Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 14 grudnia 2025 22:43
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

OSZUŚCI W INTERNETOWYCH SKLEPACH

(powiat zawierciański) Zakupy przez internet są wygodne, ale mogą być niebezpieczne. Policja przypomina o zagrożeniach czyhających na kupujących w sieci. Choć wydawać by się mogło, że już przywykliśmy do zakupów internetowych, okazuje się, że oszuści wciąż zbierają żniwo. Co złego może nam się przytrafić, gdy kupujemy w sieci? Możemy nie otrzymać opłaconego towaru lub przekazać przestępcom dostęp do naszego konta bankowego.
Podziel się
Oceń

Sprzedaż internetowa zyskała na popularności w ciągu ostatnich dwóch lat. W dobie pandemii część klientów ograniczała wizyty w sklepach i dużych galeriach handlowych, a swoje zakupy przenieśli do świata wirtualnego. Należy jednak zachować ostrożność, aby nie paść ofiarą oszustów, których w internecie nie brakuje.

Jak informuje zawierciańska Policja, do tutejszych mundurowych regularnie zgłaszają się poszkodowani, którzy zostali oszukani. Ktoś nie otrzymał zakupionego towaru lub okazało się, że przedmiot jest niezgodny z opisem.

- Również sprzedający w sieci nie są bezpieczni. Zdarzają się i takie sytuacje, że oszust przesyła link do strony, poprzez którą można dokonać płatności za zakupiony towar. Klient kierowany jest na stronę, na której ma podać numer karty płatniczej i inne niezbędne do logowania w bankowości elektronicznej dane. Dzięki temu przestępca ma już dostęp do konta i zgromadzonych na nim środków pieniężnych – opisuje zawierciańska Policja.

Chcąc kupić coś przez internet, należy korzystać ze sprawdzonych i pewnych portali. Zawsze należy zwrócić uwagę na adres strony, z której korzystamy. Nasza czujność powinna wzbudzić propozycja dokonania płatności poza portalem, na którym prowadzona jest sprzedaż. (es) Grafika: KPP Zawiercie


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
J Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Co pan taki napalony, jak "szczerbaty na suchary"? Napiszemy, jak będziemy chcieli. My jesteśmy dziennikarze starej daty, piszemy spokojnie, refleksyjnie, rzeczowo. Jak chce pan szybko i bez sensu, to proszę sobie na FB poużywaćData dodania komentarza: 13.12.2025, 15:41Źródło komentarza: CZY ZA 5 LAT BĘDZIE W MYSZKOWIE KOPALNIA?- pisaliśmy w 2008 rokuAutor komentarza: ZłyTreść komentarza: OD 35 LAT WAŁ WAŁEM SZPITAL POPYCHA. GDZIE PROKURATURA?? NI MA? NI MA??? CHOCIAŻ KILKU STAROSTÓW DOSTAŁO WYROKI SKAZUJĄCE. ALE ZA INNE WAŁY.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 19:17Źródło komentarza: ODDZIAŁ POŁOŻNICZY BĘDZIE ZAMKNIĘTY DO POŁOWY 2026. TO PRAWIE PRZESĄDZONEAutor komentarza: GorolTreść komentarza: Biedne są tylko dzieci. I drzewa.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 19:13Źródło komentarza: Kolejne „drzewka dla dziecka” w naszym mieścieAutor komentarza: GorolTreść komentarza: No jak to??? 11 grudnia o 17.00 w MDK kopalniani pupile Redakcyjni zorganizowali wraz z równie pro polską KNFABULACJĄ pro-polską imprezkę kopalnianą, a Redakcja na ten temat ani mru-mru?? No co jest??? Co Redakcję tak zamurowało???Data dodania komentarza: 12.12.2025, 19:11Źródło komentarza: CZY ZA 5 LAT BĘDZIE W MYSZKOWIE KOPALNIA?- pisaliśmy w 2008 rokuAutor komentarza: ☺️Treść komentarza: Powstanie kopalnia to i na szpital będzie 👍Data dodania komentarza: 12.12.2025, 14:51Źródło komentarza: ODDZIAŁ POŁOŻNICZY BĘDZIE ZAMKNIĘTY DO POŁOWY 2026. TO PRAWIE PRZESĄDZONEAutor komentarza: AnkaTreść komentarza: Dokładnie mamy tragiczne powietrze i nikomu to nie przeszkadza !!!!😡Data dodania komentarza: 11.12.2025, 21:47Źródło komentarza: CZY ZA 5 LAT BĘDZIE W MYSZKOWIE KOPALNIA?- pisaliśmy w 2008 roku
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama