Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 28 marca 2026 23:02
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

„Ala na tropach recyklingu” - edukacyjny spektakl dla całej rodziny

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi Fundacja RECAL wspólnie z toruńskim Centrum Kultury Dwór Artusa przygotowała kolejną odsłonę edukacyjnych materiałów dla najmłodszych. Już 22 kwietnia będzie można obejrzeć online spektakl „Ala na tropach recyklingu”, który wprowadza małych widzów w temat recyklingu i pokazuje im, jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne oraz zdrowy styl życia.
Podziel się
Oceń

Przedstawienie „Ala na tropach recyklingu”, wystawione w Centrum Kultury Dwór Artusa, będzie transmitowane online już 22 kwietnia o godzinie 19.00. Link do spektaklu znajduje się pod adresem: https://fb.me/e/NpHprknL. Spektakl będzie można oglądać pod wskazanym linkiem jeszcze przez 48 godzin po emisji.

Internetowy spektakl „Ala na tropach recyklingu”, skierowany do rodziców i dzieci od 3 roku życia, w ciekawy sposób zachęca do recyklingu i rozwijania świadomości ekologicznej już od najmłodszych lat. Bohaterką przedstawienia jest mała dziewczynka Ala, która poznaje sekrety selektywnej zbiórki opakowań, jednocześnie wprowadzając w nie oglądające spektakl dzieci. Oprócz tematów związanych z ekologią, takich jak segregacja odpadów, recykling, zero waste, poruszona zostanie także kwestia zdrowego stylu życia. Swoimi działaniami mała bohaterka spróbuje przekonać kolegę Jarka oraz widzów, że ruch, zdrowe odżywianie oraz dbanie o środowisko to dobry i zdrowy styl życia. Pomogą jej w tym: Puszka Pusia, Alugator oraz Wiewiórka.

Przygotowane przez Fundację RECAL spektakle teatralne: „Ala w Alulandii” części 1 i część 2 oraz „Ala na Tropach Recyklingu” od kilkunastu lat były wystawiane niemal stukrotnie w placówkach edukacyjnych, stały się także podstawą do stworzenia serii słuchowisk o tych samych tytułach. W kwietniu br. w Dworze Artusa odbyły się dwa e-Warsztaty recyklingowe, podczas których punktem wyjścia do pracy plastycznej dzieci były dwa pierwsze słuchowiska.


 

###

O spektaklu „Ala na tropach recyklingu”

Scenariusz: Cyprian Skała

Reżyseria: Laura Słabińska

Muzyka: Tomasz Cebo, Jan Gembala

Scenografia: Maja Krupińska

Obsada: Agnieszka Zakrzewska, Damian Droszcz

Producent: Fundacja na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL

O Fundacji RECAL

Fundacja na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL powstała z inicjatywy producentów puszek do napojów i producentów aluminium. Od 1995 roku prowadzi działania mające na celu wzrost poziomu odzysku opakowań aluminiowych, m.in. realizując program Każda Puszka Cenna, czyli polską edycję paneuropejskiego Every Can Counts. Wieloletnia współpraca z jednostkami samorządowymi, oświatowymi, organizacjami odzysku opakowań, organizatorami wydarzeń i innymi partnerami zaowocowała stworzeniem platformy współpracy dla firm i instytucji, które wspierają gospodarkę w obiegu zamkniętym.

Więcej informacji na stronie www.recal.pl oraz www.kazdapuszkacenna.pl.


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: SąsiadkaTreść komentarza: Znam tą rodzinę mieszkam niedaleko tej patologi pomimo zgłoszeń powinni dawno ratować zwierzęta mało tego dzieci są tam jeszcze w tej patologi gdzie opieka społeczna na skargi sąsiadów jak córki przyjeżdżają z dziećmi piją i nogi rozkładają na widoku dzieci nikt nie reagujeData dodania komentarza: 27.03.2026, 22:48Źródło komentarza: BIŁ METALOWYM PRĘTEM CIELNĄ KROWĘ. W OBORZE BYŁY WYCIEŃCZONE KROWY, A ZA OBORĄ TRUCHŁA CIELĄT. TO OBOK NASAutor komentarza: KobietaTreść komentarza: Proszę sobie nie drwić z tej dziewczyny, która była w depresji. Kobieta została zgwałcona najpierw przez swojego chłopaka a następnie doszło do zbiorowego gwałtu. Sprawców nie złapano. Po gwałcie zbiorowym załamała się i próbowała popełnić samobójstwo, które doprowadziło do sparaliżowania. Dwa lata walczyła o możliwość eutanazji. Nie jestem zwolenniczką eutanazji ale też nie będę oceniać jej. Nie drwij człowieku.Data dodania komentarza: 27.03.2026, 20:06Źródło komentarza: ORGANISTA ZATRZYMANY NA WNIOSEK PROKURATURY!Autor komentarza: Smog zabija ludziTreść komentarza: Są dofinansowania i rodzina też może pomóc w finansowaniu starszej osobie z niską emeryturą a nie tylko czekać po spadek. Nawet łatwiej jej będzie obsłużyć nowy piec. Jeżeli starsza osoba jest sama nie ma spadkobierców to co innego. Smog zabija.Data dodania komentarza: 27.03.2026, 19:48Źródło komentarza: 24 mieszkańców kontra 12 kopciuchów. Jeśli postępowania potwierdzą naruszenie przepisów uchwały antysmogowej, właściciele będe musieli wymienić pieceAutor komentarza: TomekTreść komentarza: Zabrakło jednej istotnej informacji. Sądził paleo czy neosędzia bo taki cyrk ostatnio bardzo modny w tzw. wymiarze sprawiedliwości.Data dodania komentarza: 27.03.2026, 14:29Źródło komentarza: 20 LAT WIĘZIENIA ZA ZABÓJSTWO KSIĘDZA W KŁOBUCKU. PROKURATOR CHCIAŁ DOŻYWOCIAAutor komentarza: rozumnaTreść komentarza: Nie można posądzać kogoś jak nie ma dowodów w sprawie. A może dzieci sobie zmyśliły i teraz niewinna osoba ma spierniczone życieData dodania komentarza: 27.03.2026, 13:24Źródło komentarza: ORGANISTA ZATRZYMANY NA WNIOSEK PROKURATURY!Autor komentarza: TomekTreść komentarza: Mam nadzieje ze taki nakaz wymiany ogrzewania jest równoznaczny ze sfinansowaniem tej operacji przez władze. Jak ktoś ma głodową emeryturę (a takich jest większość) to już widzę jak pędzi po kredyt by być trendy. Najpierw godne dochody a potem nakazy i zakazy!Data dodania komentarza: 27.03.2026, 09:02Źródło komentarza: 24 mieszkańców kontra 12 kopciuchów. Jeśli postępowania potwierdzą naruszenie przepisów uchwały antysmogowej, właściciele będe musieli wymienić piece
Reklama
Reklama
Reklama