Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 16 lutego 2026 16:54
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

„GOSTEK” BĘDZIE WSPÓŁPRACOWAŁ Z SIEMENS MOBILITY

(Łazy, Zawiercie) Zespół Szkół im. prof. R. Gostkowskiego w Łazach podpisał porozumienie o współpracy z firmą Siemens Mobility Polska sp. z o.o. Kilku najlepszych uczniów będzie mogło uzyskać stypendium, które ufunduje firma Siemens. Wesprze ona kształcenie młodzieży w zawodzie technik elektroenergetyk transportu szynowego. Warto podkreślić, że „Gostek” jest pierwszą szkołą ponadpodstawową w kraju, z którą Siemens Mobility nawiązał współpracę.
Podziel się
Oceń

Porozumienie o współpracy podpisano we wtorek, 22 lutego w Starostwie Powiatowym w Zawierciu. Firma Siemens Mobility Polska sp. z o.o. ma wesprzeć kształcenie przyszłych kadr w zawodzie technik elektroenergetyk transportu szynowego. Dzięki współpracy 6 najlepszych uczniów będzie mogło otrzymać stypendium. Prócz tego, w ramach kształcenia uczniów, Siemens ma stworzyć warunki do nieodpłatnego korzystania z bazy urządzeń w obiektach firmy, gdzie będą mogły się odbywać praktyki zawodowe. W zakresie wsparcia kształcenia firma zobowiązała się również do delegowania uprawnionych nauczycieli do opieki nad uczniami realizującymi praktyczną naukę zawodu oraz do udzielania pomocy w zakresie doskonalenia zawodowego nauczycieli szkoły im. Gostkowskiego w Łazach.

Zespół Szkół im. prof. R. Gostkowskiego w Łazach to pierwsza szkoła ponadpodstawowa w kraju, z którą Siemens Mobility Polska sp. z o.o. nawiązał współpracę. To dobra informacja dla całej społeczności szkolnej.

- Bardzo się cieszę, że młodzież będzie się mogła wreszcie uczyć na nowoczesnych lokomotywach. Bardzo nam na tej współpracy zależało: zarówno kadrze pedagogicznej, jak i młodzieży - mówiła pełniąca obowiązki dyrektora ZS im. prof. R. Gostkowskiego w Łazach Katarzyna Rusek-Szczygieł.

W podpisaniu porozumienia uczestniczyli Wicestarosta Paweł Sokół, Prezes Zarządu Siemens Mobility Polska Hubert Meronk, p.o. dyrektora ZS im. R. Gostkowskiego w Łazach Katarzyna Rusek-Szczygieł oraz reprezentujący firmę Siemens Mobility Polska Marcin Górecki i Dawid Tomasik oraz naczelnik Krystyna Wiącek i inspektor Olga Szczygieł z Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Zawierciu. (es) Foto: Starostwo Powiatowe w Zawierciu


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Treść komentarza: Co za piękny ten Damianek, brać lotnicza ma … ubaw z FOData dodania komentarza: 13.02.2026, 18:29Źródło komentarza: PILOT BOEINGA Z MYSZKOWA!Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Z szacunku odpowiadamy: nie ma pan racji. Gdyby to był profil nie kontrolowany przez Wiśnię, to by były wpisy jej wyznawców, a są jej wypowiedzi. Więc to profil udający "sympatyków". Nie wiedzieliśmy tam wpisów sympatyków. Chyba, że zna pan administratora, to możemy dyskutowaćData dodania komentarza: 13.02.2026, 15:19Źródło komentarza: NIE WIERZCIE POLITYKOM! PĄCZKI TUCZĄ!Autor komentarza: Czytelnik1990Treść komentarza: Nie Panie Redaktorze, jest tylko jeden oficjalny profil europosłanki i jest wyraźnie zaznaczone który. Na tym profilu, na który się Pan powołuje, wielokrotnie wspominano, że jest prowadzony przez fanów. A zdjęcie z pączkami? zdjęcie jest screenem z nagranego lata temu filmiku Wiśniewskiej, który zresztą był bardzo popularny w sieci. Naprawdę brak słów, aż strach myśleć, czy wszystkie informacje Pan tak sprawdza.Data dodania komentarza: 13.02.2026, 09:06Źródło komentarza: NIE WIERZCIE POLITYKOM! PĄCZKI TUCZĄ!Autor komentarza: akTreść komentarza: pełna podziwu i szacunku dla naszej młodzieżyData dodania komentarza: 12.02.2026, 21:44Źródło komentarza: Chłopcy z ZS1... wykupili wszystkie pączki!Autor komentarza: AleksandraTreść komentarza: Dziękujemy dla nas to też była frajdaData dodania komentarza: 12.02.2026, 20:23Źródło komentarza: Chłopcy z ZS1... wykupili wszystkie pączki!Autor komentarza: HalinaTreść komentarza: Fajna młodzież 👍Data dodania komentarza: 12.02.2026, 18:26Źródło komentarza: Chłopcy z ZS1... wykupili wszystkie pączki!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama