Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
wtorek, 23 czerwca 2026 13:31
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Wiosna na Orliku 2012

Pod taką nazwą będą odbywały się imprezy sportowe na nowym obiekcie przy ZS nr 1. Organizatorem serii zawodów, które ruszą, gdy tyko pogoda na to pozwoli będzie Starostwo Powiatowe.
Podziel się
Oceń

Pod taką nazwą będą odbywały się imprezy sportowe na nowym obiekcie przy ZS nr 1. Organizatorem serii zawodów, które ruszą, gdy tyko pogoda na to pozwoli będzie Starostwo Powiatowe.

 

Jeszcze tej wiosny na Orliku rozegrane zostaną spotkania Powiatowej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej ZINA CUP. Jak poinformował nas rzecznik starostwa, pomysłodawcą akcji jest sam starosta. Oprócz tego, na boiskach zamontowane zostanie nagłośnienie, ruszy szkółka piłkarska oraz liga koszykówki. O tym, co i kiedy będzie działo się na obiekcie, będzie można dowiedzieć się ze strony internetowej, która według planów starostwa powstanie niebawem.

 

- Na obiekcie rusza właśnie akcja Wiosna na Orliku 2012. Pomysłodawcą akcji jest starosta myszkowski Marian Wróbel. W jej ramach przewidzieliśmy szereg atrakcji. Będą liczne turnieje, rodzinne rozgrywki, pikniki na sportowo – informuje Andrzej Kozłowski, rzecznik prasowy Starostwa, który koordynował będzie funkcjonowanie Orlika. - Administratorem obiektu jest ZS Nr 1 i dyr. placówki Eugeniusz Bugaj. Największą atrakcją dla wszystkich miłośników futbolu będzie niewątpliwie Powiatowa Amatorska Liga Piłki Nożnej „ZINA CUP”, która organizowana będzie przez UKS „MOSiR” Piotra Wysockiego. Zawodnicy zmierzą się o atrakcyjne nagrody m.in. w postaci sprzętu sportowego. Rozgrywki ruszają już na początku kwietnia, odbywać się będą w poniedziałki i potrwają do wakacji. W wiosennych planach jest również liga koszykówki. Ciekawie zapowiada się także rywalizacja międzyszkolna młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu.

 

W kalendarium znalazło się szereg innych imprez sportowych. Aktywnie we wspieranie imprez na Orliku włączyli się również wicemarszałek Mariusz Kleszczewski, eurodeputowana Małgorzata Handzlik, poseł na Sejm RP Grzegorz Sztolcman i inni. Bez wątpienia szereg atrakcji odnajdą na Orliku także rodziny, zaplanowano dla nich, bowiem sporo imprez. Atrakcją będą również rozgrywki nocne przy sztucznym oświetleniu. O wszelkich imprezach Starostwo będzie informować na bieżąco. W planach jest również strona internetowa myszkowskiego Orlika oraz zamontowanie nagłośnienia na obiekcie. Na kompleksie „Orlika” zatrudniony został animator sportu, który będzie prowadził zajęcia sportowe z młodzieżą. Zaplanowano m.in. we wtorkowe i czwartkowe popołudnia zajęcia z piłki siatkowej i nożnej dla dzieci i młodzieży, które będą miały charakter szkółki piłkarskiej oraz comiesięczny cykl zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży ze świetlic środowiskowych i OHP. Ministerstwo Sportu i Turystyki zamierzając pomóc samorządom lokalnym w organizacji zajęć sportowych, które odbywają się na terenie kompleksów sportowych Orlik wdrożyło pilotażowy projekt „Animator – Moje Boisko Orlik 2012”. W ramach niego resort sportu pokrywa część kosztów zatrudnienia instruktora, drugą połowę zapłaci Starostwo. Pracujący na Orliku instruktor będzie zobowiązany do realizacji co najmniej 80 godzin zajęć miesięcznie. Starostwo było zmuszone do wprowadzenia grafiku korzystania z obiektu. Rozgrywki na obiekcie odbywać się będą od tej chwili pod kontrolą i wg ustalonego regulaminu oraz grafiku. „Wprowadzenie niejako „rozkładu jazdy” stało się konieczne z uwagi na sporą liczbę osób chętnych do gry, aby uniknąć zbędnych nieporozumień. Ale nawet podczas rozgrywek w ramach akcji „Wiosna na Orliku” jedno z boisk będzie zawsze wolno dostępne. Zapraszamy wszystkich do wspólnej sportowej aktywności oraz kibicowania korzystającym – poinformował Andrzej Kozłowski, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego. (RUC)


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama