Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
środa, 17 czerwca 2026 00:22
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

W TYM ROKU ZOSTANIE OGŁOSZONY PRZETARG NA REMONT JAGODOWEJ I MŁYŃSKIEJ

(Żarki) Jak informuje Urząd Miasta i Gminy w Żarkach, jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony przetarg na remont ul. Jagodowej i Młyńskiej. Inwestycja będzie finansowana ze środków pochodzących z Funduszu Dróg Samorządowych. Po obu stronach drogi powstanie chodnik, zbudowana zostanie również ścieżka rowerowa. Planowana inwestycja obejmuje szeroki zakres prac, a jej zakończenie może nastąpić za ponad półtora roku.
W TYM ROKU ZOSTANIE OGŁOSZONY PRZETARG NA REMONT JAGODOWEJ I MŁYŃSKIEJ
Ulica Młyńska w Żarkach
Podziel się
Oceń

Ulice Jagodowa i Młyńska zostaną wyremontowane z udziałem środków z Funduszu Dróg Samorządowych. Dofinansowanie to ponad 2,9 mln złotych, tyle samo gmina dołoży z własnych środków. Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo. Po obu stronach zbudowane zostaną chodniki, powstanie ścieżka rowerowa, poprawie ulegnie również stan techniczny mostu. Ulice zyskają nową nawierzchnię, planuje się również wyznaczenie przejść dla pieszych. Prace obejmą też drzewostan, a drogi mają zostać odwodnione, co zapobiegnie tworzeniu się rozlewisk.
- Gmina Żarki jest na etapie podpisania umowy o dofinansowanie ze Śląskim Urzędem Wojewódzkim w Katowicach – informuje burmistrz Klemens Podlejski.
Przetarg na remont ulic ma zostać ogłoszony jeszcze w tym roku, a prace powinny zostać wykonane do czerwca 2022 roku.
Szerokość nowej drogi ma liczyć 12 metrów od skrzyżowania z DW 789 (ul. Koziegłowska) do skrzyżowania z DW 793 (ul. Myszkowska). Łączna długość dróg, które mają zostać wyremontowane to prawie 2,6 km.
Wzdłuż jezdni powstanie chodnik i ścieżka rowerowa, każda o szerokości 2 metrów. Odwodnieniu pasa drogowego służyć będzie kanalizacja deszczowa, która już została zaprojektowana.
- Zakres prac jest znaczny - dodaje burmistrz K. Podlejski. - Przebudowanych zostanie łącznie 8 skrzyżowań - 2 z drogami wojewódzkimi, 1 z drogą gminną - ul. Chopina i 5 z drogami wewnętrznymi. Prace polegać będą na wykonaniu zjazdów i włączeniu dwóch z nich do dróg wojewódzkich oraz na utwardzeniu w obrębie skrzyżowań z pozostałymi drogami i wykonaniu zjazdów.
(es) Foto: materiały prasowe


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: zgred Treść komentarza: Najwyraźniej cierpicie na efekt poszczepienny, który rzucił wam się wam na oczy. Po szpricy oby tylko się tylko na tym skończyło. Bo te OSTATNIO masowe turboraki ... PRZERAŻAJĄ. Data dodania komentarza: 31.05.2026, 16:26 Źródło komentarza: Kopciuchy trują nie tylko zimą
Reklama
Reklama
Reklama