Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 9 maja 2024 10:03
Przeczytaj!

Mecz niewykorzystanych szans

Warta Mstów - Jura Niegowa -3:3 (2:2)   Niegowianie zremisowali w pierwszym występie wiosennym z Wartą w Mstowie. Gole dla ekipy Jana Gromady strzelali – Krzysztof Haładus – 2 i Krzysztof Maciąg. W najbliższą niedzielę (05.04) niegowianie będą podejmowali Znicz Kłobuck.
Podziel się
Oceń

Warta Mstów - Jura Niegowa -3:3 (2:2)

Jura mogła rozstrzygnąć losy potyczki na swoją korzyść w pierwszym kwadransie. Niewykorzystane okazje zemściły się w 17 minucie. Wysoko posłana piłka trafiła na głowę napastnika miejscowych, a ten ulokował ją w siatce. Wyrównał trzy minuty później Krzysztof Dorobisz. W 25 minucie Michał Haładus zagrał do Krzysztofa Maciąga, który dał prowadzenie Niegowie. Jeszcze przed zmianą stron Warta zdołała wyrównać. Po przerwie wszystko zaczęło się więc od początku. Przewaga niegowian z minuty na minutę rosła i wydawało się, że gol jest tylko kwestią czasu. Tymczasem po drugiej stronie sędzia dopatrzył się przewinienia i pokazał na wapno.

- Zawodnicy przepychali się bez piłki, podczas gdy akcja toczyła się zupełnie w innym miejscu. Piłkarz Mstowa przewrócił się i efektownie krzyknął. Uważam, że główny niesłusznie podyktował karnego – skomentował tę sytuację trener Jury Jan Gromada.

W takich ciężkich momentach Jura zawsze może liczyć na Krzysztofa Dorobisz, który nie zawiódł i tym razem. Niegowianin znakomicie odnalazł się w polu karnym i wyrównał w 80 minucie. W doliczonym czasie gry szalę zwycięstwa na korzyść Jury mógł jeszcze przechylić debiutujący w seniorach Tomasz Miziak.

- Graliśmy w fatalnych warunkach, na mocno zrytym boisku. Po pierwszych piętnastu minutach powinniśmy byli prowadzić 0:4. Bramki traciliśmy po przypadkowych akcjach, a ostatnią z karnego podyktowanego z kapelusza. W doliczonym czasie gry zimnej krwi zabrakło Tomkowi Misiakowi. Mógł przesądzić o losach spotkania, ale to debiutant i miał prawo nie skorzystać z takiej sytuacji. Cieszy mnie, że mamy zgrany zespół. Zdobyliśmy cenny punkt. Myślę, że Warta na własnym terenie zaliczy w tej rundzie wiele zwycięstw. Brakowało nam gry w okresie przygotowawczym i to widać – stwierdził Jan Gromada.

Jura Niegowa: Majuch – Nowiński, Pawlik, Janocha, P. Lamch, Mirosław Lamch, (75 min Piłka) Dorobisz, A. Haładus (75 min Fronczyk), Michał Lamch (82 min Zyziak), M. Haładus, Maciąg (82 min Świtała)