Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
wtorek, 22 lipca 2025 10:45
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

DZIĘKI NASZEJ POMOCY IRYNA PO MIESIĄCU ZOBACZYŁA NAJMŁODSZĄ CÓRKĘ

W artykule, który ukazał się wczoraj, piszemy o historii #IrynaLuhovska Ukrainki od 3 lat pracującej w Polsce. Gdy wybuchła wojna w Ukrainie, kobieta sprowadziła do Polski 3 córki: Nika, Anastazja i Sofia. Zamieszkały w Myszkowie, gdzie Iryna pracuje w #Kaufland. 6 stycznia kobieta trafiła do Szpitala Powiatowego w Zawierciu na oddział neurologiczny, z rozpoznaniem: zapalenie mózgu.
DZIĘKI NASZEJ POMOCY IRYNA PO MIESIĄCU ZOBACZYŁA NAJMŁODSZĄ CÓRKĘ
Iryna lat 33 jeszcze przed chorobą, z najmłodszą córką 8 letnią Sofią

Autor: zdjęcie Iryny

Podziel się
Oceń

Irynie pomagają urzędnicy z Urzędu Miasta Myszkowa, firma Kaufland, gdzie pracownicy zrobili zbiórkę na pomoc dla rodziny. Dziećmi Iryny zajęła się jej matka, która w tym celu przyjechała z Ukrainy. Skąd są, jaka jest ich sytuacja, kto im pomaga piszemy w artykule: 

W sobotę 4 lutego dziewczynki od wielu dni pierwszy raz zobaczyły mamę, dzięki pomocy naszej redakcji.  Po prostu je zawieźliśmy do Szpitala Powiatowego w Zawierciu, gdzie Iryna Luhovska przebywa na oddziale rehabilitacji. Nie pokazujemy zdjęć z tego spotkania, Iryna prosiła, aby jej nie pokazywać, gdy jest "brzydka". Dajemy w cudzysłów, gdyż wcale się nie zgadzamy, z taką oceną. Choroba odcisnęła na jej wyglądzie mocne piętno. Jest częściowo sparaliżowana ucierpiała prawa strona działa. Pierwsza reakcja kobiety była bardzo emocjonalna, gdy po wielu dniach zobaczyła córki. Najmłodszej Sofii nie wiedziała do dnia, gdy zabrało ją pogotowie. 

Iryna mówi z utrudnieniem, ale można ją zrozumieć: -Jestem w Polsce od 3 lat, najpierw pracowałam w Łodzi, później w Sosnowcu, teraz w Kaufland w Myszkowie. Dziękuję wszystkim którzy zajęli się mną, lekarzom, pielęgniarkom ze Szpitala Powiatowego w Zawierciu, i ludziom, którzy  wspierają moją rodzinę, moje dzieci. 

Chcesz pomóc Irynie? Czytaj w artykule:

 

18 lutego 2023 Iryna Luhovska skończy 34 lata.

Na nasz apel, że poszukujemy fundacji lub stowarzyszenia, które zechce zorganizować zbiórkę na pomoc dla ten rodziny, odpowiedziała pozytywne Fundacji „Akademia Dobrych Pomysłów” z Dąbrowy Górniczej. Fundacja zajmuje się wspieraniem dzieci w trudnej sytuacji, np.  których rodzice ulegli wypadkom, chorują czy z innych powodów spotkała je krzywda. Jak mówi nam Grzegorz Siemko z Fundacji, od początku wojny w Ukrainie  zajmują się też wspieraniem rodzin uchodźców wojennych. Iryna nie przyjechała do Polski z powodu wojny, ale jej dzieci już tak. W porozumieniu z naszą redakcją Fundacja Akademia Dobrych Pomysłów ogłosiła zbiórkę na pomoc dla Iryny i jej córek: Niki, Anastazji i Sofii: 

 

 

 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZawiszaTreść komentarza: To sabotaż terrorystyczny, wiecznie rozkopany Myszków, przejechać się nie da, utrudnia to strasznie życie, Idiotyczna przebudowa! Idioci z władz miasta, dlaczego zlikwidowaliście dworzec autobusowy?Data dodania komentarza: 22.07.2025, 06:25Źródło komentarza: Myszków się zmienia– trwa wieloetapowa rewitalizacja centrum miastaAutor komentarza: MiTreść komentarza: W powiecie takich niepelnosprytnych rodziców nie brakuje. A to sobie tatusiowie wożą dzieci na motocyklach bez żadnych zabezpieczeń, a to kulig za samochodem. A potem pogrzeb dziecka albo kalectwo na całe życie.Data dodania komentarza: 20.07.2025, 09:11Źródło komentarza: MYSZKÓW. TRAGICZNY WYPADEK JADĄCYCH QUADEM. TRZY OSOBY, W TYM DZIECKO, CIĘŻKO RANNE. ZDJĘCIEAutor komentarza: pppTreść komentarza: ABSURD I CAŁKOWITE DNO! A RESZTA MIASTA MA INFRASTRUKTURĘ JAK BOMBARDOWANIU. AROGANCJA RADY MIASTA POZBAWIONA ROZUMU. DNO! DNO I AROGANCJA WŁADZY!!!Data dodania komentarza: 18.07.2025, 13:44Źródło komentarza: Myszków się zmienia– trwa wieloetapowa rewitalizacja centrum miastaAutor komentarza: GrzegorzTreść komentarza: Tauron - arogancka firma to delikatne określenie. To złodziejska firma o której można sobie pooglądać filmu na YT i jakoś dalej są zamieszczone i nie ma pozwów o zniesławienie. Mnie co miesiąc kasują za fakturę papierową ale jej nie dostarczają a licznik jest zdalny więc nikt nie musi się fatygować do odczytu. Na monopolistę nie ma rady bo niestety dostawa prądu to nie zakupy w sklepie i Tauron ma w nosie klienta bo jak im "podskoczyć" ?Data dodania komentarza: 17.07.2025, 07:09Źródło komentarza: TAURON! NAPRAW SOBIE SYSTEM!Autor komentarza: 😤😤😤 nie dla takiego rolnictwaTreść komentarza: 😡😡😤Data dodania komentarza: 16.07.2025, 22:04Źródło komentarza: Polskie czereśnie z zakazanymi pestycydamiAutor komentarza: NikolaTreść komentarza: Super pomysł :)Data dodania komentarza: 15.07.2025, 11:25Źródło komentarza: Nocowali z książkami
Reklama
Reklama
Reklama