Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 28 czerwca 2026 00:23
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Fundacja Dominiki Kulczyk również dla NASZYCH LEKARZY

Fundacja Dominiki Kulczyk przekazuje lekarzom, przychodniom i szpitalom ogromne ilości środków ochrony osobistej. W tym tygodniu pomoc trafiła również do Okręgowej Izby Lekarskiej w Częstochowie, a stamtąd do lekarzy, przychodni również w Powiecie Myszkowskim. Na teren powiatu myszkowskiego trafiło, jak informuje na OiL Częstochowa: 61 kombinezonów ochronnych, 890 masek FFP2, 61 szt. gogli i 61 przyłbic. Z OIL Częstochowa przypadającą dla lekarzy pomoc odebrała lekarz Beata Jakubiec-Bartnik, delegatka OIL z naszego powiatu, która zajmie się rozdzieleniem masek, przyłbic, gogli i kombinezonów. Do niej powinni się zgłaszać lekarze i przychodnie.
Podziel się
Oceń

Informuje na swojej stronie Okręgowa Izba Lekarska w Częstochowie otrzymane środki ochrony osobistej to dar Fundacji  Dominiki Kulczyk dla Fundacji Lekarze Lekarzom działającej przy Naczelnej Izbie Lekarskiej. Do Częstochowy, do rozdzielenia na cały region OIL dostała:
Maski FFP2 – 17 600 szt.
Kombinezony – 1 200 szt. (Czekamy jeszcze na transport kombinezonów.)
Gogle – 1 200 szt.
Przylbice – 1 200 szt.
W rejestrze OIL Częstochowa zarejestrowanych jest 2350 lekarzy i lekarzy dentystów. Dystrybucja jest bezpłatna, przeznaczona dla personelu medycznego najbardziej narażonego na zakażenie koronawirusem. Zgodnie z rekomendacją zespołu NRL, Prezydium ORL w Częstochowie podjęło decyzję o podziale sprzętu według ilości lekarzy w danym rejonie wyborczym, a z rejonu wyborczego sprzęt zostanie przekazany do szpitali i przychodni. Według rekomendacji, dystrybucja nie obejmuje lekarzy i lekarzy dentystów, którzy zawiesili przyjmowanie pacjentów. (JotM)


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama