Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 4 lipca 2026 07:55
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Debata "Protest kobiet i media lokalne" Online z naszym udziałem

12 marca (piątek) w godz. 11.00-13:30 odbędzie się debata on-line z udziałem dziennikarza Gazety Myszkowskiej i Kuriera Zawierciańskiego Jarosława Mazanka. Obie nasze redakcje aktywnie uczestniczyły w protestach Strajku Kobiet. Organizatorem debaty jest Fundacja Batorego.
Podziel się
Oceń

Chcemy w gronie osób tworzących media lokalne w różnych częściach kraju oraz reprezentujących różne wrażliwości, środowiska i opcje ideowe, porozmawiać m.in. o tym, w jaki sposób protesty w mniejszych ośrodkach był relacjonowane. Jak dziennikarze postrzegali swoją misję w kontekście protestów kobiet? Co zaobserwowali? A także o kwestiach ogólniejszych: o czym piszą, a o czym nie piszą media lokalne? Jaką tematykę podejmują, a jaka jest pomijana? Jaka jest dziś kondycja mediów lokalnych, co je ogranicza lub uwarunkowuje ich działalność oraz jaką pełnią rolę w społecznościach, które są ich adresatem? -pisze w Prezes Fundacji Batorego Edwin Bendyk w zaproszeniu wysłanym do ok. 20 redakcji z całej Polski. 

Informacje o Fundacji Batorego: batory.org.pl

Debatę można obserwować na: https://www.facebook.com/events/343459986993096

Nasi dziennikarze nie tylko relacjonowali protesty kobiet po tzw. wyroku Trybunału Julii Przyłębskiej, całkowicie dyspozycyjnego wobec partii rządzącej. Byliśmy współprowadzącym protesty, zwłaszcza nasz redaktor naczelny Jarosław Mazanek. Większość spontanicznych protestów Strajku Kobiet w Myszkowie i Zawierciu nie obeszłaby się też bez sprzętu redakcji. Nasza "szczekaczka" była czasem jedynym sprzętem nagłaśniających na dwa powiaty. Ale już jesteśmy wzmocnieni o zakupioną kolumnę głośnikową z własnym zasilaniem i dwoma bezprzewodowymi mikrofonami. Miała ona swój debiut  podczas ostatniej z  cyklu demonstracji w Zawierciu przy Fontannie. 

-Zawodowo jestem dziennikarzem, ale były sytuacje, w których zachowałem się przede wszystkim obywatel. Kilka lat temu pod Sądem Rejonowym w Myszkowie byłem organizatorem protestu pod hasłem Wolne Sądy, później pierwszych Strajków Kobiet, tzw. Czarny Protest. Ostatnio październikowych demonstracji Strajku Kobiet- mówi Jarosław Mazanek, redaktor naczelny.


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama