznia w remizie OSP Witów odbędzie się kolejne spotkanie na które tym razem ma dotrzeć wójt Irządz Jan Molenda i właściciel Trans-Ter. M. Elmanowski. 24.01.2026 16:14
Reklama
DRUŻYNA ŻAKÓW W TURNIEJU BENIAMINEK CUP
DRUŻYNA ŻAKÓW W TURNIEJU BENIAMINEK CUP
W sobotę 15 listopada w hali sportowej w Kalei koło Częstochowy odbył się pierwszy turniej halowy Beniaminek Cup. Turniej Beniaminek CUP po raz pierwszy zawita do nowo wybudowanej hali w Kalei, gdzie na boisko wybiegną młodzi piłkarze z kategorii Żak. W turnieju udział wzięli zawodnicy Warty Poraj z rocznika 2018. 24.01.2026 11:33
Reklama
Reklama
Reklama
Stylowa, wręcz kultowa Honda Monkey debiutowała w 1961. Nowe malowania na rok 2026
Stylowa, wręcz kultowa Honda Monkey debiutowała w 1961. Nowe malowania na rok 2026
Kieszonkowy motocykl Hondy jest gotowy do dostarczania frajdy z jazdy w 2026 roku. Specyfikacja obejmuje zgodny z wymogami normy EURO 5+, chłodzony powietrzem silnik o pojemności 124 cm3, pięciobiegową skrzynię biegów, stalową ramę, widelec USD, 12-calowe koła i wspomagany przez IMU układ hamulcowy ABS. Pełne oświetlenie LED i zespół wskaźników w postaci ekranu LCD to najwyższej jakości dodatki, a nowe malowania na rok modelowy 2026 idealnie wpisują się w styl retro. 23.01.2026 14:05    1
RUSZYŁ SEZON TURNIEJU PIŁKI HALOWEJ
RUSZYŁ SEZON TURNIEJU PIŁKI HALOWEJ
W piątek 12 grudnia ruszył sezon Turnieju Piłki Halowej organizowany przez MOSiR Myszków. Spotkania rozgrywane są w hali Zespołu Szkół nr 1 Im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Myszkowie. Spotkania są prowadzone w formule ligowej, a mecze rozgrywane będą zgodnie z przygotowanym terminarzem. W miniony piątek rozegrana została pierwsza kolejka, a liderem została drużyna Jury Niegowa. 23.01.2026 11:32
Reklama
CZY CHOMIK EUROPEJSKI ZABLOKUJE BUDOWĘ KOMPOSTOWNI?
CZY CHOMIK EUROPEJSKI ZABLOKUJE BUDOWĘ KOMPOSTOWNI?
W Witowie w gminie Irządze, na granicy z gminą Lelów firma Trans-Ter z Olsztyna (Jurajskiego) chce wybudować kompostownię do przerabiania odpadów rolniczych, w tym słomy. 23.01.2026 11:12
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama