Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 2 listopada 2025 14:59
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

NAJPIĘKNIEJSZE ŻARNOWIECKIE PALMY

(Żarnowiec) Przed Wielkanocą rozstrzygnięto w Żarnowcu gminny konkurs na najpiękniejszą palmę. Prace oceniane były w kilku kategoriach wiekowych, w których znalazły się dzieci, młodzież i dorośli. Kolorowe i starannie wykonane palmy można było obejrzeć w Niedzielę Palmową. Tego dnia barwny korowód przemaszerował ulicami gminy.
Podziel się
Oceń

Konkurs, w którym wybierana jest najpiękniejsza palma wielkanocna ma na celu kultywowanie tradycji i zwyczajów świątecznych. Prócz tego jest wspaniałą okazją do rozwijania twórczej uczestników konkursu – dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Wspólne wykonywanie palm w domach to również okazja do integracji międzypokoleniowej.

W Niedzielę Palmową barwny korowód przeszedł ulicami gminy od pomnika Jana Pawła II do żarnowieckiego kościoła. Wszyscy uczestnicy tegorocznego konkursu na najpiękniejszą palmę otrzymali dyplomy i wielkanocne upominki. Po nabożeństwie palmy wykonane przez panie zrzeszone w kołach gospodyń wiejskich były prezentowane w Domu Kultury. Poniżej prezentujemy wyniki gminnego konkursu.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki świąteczne. Po mszy świętej przedstawicielki 13 miejscowości z Gminy Żarnowiec wyeksponowały w Domu Kultury własnoręcznie wykonane Palmy Wielkanocne.

Słowa uznania i podziw dla rękodzieła ludowego i zachowania tradycji chrześcijańskich wyrazili: ks. dziekan Adolf Drożyński, Wicestarosta Powiatu Zawierciańskiego Paweł Sokół oraz Wójt Gminy Żarnowiec Grzegorz Scelina.

Przedszkole i klasa 0 - grupy

1 miejsce: Grupa „Motylki” - Przedszkole Publiczne w Żarnowcu

2 miejsce: Grupa „Pszczółki” - Przedszkole Publiczne w Żarnowcu

2 miejsce: Grupa „Biedronki” - Przedszkole Publiczne w Żarnowcu

3 miejsce: Grupa „Podróżnicy” - Przedszkole Publiczne w Żarnowcu

3 miejsce: Grupa „Żabki” - Przedszkole Publiczne w Żarnowcu

Przedszkole i klasa 0

1 miejsce: Martyna Pająk - Przedszkole Publiczne w Chlinie

2 miejsce: Liliana Gomułka - Przedszkole Publiczne w Chlinie

3 miejsce: Oliwier Gomułka - Przedszkole Publiczne w Chlinie

Wyróżnienie:

Wojciech Kłek - Przedszkole w Żarnowcu

Amelia Nawrot - Przedszkole w Chlinie

Lena Chajduga - Przedszkole w Chlinie

Klasy I - III:

1 miejsce: Olga Nowak - Szkoła Podstawowa w Żarnowiec

2 miejsce: Nela Kwartnik - Szkoła Podstawowa w Żarnowcu

2 miejsce: Jakub Maj - Szkoła Podstawowa w Chlinie

3 miejsce: Kacper Chajduga - Szkoła Podstawowa w Chlinie

3 miejsce: Kamila Galas - Szkoła Podstawowa w Chlinie

3 miejsce: Antonina Grabowska - Szkoła Podstawowa w Chlinie

Wyróżnienie:

Rafał Żaba - Szkoła Podstawowa w Chlinie

Milena Kotarska - Szkoła Podstawowa w Chlinie

Hanna Sarwa-Mulczyk - Szkoła Podstawowa w Chlinie

Agnieszka Gomułka - Szkoła Podstawowa w Chlinie

Adam Kłek - Szkoła Podstawowa w Żarnowcu

Urbański Jan - Szkoła Podstawowa w Żarnowcu

Szymon Rogóż - Szkoła Podstawowa w Żarnowcu

Paulina Witkowska - Szkoła Podstawowa w Żarnowcu

Klasy IV - VI:

1 miejsce: Michał Opas - Szkoła Podstawowa w Żarnowcu

2 miejsce: Jakub Kapuśniak - Szkoła Podstawowa w Żarnowcu

2 miejsce Weronika Bem - Szkoła Podstawowa w Żarnowcu

3 miejsce: Kamila Jaśkowska - Szkoła Podstawowa w Chlinie

Wyróżnienie:

Ryszard Kwarciak - Szkoła Podstawowa w Chlinie

Wiktoria Piąty - Szkoła Podstawowa w Chlinie

Dorota Szwej - Szkoła Podstawowa w Chlinie

Damian Radziszewski - Szkoła Podstawowa w Chlinie

Klasy VII - VIII:

1 miejsce: Kacper Kapuśniak - Szkoła Podstawowa w Żarnowcu

Osoby dorosłe:

Nagrody specjalne dla Pań:

- Barbara Słaboń - KGW Żarnowiec

- Ilona Hebdowska - KGW Wola Libertowska

- Bożena Milejska - KGW Brzeziny

- Grażyna Wójcik - KGW Łany Średnie

- Lucyna Nocoń - KGW Łany Wielkie

- Marzena Talik - KGW Zabrodzie

- Beaty Mazurek - KGW Koryczany

- Anna Wierzbicka - KGW Małoszyce

- Cecylia Krupa - KGW Jeziorowice

- Dorota Micuła - KGW Otola

- Anna Słaboń - KGW Chlina

- Ewelina Woźny - KGW Udórz

- Małgorzata Stolarska - sołectwo Łany Małe. (es) Foto: UG Żarnowiec


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KarolTreść komentarza: Kramy pod cmentarzem powinny zniknąć. 1 listopada to ekologiczny koszmar! Byle dużo, zniczy i plastikowych kwiatów. Przecież o zmarłych można pamiętać bez tego kiczowatego bizancjum. 1 listopada na cmentarz nie chodzę.Data dodania komentarza: 2.11.2025, 11:33Źródło komentarza: NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH PRAWO NIE DZIAŁAAutor komentarza: XxxTreść komentarza: Ja się pytam zarządców w całym powiecie. Dlaczego na cmentarzu nie segregują odpadów. Do jednego kubła lądują znicze szklane i plastikowe, wypalone świece tradycyjne i te z mechanizmami elektrycznymi oraz zużytymi bateriami, a także zwiędłe kwiaty w donicach z ziemią !!!?Data dodania komentarza: 2.11.2025, 11:27Źródło komentarza: NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH PRAWO NIE DZIAŁAAutor komentarza: AnielaTreść komentarza: Zamiast przepychać się 1 listopada wolimy spotkać się z rodziną przy kawie i powspominać o zmarłych a na cmentarz chodzimy przed pierwszy listopada. Warto tego dnia wybrać się na spacer do lasu niż wdychać smog z zniczy na cmentarzu.Data dodania komentarza: 2.11.2025, 11:17Źródło komentarza: NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH PRAWO NIE DZIAŁAAutor komentarza: KmicicTreść komentarza: Śmiercionośne, zbrodnicze i skorumpowane państwo polskie w tej bulwersującej sprawie, w osobie tej policjantki, pokazało swoje kolejne niszczycielskie oblicze!Data dodania komentarza: 27.10.2025, 15:31Źródło komentarza: POLICJANTKA OSKARŻONA O POBICIE UCZNIA. SPRAWA JUŻ W SĄDZIEAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Brawo nareszcie 👏👏👏👏 wstyd, że dopiero teraz !Data dodania komentarza: 21.10.2025, 14:12Źródło komentarza: Historyczny moment: Sejm przegłosował zakaz hodowli na futro! Kaczyński i Tusk za zakazemAutor komentarza: Ot to Polska własnieTreść komentarza: Darłowo. Straż Miejska potrąciła dziecko. 2 latka i babcia w szpitalu! Media lokalne milczą! https://www.youtube.com/watch?v=7s4aYx_TQuIData dodania komentarza: 18.10.2025, 08:23Źródło komentarza: MYSZKÓW. PROKURATURA UMORZYŁA POSTĘPOWANIE W SPRAWIE KASTRACJI PSÓW I KOTÓW W ZESPOLE SZKÓŁ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama