Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 14:45
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Artykuły

Kończą pierwszą rundę
Kończą pierwszą rundę
W niedzielę (19 grudnia) w sali MOSiR-u w Myszkowie rozegrana zostanie jedenasta kolejka spotkań Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego. Do tego dnia drużyny muszą odrobić zaległe spotkania, by organizatorzy mogli zamknąć klasyfikację na półmetku rozgrywek. 13.12.2010 10:44
Reklama
Reklama
WBIEGŁA WPROST POD KOŁA
WBIEGŁA WPROST POD KOŁA
42 -letnia kobieta zginęła pod kołami Toyoty w Siedlcu Małym, kiedy usiłowała przebiec przez jezdnię. Do wypadku doszło wieczorem, w niedzielę 5 grudnia. 13.12.2010 10:31
Reklama
Reklama
NIE TRIBAG A AUSTRALIJCZYCY
NIE TRIBAG A AUSTRALIJCZYCY
Dotarłem ostatnio do jednego ze starszych wydań „Gazety Myszkowskiej”, gdzie z zainteresowaniem przeczytałem artykuł redaktora Roberta Bączyńskiego dotyczący powstania kopalni Molibdenu i Wolframu na terenie Myszkowa. W odniesieniu do niego chciałbym podzielić się informacjami do jakich dotarłem ostatnio, bo jako student V roku Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej jestem dosyć mocno zainteresowany dalszym losem projektu finansowanego przez Australijczyków, ponieważ widzę w tym spore szanse dla regionu i ludności Myszkowa. Udało mi się dowiedzieć, iż Strzelecki Metals Limited szuka kapitału za granicą na to przedsięwzięcie. Udało im się uzyskać poparcie amerykańskiej firmy UNITED MOLY Inc. Na stronie Strzelecki Metals Limited jest plik PDF, w którym zawarte są informacje dotyczące dalszych planów w kwestii myszkowskiego złoża. Napisali tam sporo o kwestii form finansowania tego przedsięwzięcia. Na pewno teraz spore pieniądze wyłoży UNITED MOLY Inc. W dalszą końcową eksplorację i dalsze wiążące decyzje w tej sprawie zostaną podjęte 20 stycznia 2011 r. na spotkaniu inwestorów. 13.12.2010 10:27    1
Reklama
NIE CHCĘ PĄCZKÓW, CHCĘ NORMALNOŚCI
NIE CHCĘ PĄCZKÓW, CHCĘ NORMALNOŚCI
W piątek 3 grudnia, przed drugą turą wyborów, odwiedzili mnie młodzi ludzie, którzy w imieniu jednego z kandydatów chcieli mnie poczęstować pączkami. Podziękowałam im za te słodycze, bo ich nie chciałam. Zamiast pączków chcę bowiem normalności. Chcę odśnieżonych ulic, chodników którymi w zimie da się przejść, czystych i ciepłych autobusów miejskich. Bo jak jest w rzeczywistości, nie trzeba chyba nikomu wyjaśniać. Tak jest np. u mnie, na ulicy Siewierskiej. Przed wyborami wszyscy przedstawiają się jako uczciwi, aktywni, prężni społecznicy. Ich zapał gaśnie z chwilą ogłoszenia wyników wyborów. Przykład? Niedawno przez cztery dni nie świeciły latarnie na ulicach Galenowej, Palmowej, Kwarcowej i Sikorka. Zadzwoniłam w końcu do Zakładu Energetycznego, bo szkoda mi m.in. tych dzieci co po ciemku na roraty chodzą. Okazało się, że o awarii nie wiedzieli, przyjęli zgłoszenie i za kilka godzin światło było. Zapytałam przy okazji czy jeszcze ktoś prócz mnie dzwonił w tej sprawie. Odpowiedzieli mi w „Enionie”, że nie. Z mojego okręgu kandydowało chyba z 30 osób na radnych. Wszyscy społecznicy. I co? Żaden, kiedy nie dostali się do Rady Miasta już się dzielnica nie interesuje? Co się stało? O co poszło? O kasę? Obrazili się, że wyborcy na nich nie zagłosowali? Może faktycznie niech radnymi będą tylko społecznicy, którzy nie będą pobierali diet. Wtedy i chętnych nie będzie aż tylu, a pracować faktycznie będą tylko społecznicy. Może wtedy będzie wreszcie normalnie. Wtedy wejdą do rady ludzie, którzy będą naprawdę dbali o to miasto, dla których dobro miasta, czy dzielnicy będzie naprawdę ważne. 13.12.2010 10:25
Reklama
Reklama
5 GRUDNIA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA
5 GRUDNIA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA
(Koziegłowy) 3 grudnia w Sali sesyjnej Urzędu Gminy i Miasta Koziegłowy odbyły się uroczyste obchody Dnia Wolontariusza. Burmistrz Jacek Ślęczka oraz kierownik Gminno -Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Koziegłowach podziękowali wszystkim Wolontariuszom: dorosłym, młodzieży i pracownikom Zespołu Szkół w: Koziegłowach, Lgocie Górnej i Pińczycach za aktywne uczestnictwo w życiu naszej społeczności oraz za zrozumienie sensu i potrzeby misji społecznej jaką jest wolontariat. 13.12.2010 10:23
ORKIESTRA STROI SIĘ DO GRY
ORKIESTRA STROI SIĘ DO GRY
(Myszków) Do momentu wielkiego „koncertu” zostało jeszcze trochę czasu, ale myszkowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej już się do niego przygotowuje. Celem XIX Finału akcji jest zbiórka pieniędzy na zakup sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Orkiestra zagra 9 stycznia 2011. 13.12.2010 10:19
Reklama
Lanckorona moich marzeń
Lanckorona moich marzeń
  Miejski Dom Kultury w Myszkowie zaprasza na wernisaż wystawy poplenerowej klubu plastyków nieprofesjonalnych „Lanckorona 2010”. Otwarcie: 10 XII 18.00 w sali Galerii MDK.   13.12.2010 10:18
Reklama
Reklama
Reklama
Jazzowa teleportacja
Jazzowa teleportacja
W miniony weekend w Legnicy i we Wrocławiu odbył się II Międzynarodowy Gypsy Jazz Festiwal. Jedną z gwiazd był projekt Spirit of Stephane Grappelli, w składzie którego występują dwaj myszkowianie – Sebastian Ruciński i Tomasz Wójcik. 13.12.2010 10:17
PRZYSZŁA ZIMA, PRZYJDŹ NA GIEŁDĘ!
PRZYSZŁA ZIMA, PRZYJDŹ NA GIEŁDĘ!
(Myszków) Zespół Szkół Publicznych nr 3 przy ulicy Kościuszki 30 w Myszkowie organizuje w sobotę, 11 grudnia giełdę zimową. 13.12.2010 10:15
Reklama
PIS razem z PO-PSL i Przyszłością!
PIS razem z PO-PSL i Przyszłością!
(Myszków) Starostą z ramienia Platformy Obywatelskiej został Leon Okraska. Tę samą opcję reprezentuje wybrany ponownie na Przewodniczącego Rady Powiatu Janusz Jakubiec. Jednym z jego zastępców będzie z kolei Mariusz Trepka z PiS-u, zaś w Zarządzie Powiatu zasiadać będzie kolejny członek PiS-u Piotr Bańka. Koalicja PO –PiS w powiecie myszkowskim stała się faktem. 03.12.2010 12:00
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama