Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 06:50
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Artykuły

POŻEGNALI LATO NA ROWERACH
POŻEGNALI LATO NA ROWERACH
Podczas ostatnich dni lata nie próżnowali myszkowscy turyści z klubu PTTK „M-2” w Myszkowie. W sobotę, 19 września urządzili akcję „sprzątanie świata” na Siejanach, a następnego dnia wyruszyli, aby zwiedzać kolejne ciekawe miejsca – Kazimierz Dolny, Puławy i pobliski Siewierz. 05.10.2009 10:04
Reklama
Reklama
POŻEGNALI LATO, POWITALI JESIEŃ
POŻEGNALI LATO, POWITALI JESIEŃ
(Jastrząb) Ponad 220 emerytów i rencistów żegnało lato i witało jesień podczas wspólnej zabawy w ośrodku wypoczynkowym „Leśna radość” w Jastrzębiu. Przy pieczonkach, kiełbaskach i kaszance z grilla, podczas tańców, zabaw i konkursów, żegnali okres wakacyjnej kanikuły bez większego żalu. Przy ich zapale i energii czas do cieszenia się życiem jest o każdej porze. Imprezę zorganizowała przewodnicząca myszkowskiego Koła Emerytów i Rencistów Genowefa Lasecka. 05.10.2009 10:02
Reklama
Reklama
JUŻ DZIAŁA KLUB MALUCHA
JUŻ DZIAŁA KLUB MALUCHA
(Myszków) Dawny budynek szkoły przy ul. Millenium powrócił do swoich korzeni. Od 1 września znajduje się tu „Klub Malucha”, do którego uczęszczają zarówno kilkumiesięczne dzieci, jak i czterolatki. Jest to pierwsza w naszym powiecie tego typu placówka prywatna, która zajmuje się opieką nad dziećmi. Nie jest to ani przedszkole, ani też żłobek, ale forma pośrednia. 05.10.2009 09:51
Reklama
LATO W MIEŚCIE BYŁO UDANE, JESIEŃ I ZIMA ZAPOWIADAJĄ SIĘ DOBRZE
LATO W MIEŚCIE BYŁO UDANE, JESIEŃ I ZIMA ZAPOWIADAJĄ SIĘ DOBRZE
(Myszków) Po wakacjach pozostały już tylko wspomnienia. Dzieciom z Myszkowa, które pozostały w tym czasie domach jak co roku wolny czas starał się zagospodarować Miejski Dom Kultury, który przez trzy wakacyjne tygodnie roztaczał opiekę nad grupą ok. 130 dzieci. 05.10.2009 09:51
Reklama
Reklama
KIEROWCY SZYKUJCIE SIĘ NA OBJAZDY
KIEROWCY SZYKUJCIE SIĘ NA OBJAZDY
(Poraj) Kierowcy jadący drogą wojewódzką nr 791 od Poraja w kierunku Żarek Letniska z niepokojem obserwują od kilku dni ustawione przy niej znaki objazdów. Na razie jeszcze „nieczynne” wzbudzają jednak uzasadnione obawy kierowców, których na tym odcinku już niedługo czekają solidne utrudnienia w ruchu. 05.10.2009 09:49
DO TAŃCA I DO POŻARU
DO TAŃCA I DO POŻARU
(Bliżyce) Podwójny jubileusz świętowali strażacy z Bliżyc w niedzielę 13 września. 80 lat temu powstała we wsi ochotnicza straż pożarna, a 20 lat później staraniem mieszkańców powołano do życia orkiestrę dętą. Podczas strażackiej imprezy, która odbyła się na placu szkolnym, nagrodzono zasłużonych strażaków, a jednostka otrzymała okolicznościowe medale. 05.10.2009 09:44
Reklama
„JESIEŃ” W KALENDARZU, „WIOSNA” W SERCACH
„JESIEŃ” W KALENDARZU, „WIOSNA” W SERCACH
(Koziegłowy) Z dziesięciodniowego wypoczynku w Zakopanem wrócili 16 września członkowie Koła Emerytów Nr 4 w Koziegłowach. Był to kolejny wyjazd seniorów z terenu gminy, zorganizowany dla nich w tym roku. 05.10.2009 09:39
Reklama
Reklama
Reklama
DWA ŚWIATY
DWA ŚWIATY
Urodziłam się w latach pięćdziesiątych i już jako małe dziecko pamiętam, jak przez całą wieś kopano rowy, żeby doprowadzić wodę do każdego wiejskiego gospodarstwa i ulepszyć życie mieszkańców wsi. Pamiętam, że kiedyś po wodę jechało się beczkowozem nawet 2 km, a do prania wodę nosiło się z rzeki w wiaderku. Od tego czasu upłynęło czterdzieści pięć lat. Obecnie wieś ma lepsze połączenia komunikacyjne, sanitarne, telekomunikacyjne, gazowe, a drogi są asfaltowe i nie ma potrzeby łatania ich po każdej zimie. Wójt wychodzi naprzeciw cywilizacji i robi wszystko by zaspokoić potrzeby mieszkańców. Wytycza nowe drogi, pogłębia rowy odwadniające, zabezpiecza pogłębione koryto rzeki wałami, aby nie było problemu w razie ulewnych dreszczów. Studnia to przeżytek, dzieci znają ją z opowiadań starszych osób. Radni i wójt mają na uwadze dobro mieszkańców, a za efekty dobrej organizacji i wyniki pracy otrzymali dotacje z Unii Europejskiej. 05.10.2009 09:35
CUGLEWSKA REZYGNUJE ZE STANOWISKA WICEPRZEWODNICZĄCEJ RADY
CUGLEWSKA REZYGNUJE ZE STANOWISKA WICEPRZEWODNICZĄCEJ RADY
(Żarki) Podczas sesji w Żarkach (środa, 30 września) Janina Cuglewska złożyła rezygnację ze stanowiska wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej oraz przewodniczącej Komisji ds. Socjalnych i Społecznych. Swoją decyzję uzasadniała względami osobistymi. Po sesji radna odmówiła komentarza w tej sprawie. 05.10.2009 09:33
Reklama
CO DZIEJE SIĘ Z BEZDOMNYMI PSAMI W GMINIE PORAJ?
CO DZIEJE SIĘ Z BEZDOMNYMI PSAMI W GMINIE PORAJ?
(Masłońskie, gm. Poraj) Częstochowska Fundacja „For Animals” złożyła do Prokuratury Rejonowej w Myszkowie zawiadomienie o niedopełnienie obowiązków przez wójta gminy Poraj Mariana Szczerbaka w realizacji gminnego zadania zapewniania bezdomnym zwierzętom opieki. Sprawa dotyczy bezdomnego psa, który przybłąkał się do jednego z domów w Masłońskim. Pomimo licznych interwencji mieszkanki, gmina nie chciała pokryć kosztów umieszczenia psa w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Myszkowie, tłumacząc się tym, że skoro pies znajduje się na podwórku, to nie może być bezpański. 05.10.2009 09:31
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
Reklama