Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
środa, 13 sierpnia 2025 12:50
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Rusza proces księdza oskarżonego o pedofilię

(Myszków, Koniecpol) W środę 3 lutego 2021 o godz. 10:40 przed Sądem Rejonowym w Myszkowie ma się rozpocząć proces karny księdza Michała P. Prokuratura Rejonowa w Myszkowie zarzuca mu w akcie oskarżenia doprowadzenie małoletniej poniżej 15 roku życia do obcowania płciowego oraz tzw. „inne czynności seksualne”.
Podziel się
Oceń

-Stawiamy oskarżonemu Michałowi P. dwa zarzuty z art. 200 par. 1 Kodeksu Karnego czyli doprowadzenia małoletniej do obcowania płciowego w okresie wrzesień- październik 2013 roku i oraz inne czynności seksualne z jej udziałem w okresie XI-XII 2013 roku -mówi Prokurator Rejonowy w Myszkowie Dariusz Bereza.

Dziewczynka, z której ksiądz, wtedy wikary pracujący w parafii pw. Michała Archanioła w Koniecpolu miał uczynić sobie z niej „nałożnicę” regularnie wykorzystywaną seksualnie, miała mieć wtedy niewiele ponad 13 lat.

Zwierzchnicy kościelni ks. Michała P. wiedzieli o podejrzeniach wobec księdza już w 2016 roku, ale dopiero w roku 2019 Kuria Kielecka zdecydowała się na zawiadomienie prokuratury. Natychmiast wszczęto śledztwo. Zeznania wtedy już dorosłej młodej kobiety uznano za w pełni wiarygodne. Prokuratura Rej. w Myszkowie próbowała nawet doprowadzić do aresztowania Michała P., ale wniosek prokuratury sąd odrzucił. Michał P. objęty był dozorem.

 

Kościół Katolicki: tylko 3 lata zakazu pracy z dziećmi

Osobną kwestią jest status Michała P. jako księdza. Początkowo został on wydalony ze stanu duchownego, ale odwołał się od tej decyzji. Ostatecznie władze kościelne wydały wobec księdza Michała P. jedynie zakaz pracy z dziećmi na 3 lata.

Obrońcą oskarżonego w procesie o czyny pedofilskie, za które uważane jest uprawianie seksu z dziewczyną poniżej 15 roku życia, jest znany adwokat Jan Widacki kancelaria Widacki, Widacka, Podsiedlik Adwokaci i Radcowie Prawni Sp.p. z Krakowa. W procesie orzeka sędzia Marek Zachariasz. Proces, ze względu na charakter sprawy, choć zaczyna się 3.02.2021 o 10:40 w Sądzie Rejonowym w Myszkowie, zostanie z pewnością wyłączony z jawności.

O tym, co pisaliśmy od lipca 2019 na temat tej sprawy w Gazecie Myszkowskiej można przeczytać w archiwum na portalu gazetamyszkowska.pl wpisując np. słowo „Koniecpol”.

aktualizacja z dnia 17-09-2022: /artykul/8354,sad-lagodny-dla-ksiezy-pedofili


Napisz komentarz

Komentarze

Obiektywny 11.02.2021 10:34
Jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze....Ciekawa historia Ksiądz niesłusznie skazany za seksualne wykorzystanie ministranta. Uniewinniony po 8 latach! https://www.stefczyk.info/2020/02/10/skazany-za-molestowanie-ksiadz-zostal-uniewinniony-po-latach-okazalo-sie-ze-ministrant-klamal/

Monika 10.02.2021 21:01
Każdy wie że dziewucha chorobliwie się zakochała w tym przystojnym księdzu. Non stop latała za nim po szkole z koleżankami nawet wiem o tym z pierwszej ręki bo ktoś z mojej rodziny pracuje w tamtej szkole. Ten ksiądz jest za szlachetny aby takie coś zrobił. Jeśli w Polsce jest sprawiedliwość to kara powinna dosięgnąć dziewczynę za te pomówienie i za próbę wyłudzenia wiemy czego bo ludzie u nas mówią, że były też jakieś takie rzeczy. Dzisiaj nie ma prawdziwych mediów tylko kłamstwa na kościół i księży. Wiem jednak i mam nadzieje, że prawda sama się obroni..!Oby sprawiedliwość wygrała..!

Monika 05.02.2021 10:45
Jak już piszecie to piszcie prawdę za te kłamstwa sporo zapłacicie może wtedy nauczycie się pisać prawdę! Ksiądz jest niewinny bo dobrze znam tą sprawę i mieszkam niedaleko Koniecpola. Każdy wie z jakich powodów został niesłusznie oskarżony i pomówiony!Od redakcji: nie zgadzamy się z zarzutem, że piszemy nieprawdę. Artykuł przytacza wcześniej publikowane informacje z toczącego się śledztwa przekazywane przez Prokuraturę, która jest w procesie oskarżycielem publicznym. Natomiast chętnie porozmawiamy o tym co pan lub pani pisze, że "ksiądz jest niewinny" oraz, że -jak pan/pani stwierdza "został niesłusznie oskarżony". Na czym opiera pan/pani takie stwierdzenia? 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Obiektywny obserwatorTreść komentarza: Ktoś musi to zgłosić do NIK, bo to jest defraudacja publicznych pieniędzy.Data dodania komentarza: 5.08.2025, 16:44Źródło komentarza: NIKT CI TYLE NIE DA, ILE PIS PRZED WYBORAMI OBIECA! PANIE STAROSTO, GDZIE JEST BASEN?Autor komentarza: Obiektywny obserwatorTreść komentarza: Jak ktoś tego nie zgłosi do NIK i ktoś za to nie pójdzie siedzieć, to taki proceder będzie trwał, a pieniądze będą defraudowane!!!! Złodziejeje !!!!!!Data dodania komentarza: 5.08.2025, 16:40Źródło komentarza: NIKT CI TYLE NIE DA, ILE PIS PRZED WYBORAMI OBIECA! PANIE STAROSTO, GDZIE JEST BASEN?Autor komentarza: DuszekTreść komentarza: Numer konta jest podany na facebooku na profilu klubu musashizarkiletniskoData dodania komentarza: 3.08.2025, 12:20Źródło komentarza: Jakub Kulak z Musashi Żarki-Letnisko z szansą na start w Grecji i Tajlandii. Ale to kosztujeAutor komentarza: EmerytTreść komentarza: Boże dałeś nam dzieciństwo, które zabrałeś. Boże dałeś nam młodość i również zabrałeś. Dałeś PiS tylko się przypominamy…Data dodania komentarza: 31.07.2025, 08:35Źródło komentarza: Jak Michał Woś szczuje i manipuluje. To były Wiceminister Sprawiedliwości u Ziobry B Autor komentarza: xppTreść komentarza: Pier...... złodzieje myszkowscy w tej policjiData dodania komentarza: 31.07.2025, 02:16Źródło komentarza: CO MA WSPÓLNEGO USIŁOWANIE ZABÓJSTWA NA SAMOS I „ARESZTOWANIE” ŁODZI W MYSZKOWIE?Autor komentarza: ZbyszekTreść komentarza: Dlaczego nie jestem zaskoczony ?!😂 Cały PiS !Data dodania komentarza: 30.07.2025, 12:19Źródło komentarza: Jak Michał Woś szczuje i manipuluje. To były Wiceminister Sprawiedliwości u Ziobry
Reklama
Reklama
Reklama