Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
piątek, 5 czerwca 2026 21:08
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

OD 23 MARCA, JARMARK WIELKANOCNY W GALERII JURAJSKIEJ

23 marca w Galerii Jurajskiej otwarty zostanie "Jarmark Wielkanocny", na którym będzie można zaopatrzyć się w lokalne, rzemieślnicze produkty oraz ręcznie robione dekoracje m.in. na stół i do koszyczka.
Podziel się
Oceń

Przez 8 dni, aż do 30 marca, w centrum handlowym będzie można znaleźć specjalnie udekorowane stoiska, na których pojawi się wszystko, co niezbędne, aby zorganizować smakowitą Wielkanoc. W sumie na odwiedzających czekać będzie 9-ciu wystawców z całego regionu.

Na jarmarku nie zabraknie różnego rodzaju serów, w tym m.in. góralskich oscypków, ale także swojskich wędlin i kiełbas, naturalnych soków oraz miodów z polskich pasiek i produktów na bazie wosku pszczelego, informują organizatorzy.

Coś dla siebie znajdą też amatorzy ręcznie robionych słodyczy, a zwłaszcza krówek, żelek czy smakołyków z Grecji. Szeroka będzie także propozycja ozdób. W ofercie jarmarku pojawią się chociażby tradycyjne palmy, wiklinowe koszyczki, serwetki czy baranki z cukru i czekolady.

Wydarzenie będzie też okazją do tego, aby upolować upominki dla bliskich. Na straganach dostępne będą bowiem naturalne kosmetyki, w tym mydła, olejki i balsamy, świece zapachowe czy herbaty ajurwedyjskie, a także nieodzowne atrybuty Śmigusa-dyngusa, czyli psikawki i pistolety oraz jajka na wodę.

– Tegoroczny „Jarmark Wielkanocny” przynosi dziesiątki pomysłów nie tylko na to, co może znaleźć się na stole, ale także wiele pomysłów, jak w nietuzinkowy sposób udekorować dom przy pomocy tradycyjnych, wielkanocnych ozdób wykonanych z naturalnych materiałów – mówi Anna Borecka, dyrektor Galerii Jurajskiej.

– To także propozycja dla osób, które cenią sobie lokalne i rzemieślnicze świąteczne przysmaki, tworzone w oparciu o dawne receptury, a także unikalne wyroby hand-made, które sprawdzą się zarówno jako prezent, jak i dekoracja – dodaje. Ale nie tylko oferta wyróżnia wydarzenie, także dobrani wystawcy.

– Jarmark w Jurajskiej ma mocno lokalny charakter. Wśród wystawców znaleźć można wyłącznie niewielkie firmy z regionu, które trudnią się handlem, produkcją żywności, a także rzemiosłem. Tym samym robiąc tu zakupy wspieramy małe przedsiębiorstwa i manufaktury – zachęca Anna Borecka.

„Jarmark Wielkanocny” działa w godzinach otwarcia Galerii Jurajskiej. Stragany znaleźć można na tzw. dużej rotundzie, w okolicach sklepów Zara i Empik. Wstęp jest bezpłatny.
 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: zgred Treść komentarza: Najwyraźniej cierpicie na efekt poszczepienny, który rzucił wam się wam na oczy. Po szpricy oby tylko się tylko na tym skończyło. Bo te OSTATNIO masowe turboraki ... PRZERAŻAJĄ. Data dodania komentarza: 31.05.2026, 16:26 Źródło komentarza: Kopciuchy trują nie tylko zimą Autor komentarza: zdsa Treść komentarza: WYNOCHA NATYCHMIAST DO OKULISTY Data dodania komentarza: 31.05.2026, 15:47 Źródło komentarza: Kopciuchy trują nie tylko zimą
Reklama
Reklama
Reklama