Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
piątek, 13 marca 2026 05:01
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

„Dążmy do pokoju!” – wyjątkowe ogólnoświatowe wydarzenie również w Polsce

Tegoroczny kongres Świadków Jehowy pod hasłem „Dążmy do pokoju!” zjednoczy ludzi z 239 krajów, którzy skorzystają z programu przygotowanego w przeszło 500 językach.
Podziel się
Oceń

Podczas gdy uwagę opinii publicznej zdominowała wojna w Ukrainie, Świadkowie Jehowy zapraszają mieszkańców Zawiercia i Myszkowa do skorzystania z dorocznego kongresu, którego program będzie odbierany przez miliony osób na całym świecie. Jego temat w tym roku to jednocześnie bardzo potrzebna w dzisiejszych czasach zachęta: „Dążmy do pokoju!”.

To wręcz zdumiewające obserwować jak program kongresu w 2022 roku jednoczy ludzi
z całego świata, nawet na obszarach objętych działaniami wojennymi, takich jak Ukraina
i Rosja”
— powiedział Piotr Jarząbek, lokalny rzecznik Świadków Jehowy. „W jaki sposób? Pokazuje czym jest prawdziwy pokój i jak można go osiągnąć. Osoby, które skorzystają
z programu tegorocznego kongresu odniosą wiele korzyści. Omawiane myśli, zasady i wartości moralne pomagają już dziś zyskać spokój wewnętrzny i dają nadzieję na bezpieczną przyszłość. I nie dotyczy to tylko jakiegoś państwa, czy regionu. To wspaniała perspektywa dla każdego człowieka na ziemi, bez względu na narodowość czy pochodzenie.”

Co ciekawe, Świadkowie Jehowy organizują ogólnoświatowe kongresy już od ponad 100 lat! Dotyczy to również Polski. W tym roku, podobnie jak przez ostatnie dwa lata, poszczególne części programu będą udostępniane online w lipcu i sierpniu. Pierwsze dwie części już są dostępne do obejrzenia lub pobrania.

Każdy, kto zechce skorzystać z kongresu, może to zrobić, wchodząc do oficjalnego serwisu internetowego Świadków Jehowy JW.ORG, poprzez aplikację JW Library lub platformy streamingowe ROKU TV czy Apple TV. Program można odebrać bezpłatnie. Jest on dostępny dla wszystkich – nie trzeba się logować ani rejestrować.


Trzydniowy kongres podzielono na części, z których każda odpowiada połowie dnia programu w standardowej formie. W przemówieniach, wywiadach i filmach omówione zostaną między innymi następujące kwestie:

 

  • Jak miłość pomaga zachowywać wewnętrzny spokój i dobre relacje z innymi?

  • Dlaczego można powiedzieć, że rady biblijne prowadzą do pokoju w rodzinie?

  • Czy można cieszyć się pokojem mimo choroby, trudności ekonomicznych, klęski żywiołowej albo innych problemów?

  • Dzięki czemu ludziom z różnych regionów świata udaje się cieszyć pokojem?

  • Dlaczego przyjaźń z Bogiem może prowadzić do prawdziwego pokoju?

 

część programu

data udostępnienia
w serwisie jw.org

daty wyświetlania programu w zborach świadków jehowy na całym świecie

Piątek przed południem

27 czerwca

2-3 lipca

Piątek po południu

4 lipca

9- 10 lipca

Sobota przed południem

18 lipca

23-24 lipca

Sobota po południu

25 lipca

30 - 31 lipca

Niedziela przed południem

8 sierpnia

13-14 sierpnia

Niedziela po południu

15 sierpnia

20-21 sierpnia


Czy wiesz, że…

W 239 krajach jest prawie 9 mln Świadków Jehowy, którzy należą do przeszło 119 000 zborów. W Polsce początki działalności Świadków Jehowy sięgają 1891 roku i obecnie są oni trzecią co do wielkości grupą wyznaniową, liczącą około 113 000 wyznawców. Pierwszy kongres w Polsce Świadkowie Jehowy zorganizowali w 1921 roku w Warszawie. Później na przestrzeni lat odbywały się one w dziesiątkach polskich miast, a w 2019 roku w stolicy zorganizowano kongres międzynarodowy, w którym udział wzięło 35 000 osób z kilkunastu krajów świata.

Dowiedz się więcej:

Jak wyglądają kongresy Świadków Jehowy? – wideo

Zobacz zwiastun kongresu w roku 2022 pod hasłem „Dążmy do pokoju!” – wideo

Posłuchaj piosenki na kongres w roku 2022 pod hasłem „Dążmy do pokoju!” – audio

Zobacz, jak wyglądał kongres międzynarodowy w Warszawie w roku 2019 – zdjęcia


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Lewicowiec (nie lewak)Treść komentarza: JESTEM ZDZIWIONY...???!!!! Jako LEWACKA gazeta powinniście się raczej zając moralnością np. takiego Matyjaszczyka i jego lewacką częstochowską ośmiornicą (bo CBS lub ABW już kilku zatrzymało). Przecież was, tak oddanych lewackich ateistów, powinno walić co wyprawiają miedzy sobą katolicy. Dla was jest to całkowicie obce i niezrozumiałe. towarzystwo.Data dodania komentarza: 10.03.2026, 19:35Źródło komentarza: BISKUP SIEDLECKI STANOWCZO ODRADZA WIERNYM UCZESTNICTWO W SPOTKANIACH ZE SUSPENDOWANYM KS. GALUSEM ZE WSPÓLNOTY W CZATACHOWIE. KS. GALUS ODPOWIADA BISKUPOWIAutor komentarza: RowerzystaTreść komentarza: Niestety w naszej okolicy więcej SROZE niż OZE. SROZE dusi, śmierdzi i oddychać nie ma czym 😤Data dodania komentarza: 10.03.2026, 13:47Źródło komentarza: ZIMĄ SMOG WIOSNĄ PIACH. DLACZEGO JURA NIE LUBI TURYSTÓW?Autor komentarza: ZdziwionyTreść komentarza: Czysty RASIZM ! A gdzie święto pozostałych 192 płci? SKANDAL ! i TYLE W TYM PODŁYM TEMACIE.Data dodania komentarza: 8.03.2026, 19:23Źródło komentarza: MYSZKÓW. DZIEŃ KOBIET NA DOTYKU JURY. MARCOWY BIEG PO ZDROWIE Z CZEKOLADĄ DLA PAŃ. ZDJĘCIAAutor komentarza: TomekTreść komentarza: Szumnie zwana poprawa bezpieczeństwa pieszych a tak właściwie chodzi tylko o wyrywanie kasy i zamordyzm. Jak już władza coś obiecuje to murowany skutek odwrotny.Data dodania komentarza: 7.03.2026, 19:52Źródło komentarza: ,,Bezpieczny pieszy”Autor komentarza: UśmiechnietyTreść komentarza: ALE FAJNE SUCZKI !!!! No cóż..... W styczniu słonie, w lutym konie, w marcu koty, w kwietniu psy, a w MAJU MY!!!! Idzie wiosna, to i życie dają o sobie znać.Data dodania komentarza: 7.03.2026, 15:25Źródło komentarza: MYSZKÓW. PSIA SOBOTA NA DOTYKU JURY CZYLI VII JURAJSKI DOGTREKKING. BIEGALI Z PSAMI. ZDJĘCIAAutor komentarza: OstrożnyTreść komentarza: Czyli co? DZIEŃ PSIECKA... Ciekawe co zrobili z kupami? Bo na zdjęciach nie widzę ani jednego kosza na psie kupy. Widzom radzę od ręki iść na odrobaczenie. A mieszkańcom radzę nie chodzić tam na spacery, bo nie daj Boże wan dziecko na te zasikane trawniki się wam wywali.Data dodania komentarza: 7.03.2026, 12:52Źródło komentarza: MYSZKÓW. PSIA SOBOTA NA DOTYKU JURY CZYLI VII JURAJSKI DOGTREKKING. BIEGALI Z PSAMI. ZDJĘCIA
Reklama
Reklama
Reklama