Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 29 marca 2026 04:14
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

O KROK OD TRAGEDII

(Zawiercie) Kompletnie pijany 50-latek zasnął za kierownicą. Zjechał na lewy pas i uderzył w drugi samochód, w którym oprócz kierowcy znajdowało się dziecko. Sprawca zdarzenia zakończył swoją pijacką eskapadę w przydrożnym rowie. Choć zdarzenie wyglądało groźnie, nikomu nic się nie stało.
Podziel się
Oceń

We wtorek, 19 października po godzinie 15.00 na drodze wojewódzkiej, łączącej Myszków i Zawiercie doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. W głębokim przydrożnym rowie „wylądował” osobowy Opel. Jak informuje zawierciańska Policja, kierowca pojazdu jadąc z Zawiercia w kierunku Myszkowa (na ul. Mrzygłodzkiej w granicach Zawiercia) zjechał na lewy pas i uderzył w jadącego z przeciwka Volkswagena. W drugim pojeździe oprócz kierowcy jechało również 4-letnie dziecko. Po zderzeniu pojazdów osobowy Opel zjechał do rowu. Choć zderzenie wyglądało groźnie i mogło skończyć się tragicznie, na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.
- Jak się okazało, 50-letni kierowca opla zasnął za kierownicą. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że był pijany. Miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Drugi kierujący był trzeźwy. Prawo jazdy sprawcy zostało zatrzymane. Mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, a także za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym – przekazuje zawierciańska Policja.
Funkcjonariusze po raz kolejny apelują o zdrowy rozsądek. Pijany kierowca jest śmiertelnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu. Nie trzeba wiele, aby ktoś zginął. Na czas reakcji kierowcy wpływa nawet niewielka ilość alkoholu. Niestety, pomimo działań profilaktycznych Policji, jak również dotkliwych kar, z którymi muszą się liczyć pijani kierowcy, wciąż dochodzi do takich zdarzeń. 


Napisz komentarz

Komentarze

kierowca 14.12.2021 11:27
Koszmarne rowy!!!! Zasypać i włożyć drenaż tym bardziej, że większość dróg jest w pobliżu lasów sosnowych z glebą piaszczystą.

Tomek 14.11.2021 11:33
Nie rozumiem tych głębokich rowów są przerażające, co dziennie dojeżdżam do pracy drogą Myszków- Zawiercie i najgorzej jest na odcinku przed Willa Verde kto to wymyślił..... z przerażeniem myśle co bedzie zimą. Gdzie mamy awaryjnie zjechać na pobocze jeżeli będzie taka potrzeba czy nie można zakopać rury, która będzie odwadniać drogę o co chodzi z tymi drogami?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: SąsiadkaTreść komentarza: Znam tą rodzinę mieszkam niedaleko tej patologi pomimo zgłoszeń powinni dawno ratować zwierzęta mało tego dzieci są tam jeszcze w tej patologi gdzie opieka społeczna na skargi sąsiadów jak córki przyjeżdżają z dziećmi piją i nogi rozkładają na widoku dzieci nikt nie reagujeData dodania komentarza: 27.03.2026, 22:48Źródło komentarza: BIŁ METALOWYM PRĘTEM CIELNĄ KROWĘ. W OBORZE BYŁY WYCIEŃCZONE KROWY, A ZA OBORĄ TRUCHŁA CIELĄT. TO OBOK NASAutor komentarza: KobietaTreść komentarza: Proszę sobie nie drwić z tej dziewczyny, która była w depresji. Kobieta została zgwałcona najpierw przez swojego chłopaka a następnie doszło do zbiorowego gwałtu. Sprawców nie złapano. Po gwałcie zbiorowym załamała się i próbowała popełnić samobójstwo, które doprowadziło do sparaliżowania. Dwa lata walczyła o możliwość eutanazji. Nie jestem zwolenniczką eutanazji ale też nie będę oceniać jej. Nie drwij człowieku.Data dodania komentarza: 27.03.2026, 20:06Źródło komentarza: ORGANISTA ZATRZYMANY NA WNIOSEK PROKURATURY!Autor komentarza: Smog zabija ludziTreść komentarza: Są dofinansowania i rodzina też może pomóc w finansowaniu starszej osobie z niską emeryturą a nie tylko czekać po spadek. Nawet łatwiej jej będzie obsłużyć nowy piec. Jeżeli starsza osoba jest sama nie ma spadkobierców to co innego. Smog zabija.Data dodania komentarza: 27.03.2026, 19:48Źródło komentarza: 24 mieszkańców kontra 12 kopciuchów. Jeśli postępowania potwierdzą naruszenie przepisów uchwały antysmogowej, właściciele będe musieli wymienić pieceAutor komentarza: TomekTreść komentarza: Zabrakło jednej istotnej informacji. Sądził paleo czy neosędzia bo taki cyrk ostatnio bardzo modny w tzw. wymiarze sprawiedliwości.Data dodania komentarza: 27.03.2026, 14:29Źródło komentarza: 20 LAT WIĘZIENIA ZA ZABÓJSTWO KSIĘDZA W KŁOBUCKU. PROKURATOR CHCIAŁ DOŻYWOCIAAutor komentarza: rozumnaTreść komentarza: Nie można posądzać kogoś jak nie ma dowodów w sprawie. A może dzieci sobie zmyśliły i teraz niewinna osoba ma spierniczone życieData dodania komentarza: 27.03.2026, 13:24Źródło komentarza: ORGANISTA ZATRZYMANY NA WNIOSEK PROKURATURY!Autor komentarza: TomekTreść komentarza: Mam nadzieje ze taki nakaz wymiany ogrzewania jest równoznaczny ze sfinansowaniem tej operacji przez władze. Jak ktoś ma głodową emeryturę (a takich jest większość) to już widzę jak pędzi po kredyt by być trendy. Najpierw godne dochody a potem nakazy i zakazy!Data dodania komentarza: 27.03.2026, 09:02Źródło komentarza: 24 mieszkańców kontra 12 kopciuchów. Jeśli postępowania potwierdzą naruszenie przepisów uchwały antysmogowej, właściciele będe musieli wymienić piece
Reklama
Reklama
Reklama