Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
środa, 6 maja 2026 00:47
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Zmiana lidera – Victoria Jaworzno Mistrzem Jesieni

Skra Częstochowa przegrała z Czarnymi w Sosnowcu i spadła na trzecią pozycję. Tytuł Mistrzów jesienni wywalczyła Victoria Jaworzno. Na półmetku rozgrywek IV ligi w klasyfikacji strzelców prowadzi Bartek Zachara z 16 golami na koncie.
Podziel się
Oceń

Skra Częstochowa przegrała z Czarnymi w Sosnowcu i spadła na trzecią pozycję. Tytuł Mistrzów jesienni wywalczyła Victoria Jaworzno. Na półmetku rozgrywek IV ligi w klasyfikacji strzelców prowadzi Bartek Zachara z 16 golami na koncie.

 

Ostatni dobry występ Czarnych w Myszkowie nie był najwyraźniej przypadkowy. Podopieczni Mateusza Mańdoka sprawili w minioną środę (11.11) nie lada niespodziankę swoim fanom. Chyba nikt nie przypuszczał, że reprezentanci Sosnowa zrzucą na finiszu Skrę Częstochowa z pozycji lidera. Niżej notowani przegrywali 0:1, ale wykorzystali dwa stałe fragmenty i skasowali komplet. Wpadki lidera nie wykorzystał MKS Myszków, który zaledwie zremisował z Wyzwoleniem w Chorzowie. Kolejne trafienie dołożył do swojego dorobku Bartek Zachara. Niebiesko biali pozostali wiceliderem. Z szansy skorzystała natomiast Victoria Jaworzno. Podopieczni Radosława Gabigi zdobyli komplet punktów w Rudzie Śląskiej i zdobyli tytuł Mistrzów Jesieni. Victoria była lepsza w bezpośrednich potyczkach od MKS-u i Skry. Do tego nie przegrała żadnego spotkania tej jesieni zaliczając pięć remisów. Na sam szczyt poprowadził Victorię grający szkoleniowiec, który strzelił 11 bramek. Zieloni Żarki podejmowali w ostatniej kolejce beniaminka z Ciochowic. Górą w tym spotkaniu byli goście. Katami żarczan okazali się Adam Pietrek i Marcin Mucha, którzy zdobyli po dwie bramki. Podopieczni Janusza Kościelnego będą plasować się do wiosny na 14 pozycji. KS Włodar podzielił się punktami z Olimpią Truskolasy. Bardziej zadowoleni z tego remisu byli podopieczni Dawida Błaszczykowskiego. Po ostatniej kolejce ze spadkiem musiały pogodzić się Skra Częstochowa, Górnik Mysłowice i Slavia Ruda Śląska. Awans oprócz Victorii Jaworzno zanotowały również Przyszłość Ciochowie i Wyzwolenie Chorzów.

 

W środę (11.11) odwołane zostały dwa spotkania. Górnik MK Katowice nie zagrał z ŁTS-em Łabędy. Przełożono także starcie Górników Wesołej z Mysłowicami. Ten mecz odbył się w niedzielę (15.11). Lepsi okazali się Górnicy z Wesołej.

 

Wyniki spotkań 15 kolejki (środa 11.11):

Zagłębiak Dąbrowa Górnicza - Sarmacja Będzin – 2:4

Slavia Ruda Śląska - Victoria Jaworzno – 0:2

Zieloni Żarki - Przyszłość Ciochowice – 2:4

KS Włodar Częstochowa - Olimpia Truskolasy – 1:1

Górnik Wesoła - Górnik 09 Mysłowice – 3:2

Czarni Sosnowiec - Skra Częstochowa – 2:1

Wyzwolenie Chorzów - MKS Myszków – 1:1

MK Górnik Katowice - ŁTS Łabędy - przełożony

 

Klasyfikacja po 15 kolejce:

lp.

drużyna

m.

pkt

bramki

1.

Victoria Jaworzno

15

35

29:10

2.

MKS Myszków

15

35

36:11

3.

Skra Wadrox Częstochowa

15

34

34:15

4.

Sarmacja Będzin

15

26

31:21

5.

Przyszłość Ciochowice

15

23

25:22

6.

Wyzwolenie Chorzów

15

22

23:15

7.

Górnik Mysłowice

15

22

31:26

8.

Slavia Ruda Śląska

15

22

28:28

9.

Włodar Częstochowa

15

21

23:18

10.

Olimpia Truskolasy

15

19

28:26

11.

Czarni Sosnowiec

15

18

22:19

12.

Zagłębiak Dąbrowa Górnicza

15

16

28:50

13.

Górnik Wesoła

15

16

24:39

14.

Zieloni Żarki

15

12

21:35

15.

Górnik MK Katowice

14

9

11:24

16.

ŁTS Łabędy

14

4

15:50

 

W pierwszej kolejce rewanżowej zmierzą się pary:

Sarmacja Będzin - ŁTS Łabędy

MK Górnik Katowice - MKS Myszków

Wyzwolenie Chorzów - Skra Częstochowa

Czarni Sosnowiec - Górnik 09 Mysłowice

Górnik Wesoła - Olimpia Truskolasy

KS Włodar Częstochowa - Przyszłość Ciochowice

Zieloni Żarki - Victoria Jaworzno

Slavia Ruda Śląska - Zagłębiak Dąbrowa Górnicza (RUC)


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
J Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Odpady przemysłowe a zużyta chusteczka no nosa w osobówce, to równica. Trywializuje Pan problem.Data dodania komentarza: 5.05.2026, 20:10Źródło komentarza: ODCINEK ZAWADA- SIEDLEC DUŻY DZISIAJ OTWIERANY. TO Z TEGO ODCINKA ODPADY POSŁUŻYŁY DO NIELEGALNEGO ZASYPANIA DOLINY WARTY! J Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Nie bardzo zrozumiemy, co wg. Pana jest "OK". Bo dolina Warty dalej zasypana w miejscu, gdzie nie ma możliwości nawet zmieniać ukształtowania terenuData dodania komentarza: 5.05.2026, 20:08Źródło komentarza: ODCINEK ZAWADA- SIEDLEC DUŻY DZISIAJ OTWIERANY. TO Z TEGO ODCINKA ODPADY POSŁUŻYŁY DO NIELEGALNEGO ZASYPANIA DOLINY WARTY! J Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: To nie uszczypliwości, tylko fakty. Firma realizuje budowę, a odpady z niej jadą nad Wartę. Pytanie tylko, czy za ich wiedzą. Twierdzą, że "papiery mają w porządku" (tak pisali rok temu). To zachodzi podejrzenie fałszowania kart przekazania odpadów, bo odpady są tam, gdzie nie miały prawa trafićData dodania komentarza: 5.05.2026, 20:07Źródło komentarza: ODCINEK ZAWADA- SIEDLEC DUŻY DZISIAJ OTWIERANY. TO Z TEGO ODCINKA ODPADY POSŁUŻYŁY DO NIELEGALNEGO ZASYPANIA DOLINY WARTY!Autor komentarza: SebastianTreść komentarza: Brak znajomości znaczenia słowa odpad .... teraz to każdy powinien na samochodzie mieć tabliczkę "ODPADY" bo każdy przecież jakieś ma w samochodzie redaktor teżData dodania komentarza: 5.05.2026, 14:30Źródło komentarza: ODCINEK ZAWADA- SIEDLEC DUŻY DZISIAJ OTWIERANY. TO Z TEGO ODCINKA ODPADY POSŁUŻYŁY DO NIELEGALNEGO ZASYPANIA DOLINY WARTY!Autor komentarza: MariuszTreść komentarza: Takie uszczypliwości do Polskiej firmy NDI są chyba nie na miejscu bo są to oszczerstwa niepoparte żadnymi dowodami (nigdzie nie widać napisu NDI) na miejscu tego kto to pisał bałbym się o założenie sprawy w sądzie o zniesławienie i oszczerstwaData dodania komentarza: 5.05.2026, 14:25Źródło komentarza: ODCINEK ZAWADA- SIEDLEC DUŻY DZISIAJ OTWIERANY. TO Z TEGO ODCINKA ODPADY POSŁUŻYŁY DO NIELEGALNEGO ZASYPANIA DOLINY WARTY!Autor komentarza: JanuszTreść komentarza: Artykuł niczego nie wnosi do sprawy i jest jakiś nieaktualny - WIOŚ prowadził sprawę wszytsko jest okej nie ma zanieczyszczeń, Prokuratura prowadzi sprawę ale tak jak w reportażu materiał został kupiony (mógł być to również piasek wtedy skład piasku też ma być winny) więc odpowiada Pan Rafał Wody Polskie nałożyły karę finansową na Pana Rafała więc ma Pan chyba nieaktualne informacjęData dodania komentarza: 5.05.2026, 14:19Źródło komentarza: ODCINEK ZAWADA- SIEDLEC DUŻY DZISIAJ OTWIERANY. TO Z TEGO ODCINKA ODPADY POSŁUŻYŁY DO NIELEGALNEGO ZASYPANIA DOLINY WARTY!
Reklama
Reklama
Reklama